Правила поєднання кольорів у дизайні інтер'єру: таблиця, палітра та комбінації
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Правила поєднання кольорів у дизайні інтер’єру: таблиця, палітра та комбінації


Правильно підібраний колір інтер’єру, безумовно, впливає на наш емоційний стан, а також психологічний і, як наслідок, фізичний. «Навчіться використовувати кольори собі на благо» – кажуть психологи.

Вчені довели, що…

Вплив кольору поширюється як на настрій, а й у стан організму, навіть зміна роботи деяких систем життєдіяльності. Це стало широко застосовуватись у лікувальній практиці. Звичайно, важливо грамотно підбирати колірну гаму і для кімнат у своєму будинку або квартирі. Звичайно, в першу чергу потрібно керуватися своїми смаками, але варто приділити належну увагу тим порадам і закономірностям, які виявлені вченими. Існують правила гармонійності у поєднанні кольорів, переваги відтінків для кожної кімнати. Все це допоможе створити затишок та гармонію у житлі.

Поради та правила

Всі кольори прийнято ділити на теплі, холодні та нейтральні, але при різній подачі, ті самі тони можуть створити як теплу атмосферу, так і холодну. Єдині два кольори, які не змінюють своїх правил – це завжди теплий помаранчевий та вічно холодний синій. Помаранчевий інтер’єр асоціюється із сонячним настроєм. А синій – із льодом. Варіюючи квітами та його відтінками, можна перетворювати і навіть видозмінювати приміщення.

Насамперед необхідно чітко розподілити призначення кімнат і вже виходячи з цього підібрати колірний мотив. Наприклад, вважається, що для кімнати дитини краще підходять спокійні та м’які тони. Вибравши жовтий колір, можна коригувати увагу малюка, підвищити творчий потенціал. А якщо вибрати червоний, то такий інтер’єр сприятиме активній діяльності та рухливості, зате завадить швидко та спокійно засинати.

У відносинах кухні все зрозуміло — це місце, де готується і приймається їжа, і виходячи з цього, частіше радять застосовувати кольори, що сприяють гарному настрою та апетиту. До таких відносять: зелений, помаранчевий, бежевий, жовтий. Звичайно, важливо застосовувати поєднання з іншими відтінками, наприклад зі світло-блакитним, при бажанні з червоним і так далі. Головне, щоб вам було затишно. І не варто забувати, що соковиті відтінки знижують апетит і навіть погіршують травлення. Але це, звичайно, не аксіома, адже у всіх своє сприйняття кольору.

Вітальня призначається для проведення часу з гостями та членами сім’ї, тому до вибору кольору варто поставитися обережно, тому що не всім буде комфортно, наприклад, у темному чи надто яскравому інтер’єрі. Тому для цієї кімнати бажано вибрати щось нейтральне, що не викликає подразнення. Це може бути будь-який колір, представлений у світлій чи м’якій формі. За бажання можна додати яскраві деталі у вигляді акцентів.

Хоч вітальня та яскрава, але вона затишна та приємна

Спальня — Це та кімната, з якої можна робити практично все що завгодно, це особистий простір господаря і тут рахуватися потрібно тільки зі своїми уподобаннями. Вона може бути хоч чорна чи яскраво-червона, кому яка справа! Але, не варто забувати, що спальна кімната — це місце відпочинку і в такому інтер’єрі важко буде заснути і просто розслабитися. Тому найчастіше віддається перевага постільним тонам, до речі, фіолетовий до таких не відноситься, але він також гарний для спальні. Тут мають панувати спокій та м’якість.

Для ванної кімнати найчастіше характерний білий колір, можливо, з додаванням блідо-блакитного, що уособлює чистоту.

Біло-блакитна ванна - уособлення чистоти та гігієни

Призначення кімнати це ще не все, що впливає на вибір кольору. Другий момент, який необхідно враховувати, – це розмір приміщення. Щоб зробити велику кімнату затишною та світлою, використовуйте теплі відтінки, які до того ж створюють гарний настрій.

Теплота червоного кольору створює загадковий настрій

Для візуального збільшення невеликої кімнати оберіть холодну палітру у світлих тонах. До речі, світлі кольори завжди збільшують простір.

А що стосується затишної та комфортної атмосфери, то тут важливо використовувати правильне поєднання кольорів та метод контрасту. Яким буде фон – яскравим чи спокійним – залежить від уподобань господаря кімнат, але щоб не перетворити його на строкатий ансамбль чи нудний музей, візьміть один основний колір, який буде лідируючим та задасть тон всій обстановці. А далі підберіть до нього кілька кольорів іншої тональності. Тобто, взявши червоний, доповніть його м’яким помаранчевим, блідо-жовтим, можна навіть бежевим і так далі. Щодо декору особливих правил немає, аксесуари можуть мати різні кольори і відтінки, головне, не перестаратися і не заповнити кімнату всіма кольорами веселки.

Є інший варіант оформлення інтер’єрів – гра контрастів. Кожен основний колір має свої антиподи, роблячи правильні поєднання, можна домогтися хорошої обстановки в кімнаті. Наприклад, червоному кольору протиставляють зелений, фіолетовому – лайм, жовтому – бузковий, білому – чорний, рожевому – салатовий.

А є кольори, які погано уживаються між собою. Варто уникати поєднання теплих темних та холодних світлих відтінків. І навпаки – теплих світлих та холодних темних відтінків. Наприклад, бордовий (теплий темний) та блакитний (холодний світлий); жовтий (теплий світлий) та синій (холодний темний). Доведено, що таке поєднання негативно впливає на психологічний стан людей. Хоча ми живемо в такий час, коли на це мало звертають увагу і прийнято поєднувати непоєднуване.

Нижче представлені таблиці, які допоможуть розібратися у всьому цьому різноманітті поєднання кольорів

Таблиця поєднання та впливу кольорів
Таблиця поєднання та впливу кольорів

Правила поєднання кольорів у дизайні інтер'єру: таблиця, палітра та комбінації Правила поєднання кольорів у дизайні інтер'єру: таблиця, палітра та комбінації Правила поєднання кольорів у дизайні інтер'єру: таблиця, палітра та комбінації Правила поєднання кольорів у дизайні інтер'єру: таблиця, палітра та комбінації Правила поєднання кольорів у дизайні інтер'єру: таблиця, палітра та комбінації Правила поєднання кольорів у дизайні інтер'єру: таблиця, палітра та комбінації

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *