Найкращі стилі для оформлення інтер'єру квартири та будинку: що вибрати?
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Найкращі стилі для оформлення інтер’єру квартири та будинку: що вибрати?


Стиль інтер’єру – це секрет привабливої ​​квартири. Власне житло буде злагодженим та ексклюзивним, якщо вони матимуть власне «обличчя». А це «обличчя» — і є те, що ми називаємо стилем. По суті, це мальовничий образ. Коли ми створюємо інтер’єр у тому чи іншому стилі, ми відтворюємо атмосферу конкретного часу, історичної епохи, держави. Як робимо? Прагнемо використовувати в інтер’єрі такі складові, атрибути, щоб народжувалися абсолютно конкретні асоціації. Що підібрати з цього великого списку кожен вирішує особисто, проте знайомство з цими манерами, безперечно, допоможе зробити свій вибір. Отже, популярні стилі в інтер’єрі:

На початку 20 століття своє слово у розвиток культури вніс модерн. Він набув широкого поширення, адже одночасно увібрав у себе риси інших стилів і вніс власні елементи до декору. Популярним є цей стиль і сьогодні.

Модерн

Конструктивізм

У першій половині минулого століття в дизайні інтер’єру стали модними конструктивні рішення, з м’якими, багатофункціональними меблями та великою кількістю світла. У конструктивізмі не знайдеш елементів ліпного декору, всі речі компактні та мобільні.

Найкращі стилі для оформлення інтер'єру квартири та будинку: що вибрати?

Дуже популярний у наш час напрямок названий на честь європейського художнього стилю (франц. – декоративне мистецтво). Стиль став поєднанням розкоші і функціональності, поєднуючи непоєднуване, привносячи щось нове в, здавалося б, цілком звичайне. Стилю притаманні яскраві кольори, якісні, натуральні матеріали

Арт деко

У мінімалізмі можна простежити риси стилю Стародавнього Сходу. В інтер’єрі можна виявити лише необхідні речі, а декор відсутній як такий. З матеріалів панують метали, скло та дерево. Колірна гама стримана, найчастіше витримана в одному тоні.

Мінімалізм

Хай-тек, що перекладається як «високі технології», зародився у другій половині минулого сторіччя. Приміщення, витримане у такому стилі, нагадує промислове – сантехнічні, архітектурні моменти не ховаються, а навпаки – виставляються напоказ. Притаманні цьому стилю сучасні матеріали, найчастіше метал. Хай-тек має досить велике поширення, адже відображає суть сучасного світу з його інноваціями та винаходами.

Хай тек

Це слово асоціюється з давньогрецькою та давньоримською архітектурою. Перша відрізнялася цілісністю гармонійністю і стала прикладом для наслідування і деяким зразком для послідовників.

Найкращі стилі для оформлення інтер'єру квартири та будинку: що вибрати?

Романський стиль

Напрямок виник на початку минулого тисячоліття і поклав основу для відродження давньоримських традицій. Для стилю властива присадкуватість у пропорціях, візуальне «обтяження» будівель і певна похмурість.

Найкращі стилі для оформлення інтер'єру квартири та будинку: що вибрати?

Готичний стиль

Стиль виник у 13 столітті і повністю відбив сутність свого періоду. Готичний стиль виражений, переважно, в архітектурі (величезні декоровані вежі, вертикальні лінії), і навіть додає якісь властиві риси інтер’єру (це великі вікна, різнокольорові вітражі).

Найкращі стилі для оформлення інтер'єру квартири та будинку: що вибрати?

Стиль епохи Відродження, який послужив виразом прагнення сучасників свободи. У будинках того часу все говорить про ці прагнення – просторі кімнати з плавними вигинами арок, майстерно виконані деталі, завдяки яким складається єдина картина.

Ренесанс

Напрямок виник у 18 – 19 столітті та відрізняється своєю неповторністю. Будучи дзеркальним відображенням свого часу, стиль увібрав у себе спосіб життя людей та неповторне почуття смаку. Риси його розгонисті і пишні, витіюваті і химерні.

Бароко

Напрямок виник у середині 17 століття. У стилі реалізується весь політ фантазії людини, уникнення реальності у світ гри та міфів. Всі елементи інтер’єру легкі та витончені, красиві та декоративні, надзвичайно багатий орнамент.

Рококо

Поверненням до античних ідеалів ознаменувався класицизм. Будівлі та інтер’єри мають чітко окреслені геометричні форми, декор відрізняється багатством натуральних матеріалів, поширені скульптури.

Класицизм

Цей напрямок також можна назвати і останнім ступенем у розвитку класицизму. Відрізняється пишністю та парадністю оздоб, що відрізняються особливою розкішшю. Але при цьому елементи залишаються простими і навіть суворими, адже у стилі відобразилася і військова тематика.

Ампір

З середини 19 століття шляхом змішування культур виник такий напрямок, як еклектика. Вона ввібрала в себе все найкраще зі стилів-попередників, при цьому на перший план висуваючи комфорт. Декор відрізнявся достатком текстилю та елементів, зібраних з усіх кінців світу.

Електика

Як вибрати стиль для інтер’єру

Як видно, стилів в інтер’єрі є безліч. Це лише деяка частина найпопулярніших. А якому стилю віддасте перевагу Ви?
При перевагі інтер’єру прислухайтеся до свого особистого погляду, а також враховуйте думку Вашої родини. На стиль впливають всі предмети, що у житло: вікна, боку світла, простір їхнього перебування та інші тонкощі. Від того, якому зі стилів Ви віддасте перевагу, буде залежати і розташування протягом усього життя. Тому до питання інтер’єру потрібно підходити виключно грунтовно і серйозно, враховуючи дуже багато моментів.

Рекомендації щодо вибору стилю

  1. Комфорт та затишок – найважливіші елементи будь-якого стилю.
  2. Думка сім’ї – стиль має повністю відповідати манері всіх членів сім’ї.
  3. Професійні консультації – зверніть увагу на думки професійних дизайнерів, перегляньте сучасні веб-ресурси та журнали.
  4. Поєднання стилів різних зон – пам’ятайте, що в будинку має бути гармонія і не слід поєднувати несумісне.
  5. Зрештою, довіртеся власним внутрішнім голосом.

Правильне і гармонійне оформлення стилю безпосередньо впливає на внутрішнє настрій і на Ваш стиль в цілому. Пам’ятайте, що Ваш настрій залежить особисто від Вас і стилю Вашого оздоблення.
Будьте індивідуальні та оригінальні

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *