Дизайн металевих сходів для заміського будинку на другий поверх
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Дизайн металевих сходів для заміського будинку на другий поверх


Ефектні сходи в інтер’єрі – важливий елемент, здатний задати тон усьому дизайну, якщо зробити його акцентом. А можна навпаки сховати її в приміщенні з метою звільнення місця іншим елементам інтер’єру. Але навіть у такому випадку надзвичайно важливим є вибір правильного дизайну сходів. Тому що від цього залежить успіх дизайну інтер’єру в цілому.

Ефектні масивні сходи в гармонії із загальним дизайном інтер'єруМасивна конструкція металевих сходів у будинкуСходи чудово вписуються в загальний інтер'єр приміщенняНайпростіша конструкція металевих сходівМеталеві сходи з дерев'яними поручнями

Поговоримо про переваги та недоліки металевих сходів

За своєю конструкцією металеві сходи можуть бути абсолютно будь-якими, як найпростішими гвинтовими, виготовленими зі сталі, так і оригінальними бронзовими. До їх переваг можна віднести такі речі:

 • стовідсоткова прикраса будь-якого інтер’єру; т.к. є можливість скомбінувати криволінійні та прямі гвинтові марші;
 • довговічність та міцність;
 • можливість проектування сходів будь-якого розміру та форми;
 • простота установки (можлива установка як збірних, так і цілісних конструкцій);
 • щодо низька вартість;
 • низькі ремонтні витрати

Натомість існують і мінуси. Для того, щоб вдало і гармонійно вписати металеві сходи в інтер’єр, необхідно її облагородити і надати їй естетичнішого вигляду. Зробити це можна за допомогою обшивки деревом, що, до речі, додасть їй ще більшої міцності та надійності, та й виготовлення не вимагатиме великих витрат.

Металеві сходи/, облагороджені деревомДизайн металевих сходів з огорожамиМеталеві сходи, розташовані в нежитловому місціДизайн металевих сходів зі скляними огорожами

Що стосується форми сходів, то вони можуть бути гвинтовими, прямими або закругленими, залежно від особливостей інтер’єру, т.к. її стиль повністю диктується загальним стилем та іншими предметами декору, причому головним чином дизайном балюстрад. До недоліків відносяться:

 • шум при ходьбі;
 • періодична необхідність забарвлення сходів з метою уникнення корозії;
 • при наявності дерев’яних щаблів поява скрипу

Сходи з дерев'яними сходамиОригінальний дизайн сходів з дерев'яними сходамиДизайн металевих сходів з дерев'яними сходамиМасивна металева кострукція з дерев'яними сходамиОригінальний дизайн сходів з дерев'яними сходами

Матеріали для виготовлення металевих сходів

Як правило, металеві сходи виготовляються з таких матеріалів як сталь, залізо, алюміній, чавун або бронза. А вибір робиться не стільки з естетичних міркувань, скільки, виходячи з необхідності застосування того чи іншого покриття, наприклад, патини, які зазвичай наносяться на всі металеві сходи.

Матеріали для косоурів – це сталь, залізобетон і дерево. Для сходів зазвичай використовуються такі, як дерево, скло, мармур, композитні матеріали, а також, натуральний або штучний камінь Що стосується огорож, то тут зазвичай застосовується дерево, латунь, полікарбонат, кований метал, скло або гіпсокартон.

Можливості дизайну металевих сходів

Можливості дизайну в даному випадку просто найширші. Саме тому металеві сходи набувають все більшої і більшої популярності в даний час. А пов’язано це з тим, що надається можливість досить легко змінювати форму арматури, листового та профільного металу, а також металевих труб – все це сприяє здійсненню найрізноманітніших дизайнерських задумів, від традиційних до хитромудрих конструкцій.

Сходи можуть бути суцільнометалевими або комбінованими з металевим каркасом.

Величезна різноманітність видів кріплення різних елементів сходів за допомогою болтів або зварювання сприяє створенню багатоваріантних дизайнерських конструкцій. Наприклад, для інтер’єру в сучасному стилі широко поширені два типи: монолітні масивні сходи з огорожами і навпаки невагомі візуально моделі, виконані зі скла та хромованої сталі. А для любителів мінімалізму властиві сходи не лише взагалі без огорож, а й навіть без каркаса, що мають пряме кріплення сходів до стіни. Однак, незважаючи на ефектний дизайн, даний варіант з точки зору безпеки категорично не підходить у будинку, де є маленькі діти або люди похилого віку, т.к. немає захисних огорож

Сходи з дерев'яними сходами без огорожі Сходи без огорож у стилі мінімалізму

Як правильно вибрати місце розташування металевих сходів

Сходи, які б вони не були, дерев’яні або металеві, однозначно займає ні мало місця в будинку. Вважається, що найзручніші сходи – це ті, у яких ширина горизонтальної частини сходинки (так званої проступи) не менше 30 сантиметрів, а висота вертикальної (так званого підсходинки) – не більше 17 сантиметрів. Іншими словами, кут нахилу сходового маршу має бути в межах від 30 до 40 градусів. Також існує низка правил, яких слід дотримуватися при виборі місця розташування сходів у будинку:

 • бажано розташування сходів у нежитловій частині приміщення;
 • дотримання геометричного правила, а саме – якщо стелі мають висоту три метри, а ухил сходів становить 30 см, то й довжина отвору в такому разі повинна становити 6 метрів (катет, що знаходиться проти кута, що дорівнює 30 градусам, повинен дорівнювати половині гіпотенузи);
 • наявність вільних підступів до сходів

Достатньо масивні металеві сходи в інтер'єріВаріант масивних металевих сходів з використанням простору під неюЕфектні масивні металеві сходи

До того ж, бувають ситуації, коли неможливо вписати сходи у потрібному місці, т.к. не дозволяє величина отвору. У такому разі, якщо збільшити кут нахилу сходів, то можна таким чином скоротити отвір, а форму сходів тоді доведеться змінити на «качиний крок». Зазвичай такі сходи використовуються, якщо кут нахилу становить від 45 до 70 градусів.

Також хочеться дати пораду щодо гвинтових сходів, які все ж таки слід розглядати в останню чергу у зв’язку з тим, що вони вкрай незручні у випадках, коли необхідно щось підняти, незважаючи на те, що практично не займає місця в приміщенні.

Ефектний дизайн гвинтових сходів

Відкриті сходи краще розміщувати в місцях, де масивні конструкції вкрай небажані з метою незахаращення простору в той час, як вбудовані розташовуються там, де в плани входить використання вільного простору під сходами (варіантів для цього безліч).

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *