Сільський стиль у дизайні інтер'єру
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Сільський стиль у дизайні інтер’єру


Святковий, розмірений і гостинний сільський стиль, схоже, прийшов до нас прямо з казки. Давайте подивимося, як цей зворушливий декор творить із нашими життєвими просторами справжні дива!

Що це таке: Сільський стиль – це більше про спосіб життя, ніж про декораторські штучки. Він показує нам всю простоту повсякденного життя, шанує традиції, любить потертості, шорсткості, ручну роботу та розносортні меблі. Сільський стиль такий дорогий нам тому, що він абсолютно непретенційний і скромний.

Чому він працює: Комфортна, домашня та дуже особиста, ця стилістика безумовно підходить для реального життя. Теплі тони, м’який текстиль, глибоке крісло, що запрошує сісти і витягнути ноги… Насправді такий дизайн інтер’єра здатний висловити вашу індивідуальність набагато яскравіше, ніж усі інші стилі. Він проповідує вічні цінності, а отже, завжди буде сучасний.

Вам сподобається цей стиль, якщо… Вам не подобаються глянцеві поверхні. Ви накрили ваші дивани чохлами набагато раніше, ніж це увійшло до моди. У вас в інтер’єр вітальні стоїть не букет троянд, а глечик із гортензіями. Вас дізнаються продавці на блошиному ринку.

Патіна

Секрет стилю: Легка патина

Ще нещодавно сільський стиль був практично синонімом модного стилю shabby chic. Насправді це звичайно стиль «потертої елегантності» запозичив у сільського побратима всі ті елементи, які роблять його таким популярним — світлі тони, легкий текстиль, різномасні меблі, а також все те, що ми називаємо «вінтажним» — вицвілі візерунки, » м’яті тканини і дрібна сітка патини.

На замітку: Існує дуже тонка грань між мальовничим старінням і справжнім мотлохом. Щоб уникнути інтер’єру, що розвалюється прямо на очах, підтримайте старовинні речі новими, але збережіть ту ж просту та м’яку кольорову гаму. Так обідній стіл, що бачив види, вигідно виглядає на тлі гладких і рівних стін, сучасних віконних палітурок.

Ніжні кольори

Секрет стилю: Ніжні кольори

Сільський стиль віддає перевагу свіжості та м’якості кольорової палітри – тільки уявіть собі білі простирадла, які сушаться на мотузці у дворі сонячним літнім днем! Жодних складних відтінків, кричучих квітів — тільки білий, молочний і бежевий. Доповніть їх блідими рожевими, блакитними, зеленими та іншими «розмитими» тонами. Однак не захоплюйтеся надто пастельними квітами, краще привнесіть пару темних тонів.

На замітку: Що ж, якщо ви не можете без яскравих кольорів, не відмовляйтеся від них. Тільки обмежте себе розсипом дрібних деталей і не допускайте різких контрастів. Одна яскраво-бірюзова подушка добре почуватиметься в оточенні кількох світло-блакитних. Але якщо вам заманеться ще й покласти на підлогу салатовий килим або пофарбувати стелю в лимонно-жовту, це буде зовсім інша стилістика.

Вагонка

Секрет стилю: Дерев’яні панелі, або стара добра «вагонка»

Якщо і є якась найвпізнаваніша риса сільського стилю, так це горезвісна «вагонка». Класичні нев’янучі дерев’яні панелі, як і раніше, на коні, і ось чому: вони не тільки прості в укладанні, але і є найпростішим способом додати теплоти та затишку голим стінам або стелі. Не забудьте пофарбувати її в білий колір або будь-який інший відтінок, близький до білого.

На замітку: Дерев’яні панелі – це досить сильний декораторський хід, тому постарайтеся не перетворити всю кімнату на паркан. Краще менше, та краще. Рельєф «вагонки» все одно приверне увагу, навіть якщо опиниться на задньому плані.

Жіночий текстиль

Секрет стилю: жіночний текстиль

Тканини – ось що ще робить сільський стиль таким приємним: ніжні квіти, тонка смужка, бліда клітка чи мереживо. Натуральні матеріали з великим переплетенням ниток – щільна бавовна, льон чи мішковина – це саме те, що вам потрібно. Вінтажні візерунки, які колись зустрічалися на хустках, кухонних рушниках і фартухах, тепер перекочували на подушки, пледи, крісла тощо. Для штор віддайте перевагу простим, напівпрозорим та легким тканинам.

На замітку: Дозуйте квіткові принти у вашому інтер’єрі. Можна, звичайно, змішати кілька різних візерунків, але занадто велика їх кількість зробить ваш інтер’єр занадто солодким, особливо, якщо зображення квітів досить дрібне. Те саме і з мереживом: ви ж не хочете перетворити вашу кімнату на філію салону весільної моди!

Меблеві чохли

Секрет стилю: меблі в чохлах

Меблеві чохли та сільський стиль створені один для одного! Що може бути простіше, ніж натягнути чохол на старий диван, і річ у капелюсі. Гаразд, можливо, це і не так просто — підібрати до меблів чохол, адже потрібно враховувати не тільки розміри меблів, але й властивості матеріалу. Правильно підібраний чохол відрізняє ідеальна посадка та невибагливість у догляді.

На замітку: Що відрізняє чохол від звичайного простирадла? Крій та фасон! Чохли повинні ідеально сидіти на фігурі вашого дивана і спускатися до підлоги м’якими складками. Звичайно, завжди можна купити вже готові чохли, але якщо ви вкладете трохи більше грошей і замовите індикатор, то гарантовано отримаєте відмінний результат.

Фарбуємо все

Секрет стилю: Чи фарбуємо все?

Справжні послідовники сільського стилю ніколи не залишать куте ліжко або старий дерев’яний столик у первозданному вигляді вони обов’язково пройдуться ними пензлем з фарбою. Яке б завдання перед вами не стояло — приховати потворну обробку, зробити яскравим темне дерево або просто об’єднати розрізнені предмети в єдиний ансамбль — фарба ваш найкращий друг. Це недорого, швидко та просто.

На замітку: Турбуєтеся, що свіжопофарбована річ виглядає як нова? Не біда, існує маса способів старіння поверхонь, від кракелюру до легкого «пілінгу» за допомогою наждакового паперу. Якщо сумніваєтеся у власних силах, доручіть цей делікатний процес професійному декоратору.

Традиційна стать

Секрет стилю: Старомодна підлога

Ви коли-небудь бачили сільський будинок, в якому підлога була б від стіни до стіни закрита ковроліном або лінолеумом? І ми не бачили. Сільський стиль любить тверді, досить грубі на дотик матеріали.

Безумовно, тут править бал дерев’яна підлога – морилка, фарба, лак, трафаретний малюнок вітаються, але найкраще, звичайно, натуральний вигляд. У сільському інтер’єрі килими мають право на існування, але правила їх дрес-коду невблаганні: сизаль або проста бавовняна половина – ось зразки для наслідування.

На замітку: Незважаючи на те, що керамічна плитка – це не перший матеріал, який спадає на думку, коли уявляєш собі кімнату в сільському стилі, але вона відмінно працює в парі з вінтажними меблями. Правда, лише в тому випадку, якщо вигляд у неї самий класичний. Наприклад, метлахская плитка з її різноманітними геометричними формами буде чудово виглядати в дизайн ванної кімнати. І жодних строкатих візерунків та підробок під мармур!

Колекція

Секрет стилю: Колекція як аксесуар

Колекціонер, як ніхто інший, розуміє, що вся сіль у кількості однорідних предметів, які він збирає. Наприклад, просто розрізнені старовинні штучки з блошиного ринку чи парочка вінтажних тарілок – це ще не колекція, а ось десяток скляних судин однакового кольору чи зібрання дореволюційних чавунних прасок – це вже привід гордості!

На замітку: Кімната, в якій присутні відразу кілька колекцій, розносортні меблі та випадкові аксесуари, легко скочується у бік еклектики. Щоб витримати сільський стиль до кінця, добре продумайте, що і як ви демонструватимете у вашому інтер’єрі.

Відкриті полиці

Секрет стилю: Відкриті полиці

Ще нещодавно кухні являли собою не цілісний моноліт з однакових шаф, в яких заховано все, включаючи велику побутову техніку, а скупчення відкритих полиць, на яких були розставлені тарілки та каструлі, бляшанки з бакалією та кошики з їстівним. Сільський стиль зберіг такий підхід до кухонного інтер’єру, хоча сьогодні він здається більш декоративним, ніж практичним.

На замітку: Відкриті полиці призначені для тих, хто хронічно не виносить безладдя. Можливо, ви витратите набагато більше сил на боротьбу з пилом і на розміщення предметів за рангом, але результат того вартий. Тільки уявіть собі рівні ряди близьких за кольором мисок та тарілок, кухлів та піал! Зрозуміло, вони повинні бути в загальній нейтральній кольоровій гамі, яку віддає перевагу сільському стилю.

Який сільський стиль у вашій виставі? А чи особисто вам він подобається?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *