меблі для хлопчика та дівчинки
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

меблі для хлопчика та дівчинки


Вибір меблів для дитячої кімнати — Дуже важливий, відповідальний крок. Усі батьки хочуть, щоб оформлення кімнати у дитини було гарним, а самі предмети меблів – максимально практичними та недорогими. Але це ще не все — адже меблі повинні, крім усього іншого, бути безпечними, функціональними і подобатися самому вашому чаду.

Меблі для дитячої повинні обов’язково відповідати віку дитини. Тому необхідним критерієм її вибору стане тривалість її використання. Дитина росте дуже швидко, і вже через кілька років у її кімнаті доведеться міняти не тільки сам інтер’єр, а й робити його перепланування. гральна зона згодом поступово звужується, а робоча збільшується. І якщо ваші фінансові можливості не дозволяють кожні 3-4 роки повністю міняти меблі в дитячій кімнаті, то варто продумати варіанти її підбору ретельніше.

Загалом основні вимоги, які необхідно дотриматись при виборі меблів у дитячу кімнату, можна позначити наступним чином.

Вимоги до дитячих меблів

  1. Всі елементи меблів повинні бути підібрані відповідно до зростання дитини — це стосується як стільців і столів, так і ліжок, шаф і етажерок. Дуже важливо, щоб діти не мали труднощів у використанні всіх цих предметів меблів, дитина повинна дотягуватися до всіх полиць і мати можливість самостійно відчиняти всі дверцята. Сьогодні чудовим варіантом для дитячих кімнат є меблі, які «зростають» разом з малюком з раннього його віку – наприклад, регульовані стільці та столи, ліжка, що розсуваються до дорослих розмірів, навісні полиці і т.д.
  2. Необхідна умова для дитячих меблів – її екологічність та безпека. Це відноситься до матеріалів та конструкції елементів меблів. По-перше, у їхньому виробництві повинні бути використані лише екологічно чисті матеріали. У цьому плані краще за натуральне дерево ви навряд чи що знайдете. Лаки, фарби найчастіше містять у своєму складі токсичні речовини. Оббивка також повинна бути повітропроникною та легко чиститися. Оптимальний варіант вирішення цієї проблеми – вимагати сертифікати якості на меблі у магазині.
  3. По-друге, принципово важливим є питання безпеки меблів щодо можливого травматизму дитини. Нестійкість предметів меблів, її зайва легкість або, навпаки, тяжкість, що виступають гострі кути – все це може стати джерелом травм для малюка. Тому меблі треба вибирати не за картинками каталогу, а в магазині, особисто перевіряючи якість її виконання.
  4. Організовуючи простір у дитячій кімнаті, дуже важливо виділити у ній кілька основних зон – зону відпочинку, робочу та ігрову зони. Кожну з них обставляють відповідно до смаків і уподобань вашої дитини, тоді вона почуватиметься в кімнаті комфортніше. Якщо немає можливості часто міняти дитячі гарнітури, то варто звернути увагу на модульні стінки та меблі-трансформери. Завдяки цьому технологічному нововведенню, дитина сама зможе облаштувати свій маленький світ так, як йому буде зручніше.
  5. Меблі обов’язково повинні відповідати характеру дитини і бути обраними на її смак. Завжди слід пам’ятати, що в дітей віком критерії вибору відрізняються від наших. Купуючи меблі в дитячі, обов’язково порадьтеся з дитиною, уточніть її переваги, запропонуйте вибрати один із кількох варіантів, який подобається особисто йому. Кімната повинна приносити радість саме вашій дитині, стати її таємним куточком та предметом гордості перед друзями.

Види дитячих меблів

Всі меблі ділиться на:
  • Корпусні меблі для дитячої
  • Модульні меблі для дитячої

Дитячі корпусні меблі дуже цінуються своєю довговічністю та практичністю. Її елементи можна з віком дитини замінювати, не порушуючи звичну обстановку в її кімнаті. Наприклад, дитяче ліжко замінюють на підліткову тумбочку на журнальний столик, а комод і шафа при цьому залишають незмінною частиною інтер’єру. Різноманітність в атмосферу вноситься за рахунок зміни аксесуарів — фіранок, килимів, декоративних елементів.

До дитячих модульних меблів відносять столи, стільці, ліжка та шафи. Такі меблі подібні до конструктора, який дозволяє скласти індивідуальну обстановку в дитячій кімнаті. Гнучка система відділень у шафах та безліч секцій дають можливість раціональніше використовувати простір кімнати. Крім того, модульну систему можна згодом доповнювати та модернізувати, змінювати її конфігурацію та підлаштовувати під мінливі потреби дитини.

Дитячі меблі для кімнати хлопчиків та дівчаток

Стереотипи про те, що кімнату для хлопчиків влаштовують у блакитних тонах, а для дівчаток – у рожевих давно застаріли. В інтер’єр дитячої можна гармонійно вписати практично будь-який колір, головне, щоб він влаштовував саму дитину. Єдиною рекомендацією може бути лише пропозиція розглядати як можливі варіанти спокійні кольори – вони благотворно впливають на психіку дитині та її розвиток.

Меблі для дитячої кімнати для хлопчика повинні бути функціональними. В інтер’єрі кімнати добре буде обіграти тематику роботів та автомобілів. Шафи повинні мати численні місткі ящики, куди хлопчик складатиме свої іграшки, машинки, конструктори. Характер хлоп’ячих ігор пред’являє також вимоги до міцності та зносостійкості меблів, використання немарких матеріалів для оббивки.

Для хлопчика

Для дочок оформлення кімнати має бути м’якшим. Для маленької леді дитячу можна виконати у світлих пастельних тонах, у відтінках бузкового, бежевого, жовтого кольорів. Як і варіанті для хлопчиків, краще не захоплюватися яскравими акцентами, які сприяють підвищенню збудливості дитини.

Для дівчинки

Меблі для дитячої кімнати для дівчинки повинні включати містку шафу для юної модниці та стелажі, на які можна виставити всі іграшки дитини. Дуже практичним стане також комод для молодої принцеси. Не забувайте про різні аксесуари – набивні ковдри, яскраві подушки, пухнастий плед, красиві фіранки. Захоплять будь-яку дівчинку красиві вази, скриньки, квіти, цікаві фігурки.

Як обставити дитячу кімнату для двох дітей

При облаштуванні дитячої кімнати для двох дітей необхідно насамперед орієнтуватись на їх вік. Добре, якщо різниця між ними невелика і потреби дітей не сильно відрізнятимуться один від одного. Дитячі меблі для двох дітей, загалом представлені в меблевих магазинах у великому розмаїтті. При виборі ліжка часто орієнтуються на двоярусний варіант, шафи встановлюють місткі, з безліччю полиць і ящиків, які кожна дитина використовуватиме на свій розсуд.

Але що робити, якщо різниця у віці дітей значна, а виділити окрему кімнату старшій дитині не виходить? Найкраще розмежувати місце кімнати стелажем, шафою або іншим відповідним по обстановці предметом меблів. Оптимальним вибором у цьому випадку стане придбання так званого ліжка-горища, одним із варіантів двоярусного дитячого куточка. На верхньому ярусі такого горища обладнується спальне місце, а внизу – робоча зона. Щоб не спантеличуватися вибором меблів дитячих для двох, можна влаштувати два такі куточки в різних кінцях кімнати, що найбільше відповідають потребам кожної дитини. Використання подібних меблів суттєво економить простір дитячої кімнати та дозволяє звільнити більше місця для ігор та іншого відпочинку.

Відмінним рішенням при облаштуванні дитячої кімнати для двох дітей стануть модульні меблі – зміна її конфігурації за бажання не стане надто обтяжливим заняттям.

Ігрові меблі для дитячої кімнати

Існує ще одна категорія меблів для кімнати дитини – ігрові дитячі меблі. Вона представлена ​​широким асортиментом різних гірок, гойдалок, дитячих будиночків, кухонь, мініатюрних будівель, фабрик, автопаркувань. Всі предмети меблів з цієї категорії покликані створити в кімнаті веселу, розслаблюючу атмосферу і дати можливість малюкові поринути у свої фантазії та вдосталь пограти. Такі меблі є не тільки джерелом позитивних емоцій для дітей, але й стають незамінним помічником у їхньому розвитку.

Ігрові меблі покликані відтворити особливий затишок у дитячій кімнаті, де дитині буде цікавіше і грати, і робити уроки. І підтримувати порядок у такій кімнаті вашому чаду буде набагато приємніше, що також є важливим фактором розвитку почуття відповідальності у дитини.

Меблі для дитячої кімнати можна не тільки придбати у готовому варіанті, але також замовити на меблевій фабриці за індивідуальними проектами. Це дозволить більш ретельно продумати обстановку та створити комфортні зони відпочинку, навчання та ігор, орієнтовані на конкретну дитину. Комплект дитячих меблів, виконаний за ескізами замовника, буде повністю адаптований до розмірів кімнати та потреб вашої дитини.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *