Вишивка в інтер'єрі: створи домашній колорит!
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Вишивка в інтер’єрі: створи домашній колорит!


З усіх способів оформлення інтер’єру вишивка є найвитонченішою елегантною роботою. Колись серветки та панно, рушники, скатертини вважалися цінними сімейними оберегами. Виріб, прикрашений копітким витвором господині, передавався у спадок. Воно зберігалося як дорогоцінна реліквія. Вишивками прикрашали найважливіші для людини речі – подушки, ковдри, сорочки, скатертини, рушники, білизна та навіть верхній одяг.

Трудомістка робота займала цілі дні, місяці, роки. Оздоблення будинків у Росії та інших східноєвропейських країн не обходилося без ексклюзивної шляхетної вишивки. Але згодом жінки стали працювати на рівних правах з чоловіками, а на заняття рукоділлям часу взагалі не вистачало. Помітно вплинув радянський період, коли активно розвивалося конвеєрне виробництво меблів, текстилю та інших предметів інтер’єру. Оформлення приміщень набуло якоїсь схожості та типового характеру. Відрізнятися від маси стало ознакою поганого тону. Та й у часи репресій, голоду, постійних труднощів, пов’язаних із повною невпевненістю у своєму майбутньому, вишивка вважалася блюзнірською та вульгарною. Партія суворо карала тих, хто намагався виділитись, оскільки це абсолютно суперечило «суспільним» концепціям рівності.

Ручна вишивка сьогодні

На щастя, сьогодні люди приділяють набагато більше уваги оформленню свого житла. Прагнення до неординарності, індивідуалізму стало як ніколи модним, а інтер’єр перетворюється на розкішне оздоблення. Бажаючи зробити квартиру комфортнішою, затишною, максимально «особистою» та теплою, люди знову повертаються до мистецтва виготовлення аксесуарів вручну.

екстравагантний інтер'єр для творчої особистості

Цією ідеєю зайнялися дизайнери та декоратори, а незабаром – виробники, продавці текстилю та меблів. Свою нішу серед витончених аксесуарів та простих ліній займає ручна вишивка. Вона вигідно підкреслює індивідуальність та красу дизайну, вишуканий смак домочадців.

затишний інтер'єр з вишитим текстилем

Прикрашаючи інтер’єр подібним рукоділлям, необхідно врахувати кілька важливих моментів: загальна стилістика кімнати, призначення самої роботи, зовнішній вигляд квартири чи будинку в цілому. І тільки розібравшись у цих питаннях, можна сміливо приступати до роботи або замовити бажаний твір професійних майстринь. Вибір кольорів, схем, розмірів вишивки вплине на загальний вигляд та гармонійність домашнього інтер’єру.

яскрава вишивка підкреслить індивідуальність інтер'єру

Здається, сьогодні практично немає такого стилю, в якому елементи вишивки виглядали б безглуздо.

сучасний інтер'єр з елементами вишивки

Навіть у горезвісному high-tech з характерними футуристичними предметами будуть доречні вишиті візерунки або малюнки. Наприклад, настінне абстрактне полотно підкреслить відмінний стиль та смак господарів.

вишита абстракція біля ліжка

Вишивка у дизайні ванної кімнати

У дизайні ванної кімнати чудово будуть виглядати милі малюнки із зображенням тварин або дітей, що купаються. Інтер’єр у строгому стилі вимагає класичних прикрас із намальованими мушлями, старовинними ваннами та умивальниками.

Вишивка у спальні

Спальня стане ще теплішою, затишнішою та красивішою з вишивкою на товстому пледі, ліжку чи ковдрі.

вишукано вишитий комплект для спальні

Вишивка – це не обов’язково тонка смуга орнаменту. Неповторну вишуканість, розкіш та своєрідний гламур додасть, наприклад, плед, вишитий широкими вовняними нитками в тон меблевої оббивки.

композиційний дме вишитої картини та пледа

Елегантно виглядатимуть аплікації на фіранках, що гармоніюють зі шпалерами, рукоділля на тканинному плафоні для настільної лампи. Незвичайне рішення — монохромна вишивка, що називається «білим по білому».

вишите панно у морській тематиці

Досить традиційний предмет інтер’єру – вишита хрестиком картина. Подібні панно прикрасять та підкреслять значення будь-якого приміщення, створять затишну атмосферу у вашому будинку.

яскраві вишиті картини

вишиті хрестиком картини

Вишивка у дитячій

У дитячій кімнаті вишивка стане оригінальною окрасою диванної подушки чи ковдри. Малюнок із улюбленим персонажем чи сюжетом приведе малюка у захват.

елементи вишивки у дитячій

Вишивка в оформленні кухні

Якщо говорити про кухню, то найчастіше це улюблене місце для вишивки в сучасному будинку. Цілі твори та візерунки наносять на скатертини, фартухи, прихватки, серветки тощо. Чудові яскраві малюнки викликають апетит, піднімають настрій, відокремлюють кухонну зону від інших кімнат, тим самим сприяючи відпочинку. Особливо приємно те, що дизайн кухні можна змінити будь-коли, привносячи до нього нову стилістику за допомогою вишитих творів.

  Вишивка в оформленні кухні

Елементи вишивки у передпокої чи коридорі

Коридор або передпокій вдало доповнить ключниця з прикрашеним фасадом вишивкою. Спорудити її можна з вишитої хрестиком картини. Вбийте в обрамлення маленькі гачки або гвоздики, щоб було зручно вішати ключі. Для таких приміщень також будуть актуальні красиво вишиті привітання «Ласкаво просимо до будинку!» і т.д.

вишиване полотно - яскравий акцент в інтер'єрі

Поєднуйте різні фактури та візерунки, використовуючи світлові ефекти, і подібне рукоділля буде у центрі уваги всіх гостей.

вишитий текстиль

вишиті подушки

вишиті подушки

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *