Купольні будинки (80 фото): проекти та ідеї дизайну
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Купольні будинки (80 фото): проекти та ідеї дизайну

Купальні будинки (80 фото): проекти та ідеї

Купальні будинки завоювали популярність на пострадянському просторі нещодавно, хоча західні країни цю технологію будівництва використовують уже протягом десятиліть. Сферичні будинки досить оригінальні та ергономічні, тому придатні і для тимчасового, і постійного проживання. Такий будинок може стати справжньою гордістю господаря, а також створити максимально комфортні умови проживання. У цій статті ми розглянемо особливості купольних конструкцій та деякі варіанти раціональних планувань.

Особливості купольних будинків

Технологія будівництва купольних (сферичних) будинків давно відома західним країнам і досить швидкими темпами розвивається на пострадянському просторі. Подібні житла зі сферичними дахами були відомі ще багато століть тому. Так, перші будівлі були ще у Візантії і зводилися з каменю. Сучасні житлові будівлі були розроблені архітектором з Америки Річардом Фуллером у середині минулого століття та швидко завоювали популярність. Північні народи, звернувши увагу на здатність конструкцій протистояти сильним вітрам та сейсмічним катаклізмам, почали будувати свої житла в умовах дуже низьких температур.

Сьогодні сферичні будинки можна зустріти на будь-яких континентах, незалежно від кліматичних умов. Їх головною особливістю є будова купола, для якого використовується одна з кількох технологій: будова геодезичної сфери, зведення каркасу або стаціонарної опалубки. При цьому самі будинки можуть бути повністю круглими або мати перший поверх-спідницю, де формується купольний дах. Явними перевагами сферичних будинків є такі характеристики:

— Економічність – витрати на будівельні матеріали значно менші (приблизно на 1/5), ніж під час будівництва аналогічної площі звичайних конструкцій. При цьому роботи відбуваються в короткі терміни із залученням невеликої кількості робітників, що також заощаджує витрати на оплату праці;

— Процес складання простої каркасної будови не вимагає особливих навичок та техніки, роботи цілком можна виконувати самостійно;

— Комфорт — сферична конструкція сприяє гарній вентиляції повітря, а якщо вона має невеликі розміри, значно збільшується показник шумоізоляції;

— Універсальність – зовнішній вигляд будови підходить до будь-якої концепції ландшафтного дизайну;

— Міцність – сферичні споруди стійкіші за стандартні: вони не бояться навіть найпотужніших природних катаклізмів. Сферична покрівля може витримати більше півтонни снігу;

— Привабливість – безперечно, сферична конструкція нікого не залишить байдужим. Такі будинки вражають як зовнішнім оздобленням, так і внутрішнім;

— Енергоефективність – важлива якість, що робить будинок максимально практичним. Конструкція якісно зберігає тепло, знижуючи необхідність енергії для додаткового обігріву.

Недоліки у конструкції, хоч і в невеликій кількості, також є, і їх також потрібно врахувати. Найбільш глобальною проблемою при будівництві є встановлення вікон, які відрізнятимуться високою вартістю. Це стосується і меблів, які, як правило, виготовляють на замовлення, щоб її округлені форми гармонійно розмістилися в інтер’єрі. Також відзначимо, що сферична споруда займе більшу площу ділянки, ніж прямокутна.

Купольні будинки - Особливості
Купольні будинки - Особливості

З яких матеріалів будують купольні будинки

Побудувати купольний будинок можна з будь-якого будівельного матеріалу. Оптимальним варіантом виступають дерев’яні конструкції, які стояли біля витоків архітектури. Зараз є великий вибір матеріалів, навіть незвичайних для нас. Наприклад, досить міцним може стати купольний будинок з пінополістиролу та пінопласту, який можна звести в стислий термін. На кінцевому етапі будинок одягають у фінішні оздоблювальні матеріали, наприклад, шпаклівку та фарбу. Однак, щоб будинок можна було використовувати для проживання, потрібні додаткові маніпуляції.

Протилежний пінопласту бетон може бути сировиною для зведення купольника. Будинок у такому разі зводиться дещо іншим чином і вимагатиме великих фінансових витрат із залученням спеціальної техніки. Зате його відмінними рисами стануть надійність та довговічність, а також здатність легко переносити суворі кліматичні умови. Конструкція зводиться з бетонних пелюсток, а для великих споруд застосовується метод заливання опалубки на ділянці будівництва. Подібні монолітні будови нерідко використовують як ангари, великі спортивні комплекси і т.д.

Лідируючу позицію серед матеріалів займають каркасні конструкції з металу або бруса, «скелет» обшивається фанерою або спеціальними OSB-плитами. Такий спосіб забезпечує легкість спорудження та міцність.

Купольні будинки - Матеріали для будівництва
Купольні будинки - Матеріали для будівництва
Купольні будинки - Матеріали для будівництва
Купольні будинки - Матеріали для будівництва

Проекти купольних будинків

Важливим моментом зведення купольного будинку виступає грамотне складання його планування, щоб було не тільки красиво, але ще раціонально та зручно. Частою проблемою стає оформлення коридору, якому важко виділити майданчик у круглому приміщенні, а двері, що відкриваються, будуть приносити потік холодного повітря в зимовий період.

Найчастіше раціональним виходом є прибудова невеликого тамбуру, який в умовах нашого клімату просто необхідний, також актуальною є прибудова тераси, з якої буде організовано вхід. Якщо така конструкція неприйнятна, можна організувати передпокій і всередині будівлі, проте необхідно буде подбати про оформлення «завіси» від проникнення холоду, наприклад, вбудувавши в поверхню підлоги конвектор.

Купальні будинки можуть бути одно- та двоповерховими. При цьому останні зустрічаються набагато частіше і придатні для постійного проживання сім’ї, оскільки дають можливість облаштувати більше приміщень, у тому числі спальних. Як правило, перший поверх віддається під кімнати загального користування, а другий під індивідуальні.

Купольний будинок — Проект 1

Це планування ідеально підійде для проживання повноцінної сім’ї. Тут на першому та другому поверхах розташовані по дві спальні кімнати. Перший рівень займає також бойлерна, санвузол та простора кухня з обідньою зоною, звідки прямують сходи на верхній рівень. На другому поверсі розташований балкон із чудовим панорамним видом на зелену зону. В даному випадку обідня зона залишається прохідною, відкритою для перегляду з другого поверху.

Купольний будинок - Проект 1
Купольний будинок - Проект 1

Купольний будинок — Проект 2

Тут спостерігається поділ простору перегородками на кшталт стандартних приміщень. Прямий тамбур першого поверху, що веде вглиб круглої конструкції, ніби розрізає приміщення на окремі відсіки і впирається у простору вітальню. Другий поверх заповнюють дві спальні та невеликий хол зі сходами. Звичайно, деяка втрата корисної площі, яка могла б розташовуватися над вітальнею, може здатися великим недоліком, проте варто врахувати, що так загальний інтер’єр виглядає набагато світлішим і дає можливість відчути всю красу життя в купольному будинку.

Купольний будинок - Проект 2
Купольний будинок - Проект 2

Купольний будинок — Проект 3

Цей проект двоповерхового купольного особнячка передбачає наявність приставного тамбуру, який ефективно стримуватиме потоки холодного повітря з вулиці, а також гаража. Гаражна прибудова є безумовним плюсом, тому що проживання в заміському будинку просто зобов’язує мати автомобіль, а якщо приміщення прибудоване до будинку, в нього можна безперешкодно потрапити навіть у сувору негоду. Другий поверх над гаражем займає балконна конструкція. Наявність трьох спалень та двох санвузлів дозволяє вільно розміститися повноцінній родині.

Купольний будинок - Проект 3

Купольний будинок — Проект 4

Одноповерховий купольний будинок також має переваги. Такі конструкції ідеально підходять для проживання сімей з дітьми або людей похилого віку, яким досить важко підніматися на другий поверх. Крім того, виділивши достатню площу ділянки, можна розмістити всі необхідні кімнати. Простір можна зовсім не розбивати на окремі приміщення, відділивши стінами лише санвузол. У такому разі вийде будинок-студія, де комфортно себе почуватиме холостяк чи молода сімейна пара. Далі на фото представлено кілька варіантів планувань одноповерхового купольного будинку, а також студії.

Купольний будинок - Проект 4
Купольний будинок - Проект 4
Купольний будинок - Проект 4
Купольний будинок - Проект 4
Купольний будинок - Проект 4

Скління та облицювання

Куполоподібна форма будинку дає грандіозні можливості відвести велику площу під скління, що надасть споруді легкого повітряного вигляду. У такому випадку важливо правильно вибрати склопакети, конструкція яких складена зі спеціального скла із теплозахисним напиленням. При цьому вікна можуть бути стандартними прямокутними чи трикутними. Дуже незвичайно та оригінально виглядають пакети з п’яти- та шестикутних віконних систем з подвійним склінням.

Що ж до облицювання будинку, найчастіше для цих цілей використовують штукатурку, натуральний і декоративний камінь, цеглу, пластикові, металеві панелі та інші сучасні матеріали.

Купольні будинки - Скління та облицювання
Купольні будинки - Скління та облицювання

Інтер’єр купольного будинку: поради та ідеї

Як ми вже казали, власники круглих площ будинків стикаються із серйозною проблемою організації інтер’єру. Хоча сьогоднішній ринок переповнений величезним асортиментом меблів, підібрати його для такого простору непросто. Краще виготовити на замовлення, щоб елементи інтер’єру могли гармонійно розміститися вздовж стін, не захаращуючи простір. Меблі, що повторюють вигини стін у вітальні або кабінеті, додасть інтер’єру незвичайний антураж.

Частим елементом обстановки є камін, який доцільно розмістити в центрі приміщення. Таким чином можна зберегти надходить тепло, яке буде рівномірно поширюватися по всій площі. Навколо каміна, вздовж стін можна розмістити м’які дивани, лавки, які стануть додатковими спальними місцями. Так вийде затишна тепла вітальня. Уздовж однієї зі стінок можна облаштувати робочу зону кухні.

Найчастіше вікна купольних будинків розташовані досить високо, тому варто віддати перевагу встановленню автоматичних систем відкриття. Також на увагу заслуговує внутрішнє оздоблення стін, що мають вигини. Наприклад, великоформатну керамічну плитку у ванній або на кухні покласти не вдасться — її можна замінити мозаїкою. Якщо стіни оформляються вагонкою, площу заздалегідь розбивають на невеликі ділянки, розмежовуючи їх планками. Найбільш простим варіантом стане облицювання штукатуркою або фарбування стін.

Інтер'єр купольного будинку - Поради та ідеї
Інтер'єр купольного будинку - Поради та ідеї

Купольні будинки – фото та проекти

Насамкінець пропонуємо відвідати нашу галерею. Тут Ви побачите безліч фото, на яких продемонстровані різні варіанти проектів купольних будинків, їхнє внутрішнє оздоблення та екстер’єри. Приємного перегляду!

Купольні будинки - фото та проекти
Купольні будинки - фото та проекти
Купольні будинки - фото та проекти
Купольні будинки - фото та проекти
Купольні будинки - фото та проекти
Купольні будинки - фото та проекти
Купольні будинки - фото та проекти
Купольні будинки - фото та проекти
Купольні будинки - фото та проекти
Купольні будинки - фото та проекти
Купольні будинки - фото та проекти
Купольні будинки - фото та проекти
Купольні будинки - фото та проекти
Купольні будинки - фото та проекти
Купольні будинки - фото та проекти
Купольні будинки - фото та проекти
Купольні будинки - фото та проекти
Купольні будинки - фото та проекти
Купольні будинки - фото та проекти
Купольні будинки - фото та проекти
Купольні будинки - фото та проекти
Купольні будинки - фото та проекти
Купольні будинки - фото та проекти
Купольні будинки - фото та проекти
Купольні будинки - фото та проекти
Купольні будинки - фото та проекти
Купольні будинки - фото та проекти
Купольні будинки - фото та проекти
Купольні будинки - фото та проекти

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *