Кухня без вікна – 70 фото та дизайн-проектів, гід з облаштування
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Кухня без вікна – 70 фото та дизайн-проектів, гід з облаштуванняКвартир із початковим плануванням, у якому кухня не мала б вікна, майже не буває. Натомість вона може бути утворена внаслідок перепланування. Найчастіше вікном на кухні жертвують у таких випадках:

Кухня у ніші без вікна

Однак без природного світла та можливості провітрювання на кухні ніяк не обійтися, тим більше, що це заборонено правилами СНІПу. У цьому матеріалі ми розглянемо кілька способів облаштувати безвіконну кухню законно і так, щоб у ній було максимально комфортно та затишно готувати та їсти. Також у матеріалі ви знайдете 60 чудових фото-прикладів та дизайн-проектів глухих кухонь.

Як облаштувати кухню без вікна так, щоб у неї проникало денне світло

Отже, правила СНІПу свідчать, що кухня повинна освітлюватися природним світлом. Це означає, що вона може бути відгороджена від кімнати з вікном лише частково.

По суті, кухню без вікна можна «легалізувати» лише за умови, якщо вона за планом БТІ є частиною кімнати/коридору з вікном та ізольована лише некапітальними перегородками.

Давайте розглянемо кілька хитрих способів обгородити безвіконну кухню та забезпечити її доступом до світла із суміжного приміщення.

Варіант 1. Скляна перегородка(і)

Усього одна скляна перегородка забезпечить проникнення світла із суміжної кімнати та при цьому створить відчуття ізоляції. Тим більше, що її можна оснастити шторкою, яка при необхідності відокремлюватиме кухню повністю. Це рішення особливо актуальне для прохідної кухні або кухні-ніші, облаштованої в холі або у вітальні, як показано на фото нижче (гортайте фото вправо).

Кухня без вікна зі скляною перегородкою

Скляна перегородка на кухні-ніші

Варіант 2. Розсувні двері-перегородки

Розсувні непрозорі двері хороші тим, що дозволяють залишати приміщення як частково відчиненим (хоч 24 години на добу), так і закритим.

 • Якщо на кухні проведено газ, то лише розсувні двері дають шанс (але не гарантію!) законно позбавити вікна. Адже згідно з правилами СНІПу, газифіковане приміщення повинно мати і вікно, і двері.

Залежно від своїх потреб, ви можете зробити розсувні двері глухими або повністю/частково прозорими. Так, наприклад, якщо на кухні створена житлова кімната, її можна відгородити повністю або частково непрозорими, або напівпрозорими дверима.

План кухні без вікна з напівпрозорими дверима

Якщо на безвіконній кухні усамітнення не потрібне, то краще зробити двері повністю прозорими (зі скла або прозорого полікарбонату), як показано в наступному дизайн-проекті кухні в квартирі-студії.

А ось приклад вітражних розсувних дверей.

Вітражні двері

Варіант 3. Міжкімнатне вікно чи фрамуга

Міжкімнатне вікно не тільки відкриє доступ до світла з суміжної кімнати, але й зімітує справжнє вікно і зробить глуху кухню затишніше.

Кухня з міжкімнатним вікном у ванній кімнаті

Вітальня з вікном на кухню

Кухня-ніша з міжкімнатним віконцем

Міжкімнатне вікно на кухні

 • Якщо ж кухня об’єднана з житловою кімнатою, то віконце слід створити під стелею на кшталт фрамуги.

Варіант 4. Роздавальне вікно

Роздавальне вікно – непогане рішення для ізольованої кухні-ніші, розташованої у вітальні або на кухні-передпокій, суміжній із житловою кімнатою. До речі, такий отвір дуже зручно обладнати барною стійкою Як показано на фото нижче.

Роздавальне вікно між кухнею та кімнатою

Роздавальне вікно між кухнею та кімнатою

Роздавальне вікно між кухнею та вітальнею

Варіант 5. Проріз або портал у стіні

Найпростіший спосіб відокремити кухню без вікна, зберігши доступ до світла та свіжого повітря – створити відкритий отвір, портал або арку у стіні.

Арка на кухні без вікна

Кухня у ніші

У цій кухні-прихожій світло проникає через отвір у житлову кімнату.

Як спланувати штучне освітлення

Як би вправно ви не використовували описані вище прийоми, швидше за все світла на кухні без вікна все одно не вистачатиме. Тому його дефіцит потрібно компенсувати приємним та комфортним штучним освітленням. Ось кілька порад на цю тему:

 • Найкраще використовувати для освітлення безвіконної кухні лампи білого спектру, оскільки вони найбільш наближені до природного світла.
 • Щоб зімітувати розсіяне денне світло на «глухій» кухні, її слід висвітлити рівномірно, тобто кількома маленькими світильниками, а не однією центральною люстрою. При цьому бажано, щоб вони були приховані. Звісно, ​​підсвітити потрібно й робочу зону.

Штучне освітлення кухні без вікна

 • Додатково можна підсвітити верхні шафи зі скляними фасадами.

Кухня без вікна

Дивіться матеріали на тему:

Як створити примусову вентиляцію

Друга умова для успішного створення та узгодження кухні без вікна – це можливість її провітрювання. Адже відсутність вікна на кухні сильно обмежує приплив свіжого та виведення відпрацьованого повітря, видалення зайвої вологості. Такі умови загрожують виникненням плісняви ​​та грибка, погіршенням мікроклімату, а також поширенням кулінарних запахів по всій квартирі під час приготування. Щоб цього не відбувалося, на безвіконній кухні обов’язково має бути вентиляційне відведення з гарною тягою, потужна витяжка та спеціальна система припливно-витяжної примусової вентиляції

Остання може бути реалізована у вигляді аерогівера (якщо є зовнішня стіна) або додаткового вентканалу, проведеного із суміжного приміщення із зовнішньою стіною та захованого під натяжною стелею або в одній із перегородок.

 • Щоб розрахувати оптимальну продуктивність витяжки, помножте площу кімнати на її висоту. Отримане значення помножте на 12 (норма СЕС оптимального повітрообміну). Потім число, що вийшло, помножте на 1,5 (коефіцієнт для електричної плити). До підсумкового значення бажано додати по 10% за кожен метр від витяжки до вентканалу, за кожен вигин повітроводу, а також на резерв на випадок виведення запаху їжі, що пригоріла або сильно пахне.
 • Майте на увазі, що кондиціонер та вентилятор не замінять вікно, адже вони лише проганяють кімнатне повітря. Натомість у поєднанні з якоюсь системою примусової вентиляції вони допоможуть створити максимально комфортні умови на глухій кухні.
 • У суміжних приміщеннях вікна повинні мати вентиляційні клапани (це особливо важливо для вікон-склопакетів). Якщо кухня розташована в коридорі, то вхідні двері в передпокої бажано не утеплювати. Також бажано, щоб міжкімнатні кухонні двері (якщо вони таки є) не замикалися наглухо, а мали мікрощілини.
 • Приміщення з вікном, суміжне з безвіконною кухнею, потрібно провітрювати якнайчастіше. Також важливо стежити за рівнем вологості в обох кімнатах і не допускати жодних потопів та протікання.

Як оформити інтер’єр, створити затишок і… зімітувати вікно

Щоб кухня без вікна не нагадувала темну комору, її дизайн потрібно спланувати особливо ретельно. По-перше, важливо оформити інтер’єр переважно у світлих тонах, а найкраще у білому кольоріадже саме він має властивість відбивати і примножувати світло в приміщенні. Крім того, білі стіни та/або фасади гарнітура здатні візуально збільшити маленький простір.

Світла кухня без вікна

Порада друга: розбавте інтер’єр жовтими або помаранчевими акцентами, тим самим заповнивши дефіцит сонячних променів. Наприклад, «замінником сонця» може стати фартух, фіранка скляної перегородки або просто картина на стіні.

Жовтий фартух на кухні без вікна

Жовтий фартух у прохідній кухні

А ось темні кольори в дизайні кухні без вікна слід використовувати як мінімум, тому що вони поглинають світло і візуально зменшують простір. Втім, у невеликій кількості для створення ефектних контрастів вони цілком допустимі.

Щоб уникнути відчуття бункера і привнести в інтер’єр глухої кухні затишок, бажано створити фальш-вікно на стелі або стіні, скажімо, над мийкою або обіднім столом. Ось кілька ідей, як його створити:

 • За допомогою фотошпалер або цифрової фрески з перспективним зображенням міської вулички, гарного краєвиду, лісової стежки чи пляжу.

Фотошпалери в інтер'єрі кухні без вікна

Фотошпалери на маленькій кухні

Фальш-вікно з фотошпалери

Дивіться матеріал: Фотошпалери для кухні – прийоми та ідеї оформлення

 • За допомогою намальованого віконця (див. фото).

Фальш-вікно на кухні без вікна

Намальоване вікно на кухні

 • За допомогою великої картини у рамі.

Картина-вікно на кухні

 • За допомогою дзеркала в рамі (можливо, у віконній).

Дзеркало-вікно на кухні

Дзеркало-вікно на кухні

 • За допомогою вікна з прихованим світлодіодним підсвічуванням.
 • За допомогою декорування однієї стіни завісою, щоб здавалося, що вікна на кухні є просто вони зашторені.
 • За допомогою створення фальш-вікна із справжньої віконної рами, малюнка, що імітує вид на двір чи місто, а також штори та підвіконня з квітами. Приклад такого деко-прийму представлено на фото нижче.

Фальш-вікно на кухні

Фальш-вікно

До речі, «віконце» може бути вітражним, як показано на цьому фото.

Вітражне фальш-вікно

І нарешті, остання дизайн-рада для кухні без вікна. Щоб компенсувати нестачу світла та привнести в інтер’єр відчуття легкості, зробіть ставку на достаток блискучих та глянсових поверхонь. Так, наприклад, фасади гарнітура можуть прикрашати скляні вставки, фартух. скинали або глянсова мозаїка, а стіни – настінні дзеркала.

Біла кухня без вікна

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:22 Середня оцінка: 5,00 із 5)
Кухня без вікна – 70 фото та дизайн-проектів, гід з облаштування Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *