Дизайн кухні з вікном – 5 супер-ідей та 70 фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Дизайн кухні з вікном – 5 супер-ідей та 70 фотоВікно та простір навколо нього часто є прихованим резервом, за рахунок якого можна перетворити кухню і навіть трохи збільшити її «корисну площу».

У цьому матеріалі ми зібрали 70 фотоприкладів і представили 5 крутих способів, як впоратися з цим завданням на всі 100%.

Варіант 1. Кухня з мийкою біля вікна

Найкращий спосіб використовувати простір під вікном – встановити під отвором мийку. Адже це так приємно мити посуд при денному світлі з видом на двір чи околиці. При будівництві приватного будинку створенню такого планування практично нічого не перешкоджає, а от у міській квартирі для реалізації мрії доведеться постаратися.

Щоб перенести мийку до вікна, потрібно, по-перше, подовжити водні комунікації від зливного стояка (бажано встановити труби під нахилом, щоб запобігти засміченням), а по-друге, вбудувати в підвіконня стільницю, з’єднану з гарнітуром. Остання задача часто ускладнюється необхідністю підйому вікна та його узгодження.

Втім, іноді можна обійтися без радикальних заходів і просто вибудувати гарнітур вздовж вікна, зміцнивши при цьому його задню стінку і змирившись з обмеженням кута розкриття стулок. У результаті між підлоговими тумбами та вікном вийде ніша, яку можна пристосувати для зберігання квіткових горщиків або кухонних дрібниць. Нижче на фото можна побачити приклад кухні в хрущовці з такою дизайн-хитрістю.

Мінуси розміщення мийки під вікном теж є і їх потрібно враховувати, наважуючись на переробку кухні. Так, наприклад, мийка біля вікна зобов’язує частіше протирати скла від бризок і змиритися з тим, що одна стулка не зможе відкриватися повністю через змішувача, що стоїть перед ним. Та й загалом, при облаштуванні кухні вздовж вікна відкривати його стулки стає менш зручно, адже стандартна глибина тумб становить 60 см, а якщо додати до цього числа глибину підвіконня, скажімо 20 см, то для відкривання/миття вікна взагалі доведеться вставати на табуретку .

 • Ще одним недоліком облаштування мийки біля вікна може стати його запотівання, що загрожує появою плісняви ​​спочатку на укосах, а потім і на стінах. Щоб уникнути «цвітіння» кухні, у стільниці варто передбачити невеликі вентиляційні грати для циркуляції теплого повітря від радіатора до скла. Також бажано обробити укоси та стіни антисептичною ґрунтовкою.

Поради:

 • Облаштовуючи мийку біля вікна, постарайтеся розмістити раковину так, щоб хоча б одна стулка вікна відкривалася повністю. Якщо вам принципово важлива можливість відкривання вікон на оранку, то кран слід розмістити ближче до краю отвору, як показано на фото нижче або навіть майже в кутку.
Мийка під вікном на маленькій кухні

Кутова кухня з вікном над мийкою.

 • Щоб бризки води не бруднили шибки, віддайте перевагу глибокому миття і змішувачу з середнім або глибоким виливом (18-25 см) і бажано висувним, щоб була можливість лити воду точково.
 • Якщо у вас немає посудомийної машини, то важливо вибрати мийку з крилом для сушіння посуду та встановити шафу для зберігання начиння якомога ближче до миття.
 • Містечко між вікном та мийкою можна прикрасити кімнатними квітами або міні-городом із зеленню. Так рослини будуть отримувати досить природного світла, а вам зручніше їх поливати.
 • Якщо відстань від вікна до краю стільниці виходить занадто великою, то радимо облаштувати нижні тумби (і миття відповідно) зменшеної глибини – 50 см.
 • Не забудьте, що мийку під вікном теж потрібно висвітлити. Наприклад, за допомогою підвісу або настінних бра, встановлених з боків отвору або у схилах.

Освітлення мийки

 • Фіранки на вікна з мийкою зручніше повісити ті, що мають механізм підйому, тобто. римські або рулонні штори чи жалюзі. Так ви зможете зручно закривати та відкривати огляд.
Кухня з мийкою під вікном

Римські штори в оформленні вікна над мийкою

Кухня з мийкою у підвіконні

Рулонні штори в оформленні вікна над мийкою

Жалюзі на вікні над миттям

Жалюзі в оформленні вікна над миттям

Для вікон кухні у «сільському» стилі дуже добре підійдуть штори-кафеТак як вони зможуть захистити скло від бризок, трохи затінять приміщення, але при цьому залишать вікно відкритим. Нижче у фотослайдері представлений інтер’єр П-подібної кухні з вікном, оформленим шторами-кафе в стилі кантрі.

Фартух із мозаїки з каменю та скла

Дивіться також:

Варіант 2. Підвіконня-стільниця

Місце під вікном чудово підходить не тільки для миття, але й для облаштування зони підготовки продуктів. Плюси ті самі – приємне природне світло, вид з вікна, економія простору, а також можливість створити додаткові місця зберігання. Однак, на відміну від підвіконня-мийки, підвіконня-стільницю організувати легше, тому що до нього не потрібно тягнути водні комунікації.

Кухня з вікном у хрущовці

Кутова кухня з вікном у хрущовці, переробленій у студію

Підвіконня-стільниця

Вікно у робочій зоні кухні

Гарнітур П-подібний із вікном посередині

Кухня дизайн з вікном посередині

Поради:

 • В ідеалі зону підготовки продуктів варто розміщувати посередині між миттям та плитою. Якщо це неможливо, то ближче до підвіконня-стільниці зручніше розмістити мийку, а не плиту.
 • Пам’ятайте, що щоб уникнути запотівання вікон і появи цвілі, у стільниці необхідно передбачити невелику решітку для проходження повітря від батареї до вікна.

Дивіться також матеріал: Все про планування та облаштування підвіконня-стільниці на кухні.

Варіант 3. Їдальня зона біля вікна

Якщо на вашій кухні в пріоритеті не робоча зона, а їдальня, то краще використовувати вікно саме для її прикраси і освітлення. Адже так приємно трапезувати, поглядаючи у віконце в обрамленні гарних штор. У цьому випадку можна прибудувати до підвіконня відкидну стільницю як у наступному фото-прикладі.

… чи просто поставити стіл.

Стіл біля вікна на кухні

Стіл біля вікна на кухні

Особливо чудово виглядає столова зона з лавкою, збудованою вздовж вікна. Лава дозволить заощадити простір, адже, на відміну від стільців, вона не вимагає запасу місця за спинкою і може мати під сидінням вбудовані ящики для зберігання. Головне, щоб вікно і саме приміщення було добре утеплене та опалювальне.

Обідня зона біля вікна

Обідня зона біля вікна

Обідня зона біля вікна

Для маленької кухні та людей з мобільним способом життя біля вікна можна влаштувати барну стійку.

Барна стійка у маленькій кухні

Підвіконня-барна стійка

Поради:

 • Добре, якщо стільниця столу та підвіконня перегукуватимуться по дизайну або зовсім збігатимуться як, наприклад, у цій кухні з мармуровим столом та підвіконням.
 • Приділіть більше уваги оформленню вікна. Для невеликої кухні варто вибрати римські штори або штори з двох полотен з легким збиранням. Якщо кухня велика, то оформлення вікна може бути більш парадним та урочистим.

Варіант 4. Місце для відпочинку, читання книг та перекусів

Якщо кухня дуже простора або в ній є два вікна (наприклад, якщо це кухня-вітальня або кухня-передпокій), то одне вікно можна відвести під зону відпочинку, де приємно почитати книги, випити каву, попрацювати за комп’ютером. Для облаштування такого затишного містечка добре підійде лава вздовж вікна із вбудованими ящиками під сидінням та симпатичними подушками.

Диван під вікном

Диван під вікном

Диван під вікном

Диван під вікном

Диван під вікном

Столик для сніданків біля вікна

Лава під вікном із радіатором

Лава під вікном із радіатором

Також це можуть бути кавовий столик та крісла.

Крісло біля вікна

На цих фото представлена 15-метрова кухня, У якій біля вікна помістилися столова зона і крісло для занять рукоділлям.

Варіант 5. Коли на кухні два вікна

Два вікна на кухні надають вдвічі більше дизайн-можливостей, світла та затишку і цим варто скористатися. Так, наприклад, ви можете використовувати в оформленні інтер’єру будь-які відтінки, навіть дуже темні та холодні. Залежно від розташування вікон, ви можете використовувати кожне з них для різних цілей. Наприклад, під одним віконцем розмістити робочу зону, а під другим – їдальню.

Два вікна на кухні

Інтер’єр кухні з двома вікнами, одне з яких еркерне

Два вікна на кухні-їдальні

Два вікна на кухні-їдальні

Часто в кухнях, об’єднаних з вітальнями, між вікнами утворюється простінок, який відмінно підходить для розміщення барної стійки, острови або обідній стіл.

Барна стійка на кухні-вітальні

Кухня-вітальня з двома вікнами та балконними дверима

Два вікна на кухні-вітальні

Також у цьому простінку відмінно встає холодильник, шафа-пенал або блок із вбудованою духовкою та мікрохвильовою піччю.

Холодильник у простінку між вікнами

Холодильник у простінку між вікнами

Порада

 • Оформлення двох вікон однієї кухні має бути однаковим, але має бути узгодженим. Наприклад, ви можете прикрасити вікно в робочій зоні римськими шторами, а в зоні їдальні — комбінацією з римських штор і портьєр.

Два вікна на об'єднаній кухні-їдальні

Також це можуть бути різні штори за фасоном, але однакові за матеріалом та кольором.

Штори в інтер'єрі кухні-вітальні

Дизайн кухні з двома вікнами, оформленими однаковими шторами

Якщо два вікна знаходяться поруч, їх краще оформити однаково як показано на фото нижче.

Два вікна на кухні-їдальні з диванчиком

Дивіться також: Як вибрати штори для кухні з балконними дверима — 4 рішення

І ще трохи корисної інформації

 • Відповідно до правил СНІПу під вікном на кухні ні в якому разі не можна розміщувати плиту. Тим більше, що це рішення просто не практично, адже щодня відмивати жир зі скла та штор надто складно.
 • Найчастіше батарея під вікном просто ховається в меблі. Головне при цьому передбачити в її конструкції вентиляційні решітки для циркуляції теплого повітря. Якщо ж батарея під вікном все-таки заважає, то ви можете перенести її на суміжну стіну, поміняти на радіатор меншого розміру або відмовитися від неї на користь системи теплої підлоги.
 • Пам’ятайте, що вікно має бути вище за рівень стільниці гарнітура або барної стійки приблизно на 1,5-2 см або вище.
 • Як би ви не використовували вікна на кухні, намагайтеся не захаращувати підвіконня сторонніми речами, аксесуарами та технікою (крім, мабуть, маленької кавомашини). Найкраще для його прикрас підійдуть кімнатні квіти, декоративні топіарії, свічники, невеликі стоси книг, фоторамки.

Декор підвіконня на кухні

 • Вікно може стати головною окрасою кухні. Для цього його потрібно оформити гарними шторами та/або обробити гарною рамою, наприклад, кольоровий гарнітуру.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:22 Середня оцінка: 4,55 із 5)
Дизайн кухні з вікном – 5 супер-ідей та 70 фото Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *