Колони в інтер'єрі квартири та будинки
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Колони в інтер’єрі квартири та будинки


Колона – уособлення класичної та античної архітектури. Дуже багато хто задається питанням, чому колони в інтер’єрі досі не втратили своєї популярності, а навпаки, сильно залучають як архітекторів, так і дизайнерів. Щодо історичних інтер’єрів, то там колони використовувалися виключно для опори. Сьогодні вони переважно грають суто декоративну роль. Хоча, у деяких випадках колони використовуються у тому, щоб приховати комунікації, т.к. представляють найкращий спосіб. А використовувати в інтер’єрі краще здвоєні колони або пари, тобто. в приміщенні можуть бути відразу дві або три пари, можна і більше, все залежить від площі приміщення.

В якому інтер’єрі використовуються колони

Не важко здогадатися, що колони застосовуються у тих будинках, які нагадують замки та палаци та виконані у розкішному королівському стилі. Тільки тоді колони виглядатимуть велично, урочисто і гордо, а житло набуде образу класичної краси. Однак, у сучасних інтер’єрах колони теж використовуються, адже зараз є величезна різноманітність у виборі їх форм, розмірів та матеріалів.

Матеріали виготовлення колон

Традиційними матеріалами, з яких виготовлялися колони, вважалися такі, як бетон, граніт, мармур та ін. Іншими словами, надійні та міцні матеріали. В даний час вже застосовується штучний модифікований камінь, а процеси створення значно удосконалилися завдяки стрімкому розвитку технологій.

Колона, виготовлена ​​зі штучного каменю

Хоча, мармурові колони досі успішно використовуються і представляють дуже стильний і модний акцент в інтер’єрі, як втім, і дерев’яні колони.

Дизайн інтер'єру з дерев'яною колоноюРозкішний дизайн дерев'яної вітальні з дерев'яними колонами

Тільки тепер колони мають різні розміри, конфігурації та функціональне призначення. Взагалі, за рекомендаціями дизайнерів, матеріал визначається стилістикою та функціональним призначенням приміщення. Наприклад, для спальні цілком можуть підійти колони з пінополіуретану, для вітальні з балконом і виходом на другий поверх знадобиться міцніший матеріал, такий, як бетон або базальт, т.к. у разі функціональне призначення конструкції непросто декоративне, а й службовець опорою підтримки ваги балкона, тобто. за такого розкладу колони – це вже частина архітектурного планування будівлі. А матеріал для обробки поверхні вибирається, виходячи із дизайну. Наприклад, до традиційного стилю інтер’єру чудово може підійти як імітація мармуру, так і легко гладка поверхня, вкрита фарбою. Для кантрі чудово підійде кам’яне облицювання.

Функціональне призначення колон

Крім декоративних функцій колони можуть використовуватися і для інших цілей. Наприклад, для зорової корекції пропорцій приміщень. Також з їх допомогою можна замаскувати конструкцію, що несе, або непривабливо виступаючі споруди комунікацій, тобто, наприклад, всякі труби, які небажано виставляти напоказ. Колона у разі представляє найкращий спосіб маскування. Дуже часто їх використовують для зонування простору.

Композиція з колон використана для зонування приміщенняЗонування простору здійснено за допомогою кам'яних колон

Прийомів для цього існує дуже багато, наприклад, можна колонами обвести обідню зону або ж за допомогою ряду колон оформити таким чином вхід до приміщення

Вхід оформлений за допомогою колонКрасивими квадратними колонами оформлено вхід до будинку

чи хол.

Розкішний хол оформлений колонами їхнього штучного каменю.

А у випадках, коли проектування будинку проводиться з нуля, і на стелю припадає вкрай велике навантаження, то колони, як і в колишні часи, можуть бути неабиякою опорою і частину ваги взяти на себе. Для візуального розширення простору вони теж якнайкраще підходять, адже вони є ні що інше, як вертикальні лінії, а значить, про що свідчить закон, витягують приміщення вгору. Якщо розташувати по периметру ряд ці стрункі і витончені стовпи, то висота стель в приміщенні значно додасться. Що стосується сучасного інтер’єру, то за допомогою фальш-колон можна застосувати практичність і використовувати їх, скажімо, як шафку, а якщо розмістити колону біля барної стійки, то її можна буде пристосувати під чудовий міні-бар.

Фальш-колона, що використовується як шафкаКолони біля барної стійки можуть використовуватись під міні-бар.Дизайн барної стійки з колоноюОригінальний дизайн сучасної кухні з колоною біля барної стійки

І все-таки, в яких приміщеннях будуть доречні колони?

У зв’язку з наявним на сьогоднішній день різноманіттям форм, фактур, розмірів і кольорів колон, доречні вони будуть практично в будь-якому приміщенні. Найбільш поширеними варіантами є сходові отвори, арочні проходи, каміни, балкони, веранди.

Оформлення колонами сходового отвору та передпокою

Якщо оформляти інтер’єр вітальні з колонами, необхідно використовувати пари, а ще краще цілу композицію з цих декоративних елементів.

Гарний інтер'єр вітальні з парними колонамиДвері пари колон, що використовуються для зонування вітальні та більярдної

Причому дизайну з колонами підлягає не тільки класичний стиль інтер’єру, а й сучасний. Наприклад, модерн – квадратні колони дуже стильно виглядатимуть у такому інтер’єрі, як втім, і в стилі хай-тек. Колони надають приміщенню урочистості та величності. Вони, наче знаки оклику, на які не можна не звернути уваги.

Сучасний інтер'єр із квадратними колонами в проходіКвадратні колони-запорука стильного дизайну сучасного інтер'єру
Якщо це квартира-студія, то за допомогою колонади можна відмінно відокремити кухню від їдальні

Відділення кухні від їдальні за допомогою колонади

або коридор від вітальні.

Композиція з колон - чудовий засіб для зонування коридору та вітальні

Для зонування приміщення з великою площею достатньо лише використовувати різні колони з різною обробкою і формою, але разом з тим, з якоюсь узагальненістю, і будь-який гість, що увійшов до вас, підсвідомо відразу розділить простір на окремі зони — такі властивості нашого сприйняття. Головне, що слід пам’ятати – всі елементи та складові інтер’єру повинні органічно поєднуватися один з одним – це є основою будь-якого дизайну інтер’єру з колонами.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.