11 найбрудніших місць у будинку, які забувають упорядковувати
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

11 найбрудніших місць у будинку, які забувають упорядковувати


Розкажемо про предмети та місця, які кожна господиня забуває мити навіть під час генерального прибирання.

1. Дверні ручки, вимикачі та розетки

Вони активно збирають пил та мікроби, які викликають у мешканців будинку алергію та різні інфекційні захворювання. Якщо не мити такі елементи більше двох місяців, на них утворюється товстий шар пилу, бруду та бактерій, які розповсюджуються по всій квартирі. Та й на білих вимикачах та розетках забруднення не виглядають красиво і ніяк не прикрашають інтер’єр, роблячи його неохайним.

Щоб уникнути цього, потрібно при генеральному прибиранні ретельно відмивати двері та їхні ручки, вимикачі, розетки. Таке ж правило відноситься і до ручок від кухонних та ванних тумбочок. Розетки не варто мити мокрою ганчіркою, оскільки є ризик потрапляння рідини у дроти. Чистити їх слід не рідше одного разу на місяць.

11 найбрудніших місць у будинку, які забувають упорядковувати

2. Кухонна витяжка та її грати

Під час збирання домогосподарка зазвичай миє всю побутову техніку: плиту, кавоварку, мікрохвильову піч. Але багато хто забуває про кухонну витяжку. Адже через її ґрати проходить пил та бруд, а більша кількість забруднень залишається на ґратах. Якщо плита часто використовується, слід періодично мити витяжку, не менше двох разів на місяць. Варто зняти решітку витяжки та замочити їх у розчині миючого засобу та оцту. Чим частіше це робити, тим менше мікробів та вірусів збиратиметься біля витяжки.

11 найбрудніших місць у будинку, які забувають упорядковувати

3. Сифони

Ось що завжди забувають чистити, так це водопровідні труби та сифони. Однак це груба помилка. Не варто чекати засмічення. У стоку можуть накопичуватися волосся, шерсть, залишки їжі та частинки посуду та мильних пробок. Необов’язково постійно розбирати сифон та проводити чищення труб зсередини. Досить це зробити один раз, а потім підтримувати чистоту. У цьому допоможуть спеціальні професійні засоби чи домашні, народні методи. Наприклад, сода та оцет. Вони видалять накопичення.

Сифон

4. Ґрати вентиляції

На вентиляцію господині рідко звертають увагу. Вентиляцію помічають лише тоді, коли вона починає сильно шуміти через скупчення жирових відкладень та забруднень. До того ж повітря стає більш забрудненим і зіпсованим, і це відразу відчувається. У вентиляції ванної кімнати збираються пил, бруд та волосся. На вентиляції кухні з’являються жирові відкладення. Це приносить мешканцям безліч незручностей та загрожує здоров’ю. Шкідливі мікроби та бактерії розносяться по всьому будинку, загрожуючи заражати мешканців будинку вірусними захворюваннями та викликати алергію.

Співробітники клінінгових компаній радять проводити прибирання за методом «згори донизу». Так не пропускається жодне важкодоступне місце. Ґрати від вентиляції слід чистити та мити за допомогою миючих засобів та хімії.

Вентиляція

5. Абажури та люстри

Здавалося б, що вже давно настав час запам’ятати, що люстри і лампочки потребують протирання пилу. Однак господині досі забувають про це і не скидають пил з абажурів та лампочок. А дарма, адже цей пил збирає в собі бактерії, які потім розносяться по будинку. Разом з ними з’являються і шкідливі мікроорганізми, які спричиняють алергію чи хронічні захворювання. Щоб уникнути цього, необхідно при кожному прибиранні звернути увагу на лампочки. Дуже важливо протирати люстри та абажури як із зовнішнього боку, так і з внутрішнього.

Світло

6. Батареї

Батареї бувають різні. Але мають одну особливість – однаково збирають пил та бруд. Класичні радянські батареї збирають на собі товсті шари бруду та пилу, а разом з ними – і шкідливі мікроорганізми та мікроби. Батареї з панелями можуть зберігати не лише пил, а й предмети гігієни, гумки для волосся тощо. Пил не тільки шкодить інтер’єру, а й отруює організм шкідливими мікроелементами. Потрібно щонайменше раз на місяць протирати і чистити батареї.

Батареї

7. Матрац, ліжко та диван

Як відомо, на постільній білизні залишаються частинки відмерлої людської шкіри. За один рік кількість таких частинок сягає чотирьох кілограмів. Більша їх частина залишається ще й у матраці та на ліжку. Але якщо постільна білизна періодично стирається, то про диван і матрац при збиранні часто забувають. Це може загрожувати появою несподіваних гостей-комах, таких як постільні клопи. Щоб цього не допустити, періодично пилососьте та чистіть матрац та м’які меблі.

Матрац

8. Посудомийна та пральна машини

Якщо ви помітили, що після прання чи миття посуду те чи інше не пахне свіжістю, слід подумати про чистоту техніки. Адже в посудомийній машині збираються залишки їжі та жиру, а в пральній – може з’явитися пліснява. Залишки їжі з техніки можна забрати за допомогою оцту та лимонного соку, а для пральної машини підійдуть спеціальні професійні засоби для очищення.

Побутова техніка

Дивіться також:

9. Жалюзі

Штори, фіранки та жалюзі на перший погляд здаються блискуче чистими і не збирають пил та інші забруднення. Однак, це не так. На фіранках збирається не менше пилу, ніж на статуетках та книжкових полицях. Тому жалюзі та фіранки повинні регулярно піддаватися пранню та чищенню. Для жалюзі продаються спеціальні зручні щітки, які допоможуть усунути пил за лічені хвилини, а тканинні штори стираються в машинці.

Чистка жалюзі

10. Картини та плінтуси

Проводячи прибирання, багато хто забуває протерти раму, в якій знаходиться картина. Адже шар пилу візуально шкодить інтер’єру. Такий самий ефект на дизайн має і бруд між плінтусами. Тому ці два елементи повинні піддаватися регулярному чищенню. Краще містити плінтуси та картини в чистоті постійно, ніж потім витрачати вихідні на їхнє прибирання.

Тама

11. Міжкінний простір

Одним із найбільш важкодоступних та брудних місць у будинку вважається проріз між склом у вікні. Пил там може збиратися роками. Це може і не шкодити здоров’ю, але влітку, при провітрюванні приміщення в спекотний день, пил потраплятиме в кімнату і шкодить мешканцям. З цим пилом в організм людини потрапляють шкідливі бактерії та віруси. Щоб не допустити цього, слід періодично, раз на сезон, прибирати пил з міжвіконного простору.

Брудна віконна рама

Сподіваємося, наш перелік найбрудніших місць стане причиною генерального прибирання та наведення повного порядку в будинку.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:5 Середня оцінка: 5,00 із 5)
11 найбрудніших місць у будинку, які забувають упорядковувати Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *