Колір Індіго в дизайні інтер'єру – варіанти застосування з фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Колір Індіго в дизайні інтер’єру – варіанти застосування з фото


Що це за колір та навіщо його застосовують?

Індиго – натуральний синій барвник – виготовляється з квітучої рослини Indigofera та використовується протягом століть. Глибокий синій колір, або колір індиго, асоціюється у нас здебільшого з одягом. Однак цей чудовий та справжній відтінок не менш популярний і в дизайні інтер’єру.

Стіни кольору Індіго у вітальні

Існує усталена думка, що індиго – це надто сміливий відтінок синього, який занадто кидатиметься у вічі, особливо у меблів чи шпалерах. Але навіть такі дрібні акценти, як мильниці, ручки ящиків або вимикачі світла у кольорі індиго прикрасять інтер’єр.

Індіго в інтер'єрі спальні

Фарбування одних дверей або пари віконних рам в індиго проливає зовсім нове світло на білі стіни. Поєднуючи матові та глянцеві відтінки індиго, ви можете створити неповторну атмосферу у своєму будинку.

Індіго в дизайні кухні

Стіни, обклеєні тканиною з льону кольору індиго привнесуть в інтер’єр не тільки дивовижний відтінок, але й текстуру, яку можна розподілити протягом усього будинку. Постільна білизна, штори та меблі, пуфи, декоративні подушки та валики – все це, а також інші аксесуари у відтінку індиго додадуть вашій оселі північний шарм.

Домінуючий колір Індіго в інтер'єрі

У філософії Дзен наявність предметів кольору індиго в будинку сприяє глибокій концентрації під час самоаналізу та медитації, допомагає досягти глибших рівнів свідомості. Індиго стимулює праву півкулю, творчу діяльність та посилює просторове сприйняття.

Ось кілька порад про те, як ефективно використати цей чарівний колір у вашому життєвому просторі.

Індіго в різних кімнатах

Індіго буде помітним та красивим кольоровим акцентом у будь-якому приміщенні вашого будинку чи квартири.

Так, на кухні цей відтінок може бути в плитці для підлоги або меблів обідньої зони. Благородно та вишукано виглядає набір посуду в кольорі індиго. Але такий комплект посуду має на увазі наявність традиційної та класичної обстановки навколо.

Індіго на кухні

Якщо ви захочете комбінувати відтінки, то майте на увазі, що колір індиго добре поєднується з різними відтінками фіолетового та глибокого синього. Ну а найбільш гармонійно з індиго поєднується жовто-гірчичний відтінок.

Індіго в інтер'єрі туалету
Індіго у спальні
Індіго на терасі

Інтер’єру невеликої кімнати індиго надасть драматизму. У великих просторах, наприклад, у вітальні, цей відтінок краще використовувати як акцент на стінах. У спальні глибокий синій колір індиго буде дивовижно виглядати на постільній білизні.

Відтінки та текстури

3D індиго текстури в спальні
Шафа кольору Індіго на кухні

Як уже говорилося, основними відтінками, що поєднуються з індиго, зазвичай є фіолетовий та гірчичний. Але частина дизайнерів дотримується альтернативної думки. Вони вважають, що у комбінації з індиго добре виглядають відтінки сірого чи деревного вугілля. Причому увага приділяється ще й текстурі в оформленні приміщень, оскільки вона дозволяє зменшити значний вплив індиго.

Посуд кольору Індіго
Тарілка
Стіл
Штори
Мильниця
Ширма у ванній

Поєднання кольору індиго з іншими

Якщо ви хочете створити більш спокійну атмосферу у вашому будинку, то для цього підійде бузковий у поєднанні з індиго.

Індіго в дизайні спальні

Індіго в комбінації з аметистом, навпаки, змусить вас струснути. А бірюза у поєднанні з індиго додасть ще більше енергії.

Індіго на стіні кухні

Для більш м’якого ефекту оформлення приміщення разом з індиго можна поєднувати помаранчеві відтінки. Помаранчевий колір або відтінок Тан з індиго принесе спокій і умиротворення, особливо якщо ви облаштовуєте в цих відтінках робочий кабінет або спальню.

Покривало індиго у спальні

Колір морської хвилі та сірий у поєднанні з індиго додадуть кімнаті легкості.

Індиго може бути як заспокійливим, так і захоплюючим залежно від відтінку та розміщення у просторі. І це працює для будь-якого віку, підлоги і стилів дизайну. Універсальність цього чудового кольору пропонує нескінченні можливості для вашої творчості.

Стіна та меблі індиго

Якщо вас зацікавив колір індиго в оформленні будинку, звертайтесь до дизайнерів компанії «Топдім», і вони підготують проекти інтер’єрів із варіаціями використання цього глибокого синього відтінку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *