Пластикова стільниця для кухні – 7 порад щодо вибору та 30 фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Пластикова стільниця для кухні – 7 порад щодо вибору та 30 фото



Пластикова стільниця — це найдоступніший, але нітрохи не другосортний варіант, адже вона багато в чому краще дорогих стільниць з дерева і навіть каменю. Головне – правильно її вибрати та знати правила експлуатації. У цій статті ви знайдете 7 порад щодо вибору кухонної стільниці з ламінованого ДСП, огляд плюсів та мінусів матеріалу, а також рекомендації щодо догляду.

Плюси та мінуси, порівняння з іншими матеріалами

Пластикова стільниця – це плита ДСП з декоративним та захисним покриттям з меламіну. Завдяки методу цифрового друку малюнок декоративного шару імітує природні текстури, наприклад граніт або дерево. Причому верхній шар може бути гладким, матовим або «шагреневим».

Плюси:

  • Низька вартість (1000-4000 руб. за погонний метр);
  • Легкість догляду;
  • Стійкість кольору до вигоряння від УФ-променів;
  • Відносна термостійкість – пластик витримує короткочасний контакт із гарячим посудом температурою до 180-230 градусів (залежно від товщини шару пластику);
  • Стійкість до тертя щіткою та чищення із застосуванням агресивної побутової хімії;
  • Стійкість до вологості (за умови непошкодженого захисного шару та закритих торців);
  • Легкість монтажу та демонтажу;
  • Різноманітність кольорів і текстур (понад 150 варіантів кольорів, а також можливість вибрати принт самостійно, купуючи стільницю на замовлення).

Нижче наведено приклади того, як може виглядати пластикова стільниця під камінь або дерево в інтер’єрі кухні.

Стільниця з ЛДСП під камінь

Стільниця з ламінованого ДСП під камінь

Біла пластикова стільниця

Біла пластикова стільниця в інтер’єрі кухні

Втім, недоліки у стільниці з ЛДСП є, це:

  • Штучність матеріалу, помітна на око і на дотик;
  • Токсичність при відкритих торцях (втім для виготовлення стільниць, як правило, використовують ДСП класу Е1, що виділяє формальдегід у незначних кількостях);
  • Здуття плити при попаданні вологи на ділянки із пошкодженим шаром пластику;
  • Наявність помітних швів (закриваються спеціальними профілями), якщо кухня кутова як на фото нижче чи довше 3 метрів.

Кутова стільниця зі скошеною боковиною

Якщо порівнювати ЛДСП з іншими популярними матеріалами лише за експлуатаційними характеристиками, то виходить, що «пластик» поступається лише агломерату (композитному матеріалу з натурального каменю та полімерів) і впевнено перемагає дерево та природний камінь (якщо дивіться таблицю нижче з мобільного пристрою, поверніть екран у горизонтальне положення):

ДеревоАгломератНатуральний каміньАкриловий каміньЛДСП
Стійкість до подряпин23212
Стійкість до забруднень23233
Стійкість до утворення тріщин та сколів23233
Стійкість до впливу полум’я та високих температур12322
Стійкість до дії їдких кислот13232
Непроникність для вологи23232
Удароміцність23122
Стійкість кольору23133
Разом балів1423151819

*3 — добре, 2- задовільно, 1- погано.

7 порад для покупця

Порада 1. Вибирайте стільницю із безшовним краєм

Раніше торці кухонних стільниць із ЛДСП закривали декоративними кромками, яким було властиво відклеюватися через попадання у шви вологи та бруду.

Пластикова стільниця з меламіновою кромкою

Пластикова стільниця з меламіновою кромкою

Пластикова стільниця з кромкою

Сучасні стільниці найчастіше (але не завжди) мають безшовні передні торці, обгорнуті пластиком методом постформінгу. Іноді пластикове покриття сягає лише нижнього краю торця (стик обробляється герметиком), інколи ж загортається на тильний бік. Останній варіант кращий, тому що в цьому випадку шов залишається прихованим і важкодоступним для вологи і бруду, а на випадок великих протікань в ній передбачений краплізбірник (див. фото нижче), який не дасть волозі просочитися в товщу плити. До речі, краплізбірник є не у всіх стільницях, тому радимо завжди перевіряти його наявність.

Стільниця постформінг

Стільниця постформінг, як правило, має закруглений край

Стільниця постформінг із краплізбірником

Каплісбірник є канавкою, в якій у разі протікання збереться вода, не давши волозі просочитися в товщу ДСП

  • Стільниця типу постформінг підходить лише для кухонь із прямим кутом, а не криволінійних. Краї закруглених стільниць закривають кромками із пластику, меламіну і навіть алюмінію. Найчастіше край підбирається в тон до стільниці, але за бажання її можна зробити контрастною.

Порада 2. Чим товщі шар пластику, тим надійніший матеріал

Зносостійкість та довговічність стільниці головним чином залежить від товщини пластикового шару. Найчастіше вітчизняні та польські виробники роблять шар меламіну завтовшки 0,4-0,5 мм, а виробники Німеччини та Італії – 0,8 мм. Таке захисне покриття не пропалиться і не деформується від короткочасного контакту, скажімо, із гарячою сковородою.

Порада 3. Чим товстіша плита ЛДСП, тим ґрунтовніше вона виглядає

Пластикові стільниці можуть мати товщину 2,8 см, 3,8 см і рідше — 4 см. Чим товстіша плита, тим добротніше вона виглядає і тим більше нагадує кам’яну або дерев’яну стільницю. Крім того, товста ЛДСП дозволяє вставати на тумби для підлоги, наприклад, щоб прибратися у верхніх шафках кухні.

  • Для гарнітура нестандартної висоти ви можете замовити більш ґрунтовну стільницю товщиною 6-10 см або, навпаки, більш тонку – товщиною до 12 мм. Щоправда, передній край такої нестандартної плити буде закритий не за технологією постформінгу, а звичайною кромкою.

Порада 4. Гладка напівматова стільниця світлого кольору менш марка, ніж темна, глянсова та структурна

Вибираючи пластикову стільницю за кольором, майте на увазі, що на темному тлі будуть дуже помітні найдрібніші забруднення, наприклад, краплі води, пил, бруд, розлучення після збирання, крихти та крупинки. Якщо вам дуже хочеться встановити темну стільницю, то рекомендуємо вибрати плиту з вираженими світлими вкрапленнями або жилками, наприклад, з текстурою граніту як на фото нижче або мармуру.

Також радимо уникати стільниць з вираженою структурою (наприклад, рельєф деревини, що повторює), а також з глянцевим покриттям. Перший варіант складніше чиститься, а другий — схильний швидко бруднитися відбитками пальців.

Стільниця з ЛДСП із структурою під дерево

Стільниця з ЛДСП зі структурою чиститься дещо складніше гладкої поверхні

Глянцева пластикова стільниця

Глянцева пластикова стільниця менше схильна до подряпин, але вона складніша у догляді, оскільки на ній дуже помітні відбитки пальців.

Порада 5. В ідеалі варто придбати стільницю збільшеної глибини

Стандартна глибина кухонної стільниці складає 60 см, але в ідеалі варто вибрати або замовити плиту збільшеної глибини – 63-65 см. Так ви не будете «битися» ногами об ручки, що виступають.

  • Іноді для облаштування кухні потрібна стільниця ще більшої глибини. Наприклад, якщо потрібно обійти вентиляційний виступ або вбудувати її у підвіконня. В цьому випадку варто пошукати заводи, що виготовляють плити глибиною до 120 см.

Дивіться також матеріал: Розміри кухонних стільниць з ЛДСП, масиву, штучного та натурального каменю. Що потрібно знати перед покупкою?

Порада 6. Дотримуйтесь правил користування та догляду

  • По можливості плями, а особливо рідини, видаляйте якнайшвидше м’якими засобами для чищення і ганчіркою;
  • Щоб видалити застарілі забруднення, їх потрібно обробити засобом для чищення і залишити «замочуватися» на деякий час або обробити рідким засобом для очищення і полірування меблів (крім глянсових поверхонь);
  • Маслянисті забруднення (масло, жир, віск та ін.) потрібно видаляти органічними розчинниками;
  • Майте на увазі, що глянцеві стільниці не можна обробляти полірувальними засобами, а також засобами на основі олій та воску, інакше поверхня перестане блищати;
  • Завжди користуйтеся дошкою, щоб уникнути виникнення подряпин;
  • Не ставте на ламіновану стільницю гарячі сковорідки та каструлі довше ніж на 20 секунд. Начиння, щойно зняту з плити, і зовсім варто тримати подалі від ЛДСП, адже навіть найякісніший пластик витримає контакт із посудом температурою 230-240 градусів, тоді як розпечений посуд може досягати 250 градусів.

Порада 7. Стільниця повинна поєднуватися з елементами інтер’єру кухні

Найчастіше кухонну стільницю підбирають у тон до фартуха або фасадів гарнітура (див. фото-приклад нижче). Також зорієнтуватися у виборі кольору та текстури можна на підвіконня, підлогу, стільницю обіднього столу.

Стільниця із пластику в тон гарнітура

Стільниця із пластику в тон гарнітура

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:56 Середня оцінка: 4,64 із 5)
Пластикова стільниця для кухні – 7 порад щодо вибору та 30 фото Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *