Японський стиль у дизайні інтер’єру квартир та будинків – особливості, кольори, спальня, вітальня, кухня
Японський стиль в інтер’єрі: гармонія простору та кольору
В оформленні будинків та квартир японський дизайн обирають поціновувачі мінімалізму та самобутньої східної культури. Острівна держава розвивалася самостійним шляхом, так що і філософія, і порядок домашнього укладу склалися тут своєрідні.
Зміст:
Шляхи втілення японського інтер’єру
Є два шляхи втілити східну обстановку:
- Перший — повна калька традиційного оформлення японських будинків, з паперовими екранами-перегородками, мінімальним меблюванням і низькими столиками.
- Другий – загальне дотримання ідеї японської мінімалізму в інтер’єрі та акцентне використання етнічних аксесуарів.
Відтворити автентичну обстановку в російській квартирі досить проблематично через різницю культурних особливостей і порядку повсякденного життя, але дизайнери розробляють дуже вдалі стилізації. Спільним для обох випадків є лаконічність просторових рішень, природність форм та характерна кольорова гама.
Мінімалізм як домінанта
Одна з найпривабливіших рис східної специфіки.
Стриманість і спокій присутні в планувальній композиції, в контурах меблів з простими і натуральними формами, в кількості предметів обстановки – нічого зайвого: в інтер’єрі японської вітальні меблі зводяться до низького дивана та столика по центру приміщення, в спальні – тільки ліжко.
Навіть колірні поєднання будуються на двох-трьох відтінках і виключають строкатість.
Форма
Характерна риса східного дизайну в інтер’єрі — витягнутість по горизонталі. Пов’язано це з виглядом меблів — присадкуватим і компактним. Наприклад, котацу — низенький столик зі складеною внизу ковдрою, за нього сідають прямо на підлогу. Підлога в японському будинку — цілком функціональний простір.
Не обов’язково ставити котацу у свою вітальню. Просто придивіться до цих тонких горизонтальних ліній, лаконічних форм та перенесіть у власну квартиру. Заповнюючи кімнату меблями, йдіть від центру до стін, а не навпаки.
Якщо дозволяє площа, виділіть у будинку окреме приміщення для чайних церемоній, медитацій або занять йогою. Пофарбуйте стіни в заспокійливий коричневий або зелений, викладіть підлогу подушками, додайте живих рослин та звук живої води. Світ безтурботності готовий.
Простір
Простота і скнарість меблювання компенсується великими просторами. Планувальні обсяги вільно моделюються завдяки розсувним екранам седзи. Традиційний екран виготовляють із тонкого напівпрозорого паперу на дерев’яному каркасі.
Для японського стилю в сучасній квартирі використовують скляні панелі всередині дерев’яної рами, такі розсувні перегородки добре пропускають сонячне світло.
Простір у східному інтер’єрі кімнати поєднується з натуральними матеріалами та м’якою палітрою кольору без яскравих і холодних відтінків.
Світло
Як згадувалося вище, в японських інтер’єрах панують принципи вільного простору та мінімалізму. Один із способів їх реалізувати – природне висвітлення.
Якщо у приватному будинку прийнятні прозорі розсувні двері та широкі вікна в ролі умовного кордону з природним оточенням, то для дизайну квартири в японському стилі досить панорамного скління.
Щільні портьєри тут ні до чого, вони перешкоджають течії природного світла. Краще взагалі на вікна нічого не вішати, у крайньому випадку – оберіть штори з бамбуковим відтінком або прозорий тюль.
Що стосується штучного світла, то воно має бути спокійним і м’яким. Світлі абажури, що розсіюють світловий потік, — найвдаліше рішення.
Популярні кольори в інтер’єрі японського будинку
Обстановка має на увазі лаконічну гаму з природних тонів:
- пісочні,
- бежевих,
- коричневих,
- зелений.
Колірну домінанту вводять дерево та живі рослини. Дизайн у японському стилі зводиться до простої нейтральної гами.
Як ми можемо адаптувати її до наших умов?
- Використовуйте дерев’яні стелажі, настінні панелі та підлогу з деревини, підійде також імітація натурального сірого каменю.
- Наповніть кімнату рослинами із зеленим листям.
Можна ввести один яскравий колір для контрасту, але все ж таки ключовим у східному інтер’єрі квартир є природна простота.
Аксесуари
Це ключ до створення правильного антуражу. Дизайн кімнати у східному стилі будується на автентичних деталях:
- настінний живопис тушшю
- спеціальні меблі та посуд для чайних церемоній
- ширми з художнім розписом
- великі настінні віяла
- церемоніальна зброя
Важливо не перевантажити інтер’єр етнічним декором і тонко відчувати межу між стилем і кітчем, інакше ті ж піхви катан сприйматимуться несмаком.
Культура Країни сонця, що сходить, просочена поклонінням перед природою. Найкращий спосіб передати цю повагу – наповнити обстановку традиційними рослинами: бамбуком, бонсаєм.
Можна вибрати будь-який вид зелені (пальми, орхідеї), але пам’ятайте, що яскраві аранжування квітів в японському дизайні квартири не вітаються. Рослина має виглядати вишукано та природно.
Оформлення вітальні
Дизайн вітальні в японському стилі використовує оздоблювальні матеріали природного походження:
- підлогу краще викласти світлою деревиною
- стіни облицьовувати деревними панелями або оштукатурити, обклеїти нейтральними за кольором та малюнком шпалерами.
Вибір меблів – лише найнеобхідніших, низьких та строго геометричних форм. Недоречні гнуті ніжки, химерність, різьблені деталі.
В оточенні світлих оздоблювальних матеріалів красиво виглядає стільці та крісла з темного дерева. Для оббивки диванів та пуфів підбирають міцну однотонну тканину, переважно натуральну. Оформлення можна доповнити подушками та м’яким килимом.
Класичний елемент інтер’єру вітальні у східному стилі – паперова ширма на каркасі. У стилізованому вигляді її можна використовувати як декор для підтримки екзотичного образу житла.
Кімната набуде більш живого вигляду, якщо всередині розташувати квіти у скляних або керамічних вазах — витончених, але простих за формою. Щоб заощадити місце, їх ставлять у ніші.
Для створення в японському дизайні вітальні розсіяного освітлення знадобляться класичні світильники з абажурами з рисового паперу кольорові або білі. Вікна оформляють легкими фіранками з шовку, бавовняними шторами, дерев’яними жалюзі. Як прикраси підійдуть віяла, пахощі на підставці, каліграфічні панно.
Японський інтер’єр у спальні
Принцип граничної функціональності формує у кімнаті атмосферу чистоти та спокою. Як і у випадку з вітальнею, тут використовуються природні матеріали:
- для підлоги – широка паркетна дошка
- стеля – підвісна або натяжна, обов’язково гладка
- стіни штукатурять, обшивають деревом, обклеюють шпалерами
Для дизайну спальної кімнати в японському стилі використовують м’які поєднання білих, бежевих, коричневих відтінків, глибокий чорний колір надає приміщенню виразності.
Як і у вітальні тут розставляють бонсай, стіни прикрашають каліграфією, налаштовують розсіяне освітлення. Ліжко — присадкуватий і широкий. Місця зберігання найкраще організувати у вбудованій шафі-купе.
У стилізований під Схід інтер’єр спальні важливо підібрати правильний текстиль: із суворим неагресивним геометричним орнаментом чи етнічними рослинними мотивами. Під ноги покладіть невеликий килимок.
Дизайн японської кухні
Азіатський стиль оптимально підходить для дрібних приміщень, т.к. візуально розширює їх:
- світлою обробкою
- грамотним освітленням (максимальне природне світло плюс розсіяне підсвічування у функціональних зонах)
- ідеальним порядком та відсутністю зайвих речей
Побутова техніка зазвичай прихована в шафах за непрозорими дверцятами. Якщо для речі немає місця зберігання, від неї варто відмовитися: ніщо так не зменшує і без того компактну кухню, як ряди посуду та аксесуарів, готові повністю захопити простір.
Японський стиль в оформленні кухні не приймає меблі масивні та важкі, краще встановити трансформований гарнітур з бежевого або світло-коричневого дерева, часто — незабарвленого, з підкресленою фактурою. Виключено пластикові деталі. Для декору підходять соломка, сизаль, кераміка, льон.
У квартирі-студії кордон обідньої групи та вітальні позначають ширмою. На кухнях з дизайном в японському ключі можна використовувати спокійні природні відтінки зеленого і червоного, уникаючи фарб, що зайво кричать.
Ванна кімната зі східним акцентом
Простір прийнято ділити на зони для вмивання, роздягання та обмивання. Їхні межі позначають розсувними перегородками.
Обстановка традиційної азіатської кімнати може складатися лише з кількох елементів: ванни на подіумі, панорамного вікна та пухнастого килима під ногами. У сучасному дизайні ванної, виконаної в японському стилі, поєднуються національна екзотика та модні тенденції: тут ви зустрінете дерев’яну купіль офуро (з лавкою для сидіння), прямокутні раковини та змішувачі, квадратні підвісні шафки.
Біла сантехніка є сусідами з кам’яною раковиною. Велика річкова галька позначає зону обмивання.
Східний інтер’єр ванної кімнати проявляється через деталі:
- вази з бамбуком
- дерев’яні ширми зі скляними вставками
- зелень у широких підлогових діжках
- бамбукові циновки
- ніші для махрових рушників
- велика кількість предметів з дерева – тарілки, вази, жалюзі.
Оформлення японських інтер’єрів у сучасних квартирах та будинках
Якщо вам близький спокійний мінімалістичний стиль, наповнений давньою культурою, втілити його в наших реаліях нескладно. Наповніть будинок елементами із справжнього дерева, простою зеленню, зручними меблями, організуйте природне освітлення та приглушене штучне світло, використовуйте натуральні кольори та тематичні аксесуари. Створена обстановка розповість про вашу любов до східної культури та природи.
✽ ✽ ✽
Якщо Вам потрібна допомога, команда «ТопДома» розробить та реалізує проект дизайну, стилізований під японський стиль та максимально адаптований під планування вашого будинку чи квартири.