Кахельна плитка в інтер'єрі ванної кімнати: найкращі комбінації та варіанти
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Кахельна плитка в інтер’єрі ванної кімнати: найкращі комбінації та варіанти


Для оформлення поверхонь у ванній кімнаті найпопулярнішим матеріалом вже багато років залишається кахельна плитка. Численні переваги роблять її затребуваною для використання у всіх приміщеннях, де спостерігаються перепади температури та велика вологість.

Однією з переваг кахельної плитки є величезна різноманітність фактур та відтінків. Поверхня може бути як глянсовою, так і матовою. Крім того, на кожен елемент можна нанести власний малюнок.

Для підлоги краще використовувати матову плитку. В умовах підвищеної вологості глянсове покриття може бути слизьким. Якщо все ж таки вибір припав на глянцевий кахель, то в такому санвузлі можна використовувати гумовий нековзний килимок.

На стінах у ванній фантазії можна дати повну свободу. Морська тематика може ефектно виразитись у блакитній настінній плитці. На підлогу можна покласти кахель квітів, що імітують пісок чи гальку. Сучасні способи нанесення малюнків дозволяють дуже натурально зобразити на такій поверхні камінчики, черепашки та морські зірки.

Зелений колір, на думку психологів, здатний заспокоїти та розслабити того, хто перебуває в оточенні його відтінків. Такий настрій у ванній кімнаті буде доречним, оскільки багато хто після стомлюючого робочого дня воліє відпочити під струменями теплої води. Зелені стіни такої кімнати допоможуть відновити сили та досягти енергетичного балансу. На зеленій кахлі органічно виглядає рослинний орнамент.

Нейтральні тони теж знайдуть своє застосування у ванній кімнаті. Серед них:

 • пісочний;
 • бежевий;
 • молочний;
 • кремовий;
 • світло-сірий та інші пастельні тони.

Окрему увагу варто приділити оформленню білим кахлем. Білий колір вселяє відчуття чистоти та стерильності. Але при цьому не варто забувати, що велика кількість білого може нести негативний вплив на настрій. Вважається, що надлишок білого здатний викликати в людини невмотивовані напади страху. Все ж таки не варто виключати застосування цього кольору, достатньо лише розбавити його елементами інших відтінків або використовувати білі плитки в якості декоративних деталей.

Правила поєднання кольорів і відтінків поширюються і на кахельну плитку. Світлі покриття візуально розширять простір тісної ванни. Велика ж за площею кімната дозволить застосувати сміливіші поєднання. Навіть негармонирующие на перший погляд тони при майстерному використанні виграшно виглядатимуть на стінах і підлозі ванної кімнати.

Прийоми викладання мозаїки відомі з давніх часів і досі є популярними методами декорування поверхонь. Ванна кімната здатна перетворитись за рахунок грамотного використання цього елемента. Плюсами використання мозаїки в інтер’єрі є:

 • практичність;
 • зовнішня привабливість;
 • різноманітність запропонованих варіантів;
 • можливість створення унікального малюнка;
 • широкий ціновий діапазон;
 • можливість використання на нерівній поверхні.

Остання перевага може стати вирішальною для деяких архітектурних елементів. Маленькі шматочки кахельної мозаїки дозволять застосовувати їх для оформлення округлих арок, тумб, ніш та інших опукло-увігнутих поверхонь. Особливо це знадобиться в приміщеннях з великою кількістю декоративних конструкцій. Цікаво виглядатиме дзеркало в оформленні мозаїчної рамки.

Існують панно, на які вже нанесені готові малюнки. Такий виріб невеликими частинами переносять на стіну, отримуючи готову картину. На такому панно можна зобразити картину відомого майстра, так і особисту фотографію. Такий дизайнерський хід зробить інтер’єр унікальним та неповторним.

Також із мозаїки можна зібрати будь-який візерунок для оформлення стін по периметру або формування малюнків у будь-якій частині поверхні. Цікавим рішенням буде оформлення стелі мозаїкою з кахельної плитки. Відпочиваючи в теплій ванні, можна споглядати лісовий пейзаж або захід сонця в горах.

Сучасна індустрія виробництва кахлю дозволяє виготовити елементи різної форми та розміру. Візерунок, який можна отримати, використовуючи такі незвичайні плитки, заворожує. Елементи можуть бути у формі:

 • кола;
 • витягнутого ромба;
 • хвилеподібні;
 • багатокутники;
 • овали;
 • трикутники.

На замовлення можна виготовити виріб будь-якої неправильної форми та подарувати приміщенню унікальність за його допомогою.

Плиткою можна обклеїти не лише стіни, підлогу чи стелю. Вона підходить для оформлення самої ванни, одвірків дверей, порогів, рам вікон (якщо вони є у ванній). Цікавим може стати виготовлення з кахлю рамок для картин та дзеркал. Крім того, плиткою, яку використовували для облицювання стін, можна прикрасити меблі у ванній. У такий спосіб вона гармонійно впишеться у загальний інтер’єр.

Популярність застосування кахельної плитки для ванної кімнати пояснюється безліччю факторів. Але для того, щоб від цього облицювального матеріалу максимального ефекту, його потрібно ретельно підбирати і грамотно наносити. Тоді плитка на стінах ванни заграє всіма фарбами.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *