Кухня в стилі прованс (90 фото)
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Кухня в стилі прованс (90 фото)





Дизайн кухні в стилі прованс (90 фото)

У світі, мабуть, не знайдеться такої господині, яка не хотіла б бачити свою кухню красивою, комфортною, функціональною і при цьому дуже затишною. Справді, в такому приміщенні набагато цікавіше та приємніше готувати улюблені страви для всієї родини, зустрічати гостей і навіть проводити романтичні вечори. Якщо ви плануєте ремонт кухні і хочете її бачити саме такий, пропонуємо звернути увагу на дизайн в стилі прованс, який, напевно, зачарує своєю чудовою естетикою, раціональністю планування і приголомшливим французьким шармом.

Особливості стилю прованс

Стиль прованс в інтер’єрі дарує неймовірне відчуття спокою, домашнього затишку, відхилення від міської суєти та буденності. Напрямок зародився на просторах південної провінції Франції і тому чудово поєднує в собі нотки сільського шику та французької витонченості. Стиль має свої особливості, які різко виділяють його з низки сучасних дизайнерських оформлень, а саме:

— Використання натуральних матеріалів, матових поверхонь та пастельної кольорової гами;

— Меблі виконані з дерева, мають елементи старіння, що поєднуються з декоративними деталями, зокрема, різьбленням;

— Присутність в інтер’єрі «селянський» елементів – плетених, кованих меблів та декору, квіткових принтів та живих букетів;

— Багате наповнення інтер’єру текстилем. На кухні в стилі прованс нерідко можна зустріти важкі штори, скатертини, чохли на стільцях, різноманітні серветки та рушники.

У прованський стиль чудово вписується декор, зроблений своїми руками: ляльки, кошики, вази, таці, оздоблені у техніці декупаж.

Найкращим варіантом для облаштування кухні в стилі прованс стане приватна оселя, де просторе приміщення дозволяє обладнати камінну зону з м’яким диванчиком, прикрасити стелю дерев’яними балками, наповнити інтер’єр масивними буфетами та різноманітним декором. Атмосферу романтичного південного узбережжя можна відтворити і в невеликій міській квартирі, якщо грамотно використати ключові деталі.

Дизайн кухні в стилі прованс.
Дизайн кухні в стилі прованс.

Колірні рішення

Будь-яке приміщення в стилі прованс оформляється в світлих пастельних тонах, що асоціюються з безкрайніми квітковими луками, лавандовими плантаціями і безмежним блакитом морської гладі. Злегка «вицвіле» оформлення має відбиток старовини, при цьому квіткові візерунки представлені в спокійних лаконічних відтінках. Унікальний характер інтер’єру додадуть яскравих вкраплень жовтих, бордових, синіх тонів.

Біла кухня в стилі прованс

Білий колір — безпрограшний варіант для кухні будь-якого розміру. Колір може значно розширювати межі простору, наділити його додатковим світлом. Не варто забувати, що біла палітра має різноманітні відтінки, які можна поєднувати в обробці стін та фасадах кухонного гарнітуру. Щоб не отримати в результаті надмірно стерильну обстановку, варто розбавити її яскравими декоративними елементами.

Біла кухня в стилі прованс - Дизайн інтер'єру
Біла кухня в стилі прованс - Дизайн інтер'єру

Бежева кухня в стилі прованс

Бежеві кольори асоціюються в прованському інтер’єрі з відтінками трави, що вигоріла під променями жаркого сонця. Різні відтінки палітри виступають ідеальним тлом, який вносить нотки тепла та умиротворення. Пісочні тони відмінно гармонують з коричневим кольором, тому на їх тлі відмінно виглядатиме масивна дерев’яна меблі, темна підлога, коричневі обрамлення фасадів.

Бежева кухня в стилі прованс - Дизайн інтер'єру
Бежева кухня в стилі прованс - Дизайн інтер'єру

Рожева кухня в стилі прованс

Відомо, що рожевий колір покращує емоційний стан, заспокоює та покращує апетит, а ще він містить нотки деякої інфантильності, що чудово підходить для грайливого прованського інтер’єру. Колір має здатність надавати легкість предметам обстановки, тому ідеально підходить для приміщень будь-яких розмірів, особливо якщо розбавити його білою, світло-сірою або кремовою палітрою.

Рожева кухня в стилі прованс - Дизайн інтер'єру
Рожева кухня в стилі прованс - Дизайн інтер'єру

Зелена кухня в стилі прованс

Зелений колір – один із основних у стилі прованс, тому що найбільше асоціюється з природними мотивами. Він значно освіжає інтер’єр, створює відчуття присутності літа навіть у саму негоду. На кухні в стилі прованс віддається перевага оливковим і фісташковим тонам, здатним наділити простір легкістю, ненав’язливістю і, в той же час, зробити приміщення по-домашньому затишним.

Зелена кухня в стилі прованс - Дизайн інтер'єру
Зелена кухня в стилі прованс - Дизайн інтер'єру

Синя кухня в стилі прованс

Блакитна палітра зустрічається у цьому напрямі досить часто. І це не дивно, адже стиль, народжений біля морського узбережжя, не може не відбивати відтінки водної гладі та безхмарного неба. Світло-сині тони дозволяють дещо «охолодити» інтер’єр, зберігаючи при цьому автентичний комфорт обстановки.

Синя кухня в стилі прованс - Дизайн інтер'єру
Синя кухня в стилі прованс - Дизайн інтер'єру

Оздоблення та матеріали

Вибираючи матеріали для кухні в стилі прованс, варто пам’ятати про те, що перевагу потрібно віддавати простим матовим поверхням і переважно натуральним матеріалам. Також зверніть увагу на якість покриттів, які повинні відповідати вимогам кухонного мікроклімату.

Підлога

В інтер’єрі кухні в стилі прованс найкращі дерев’яні підлоги, але в умовах квартири їх можуть замінити такі матеріали, як водостійкий ламінат або лінолеум, малюнок якого імітує деревне покриття. Хорошим вибором стане також плитка для підлоги під дерево або камінь, а також білий, кремовий кахель. У великих приміщеннях матеріали можна комбінувати, визначаючи таким чином функціональні зони.

Дизайн кухні в стилі прованс.
Дизайн кухні в стилі прованс.

Стіни

Особливістю стилю прованс є відсутність необхідності ідеального вирівнювання стін. Навпаки, деяка кривизна та грубість обробки лише підкреслять старовинність інтер’єру. Як матеріали активно використовується проста і фактурна штукатурка, фарби, штучний камінь. Не останню роль грають і шпалери, якими часто оформлюють затишну обідню зону. Найбільш популярні полотна «в клітку» або з дрібним квітковим принтом.

Дизайн кухні в стилі прованс.
Дизайн кухні в стилі прованс.

Стеля

Кращий варіант для стелі в стилі прованс — побілка, але, враховуючи, що на кухні постійно готується їжа і, отже, утворюється кіптява, краще пофарбувати поверхню акриловим або водоемульсійним складом, який не боїться вологи і легко миється. Один із сучасних варіантів – оздоблення гіпсокартоном та натяжним матовим полотном. Якщо висота стін дозволяє, можна прикрасити стелю дерев’яними балками.

Дизайн кухні в стилі прованс.
Дизайн кухні в стилі прованс.

Меблі для кухні в стилі прованс

Для облаштування кухні необхідно вибирати дерев’яні меблі або виконані з МДФ, але неодмінно зі стилізацією під старовину, що має декоративні різьблені елементи, потертості, скляні вставки. Тут варто повністю відмовитись від чітких геометричних форм на користь нестандартних оформлень. Вітаються відкриті полиці з гарним посудом та декором, різнорівневі шафки, стилізація під серванти.

Обідню зону прикрашає масивний дерев’яний стіл, який за умов невеликої кухні можна замінити розкладною конструкцією. Стільці також повинні бути виконані під дерево, а для надання затишку, їх можна оснастити невеликими подушечками або тканинними накидками.

Однією з головних проблем дизайну кухні у стилі прованс стає сучасна техніка, яка не відповідає духу минулих століть. Бажано сховати її за фасадами гарнітура або придбати техніку зі стилізацією під ретро.

Дизайн кухні в стилі прованс.
Дизайн кухні в стилі прованс.

Освітлення та декор

Кухня повинна бути максимально освітлена, тому, якщо вона не має великих панорамних вікон, варто подбати про облаштування штучного підсвічування на різних рівнях. Нерідким елементом виступають досить масивні люстри з абажурами зі скла чи тканини. Поряд із ними стельове освітлення можуть надавати точкові світильники, рівномірно розподілені таким чином, щоб освітлювати кожен затемнений куточок простору. Окремо можна забезпечити підсвічування обідньої зони та робочої поверхні.

Кухня в стилі прованс надає багато можливостей для декору. Основними «прикрасами» тут стають витончені штори, старовинні скатертини, кухонне начиння, виготовлене з бронзи або міді, баночки зі спеціями, старі куховарські книги. На підвіконні можна розмістити вазони або облаштувати міні-город з пряними травами, на відкритих поличках розставити розписні глиняні блюдця, прикрасити меблі в техніці декупаж.

Дизайн кухні в стилі прованс - Освітлення та декор
Дизайн кухні в стилі прованс - Освітлення та декор
Дизайн кухні в стилі прованс - Освітлення та декор

Маленька кухня в стилі прованс: дизайн інтер’єру

На маленькій кухні у стилі прованс не обійтися без білої палітри, яка зробить приміщення максимально світлим та просторим. Можна повністю оформити дизайн у білому кольорі, додати кілька яскравих акцентів або впровадити інші фарби прохолодних тонів.

Форма кухонного гарнітура підбирається в залежності від геометрії простору — він може бути лінійним або кутовим, але без надмірностей — потрібно підібрати тільки необхідні елементи і вбудувати побутову техніку в фасади.

Як освітлення підійде центральна стельова люстра, а також локальне підсвічування робочої зони. У маленькій кухні не так багато місця для декору, тому прикрасами можуть виступати особливості обробки стін та фартуха, наприклад шпалери з квітковим принтом, виразна плитка робочої зони. Також можна встановити парочку вазонів, страву з фруктами, доповнити стіни, що пустують, фотографіями, картинками або годинником, виконаним під старовину.

Маленька кухня в стилі прованс.
Маленька кухня в стилі прованс.
Маленька кухня в стилі прованс.
Маленька кухня в стилі прованс.

Дизайн кухні в стилі прованс.

Більше прикладів дизайну кухні у стилі прованс можна побачити у нашій фотогалереї. Тут представлено безліч ідей, які, напевно, надихнуть вас на облаштування власної кухні в дусі розкоші французького сільського побуту. Приємного перегляду!

Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс.
Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс.
Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс.
Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс.
Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс.
Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс.
Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс.
Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс.
Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс.
Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс.
Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс.
Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс.
Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс.
Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс.
Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс.
Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс.
Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс.
Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс.
Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс.
Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс.
Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс.
Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс.
Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс.
Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс.
Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс.
Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс.
Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс.
Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс.
Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс.
Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс.
Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *