100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер’єру


Зміст:

  1. Які функції виконує арка
  2. Види арок
  3. Варіанти оздоблення та матеріали
  4. Арка між кухнею та передпокою
  5. З передпокою у вітальню

Така деталь інтер’єру, як арка в передпокої, вважається відмінним рішенням для практичного зонування простору без використання міжкімнатних дверей. Тому архітектори та дизайнери дуже часто застосовують подібне рішення у створенні дизайну квартир та будинків. Однак, щоб арка відповідала поставленої мети і в результаті виглядала ідеально, спочатку потрібно чітко сформулювати завдання та уважно вивчити всі деталі установки такої конструкції.

100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру

Які функції виконує арка

Якщо хтось вважає, що використання у будівництві та оздобленні приміщень арок є новомодною ідеєю, то ми поспішаємо вас запевнити, що подібний винахід дуже успішно встиг проявити себе ще за часів Стародавнього Риму. По-перше – це була чудова можливість заощадити будівельні матеріали. По-друге, використання арок дозволяло значно зменшити вагу загальної конструкції.

100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру

У наші дні арка також може виконувати різні завдання, що в результаті безпосередньо впливає на сам вид конструкції та вибір матеріалів для її виготовлення. В одних варіантах інтер’єру основними функціями цього дизайнерського рішення є поділ передпокою на зони. В інших – арка забезпечує безперешкодний прохід із передпокою до інших кімнат, які мають різне призначення.

100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру

Також арка може виступати як приваблива прикраса, яка підкреслює стилістику приміщення і може бути як його головним акцентом, так і завершальною деталлю.

100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру

Ще одним важливим плюсом використання арки в оформленні передпокою є можливість за допомогою невеликих хитрощів, а саме різних варіацій форм і видів конструкції, візуально змінити планування не тільки передпокою, але і всієї квартири, що дуже зручно і дозволяє раціонально використовувати кожен сантиметр житлоплощі без захаращення простір двері.

100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру

Види арок

У сучасному інтер’єрі налічується безліч видів арочних прорізів, які мають оригінальну форму і гармонійно поєднуються з тими чи іншими стильовими рішеннями. Класична арка є конструкцією з плавних дугоподібних ліній і може використовуватися в будь-якому дизайні інтер’єру. Такі ж характеристики мають арки, виконані в слов’янському стилі. Єдина відмінність слов’янського напряму від класики — це прямокутна форма з трохи закругленими кутами. Просто і зі смаком.

100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру

Дизайн арочної конструкції в стилі модерн стане чудовим рішенням для товстих стін та широких прорізів. Такі пристосування мають вигляд обмеженого дугою кола з площиною, що перетинає верхню частину.

100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру

Арка з оригінальною назвою «портал» є прорізом прямокутної форми і використовується в тих випадках, коли господар приміщення з якихось причин не бажає монтувати стіну. Набридло — просто змінив арку на двері і все.

100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру

Тайська арка поєднує у собі одночасно дві конструкції. З одного боку, це форма дуги, з іншого – прямокутник. Для арочного прорізу у формі трапеції характерна наявність прямих кутів, облаштованих у вигляді однойменної геометричної фігури. Арка-еліпс передбачає використання в інтер’єрі овалів різної форми та розміру. Передпокій з низькою стелею для цього дизайнерського рішення підходить просто ідеально.

100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру

Романтична арка зовні схожа на конструкцію у слов’янському стилі та також може використовуватись для оформлення будь-якого інтер’єру. Східна арка відрізняється характерним куполоподібним верхом і здебільшого варіацій додатково прикрашається рельєфними зубчастими або хвилястими візерунками.

100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру

Дизайнерська конструкція під назвою «фрамуга» дозволяє скомбінувати арку з дверним отвором. При цьому верхня частина такого варіанту, як правило, прикрашається вітражним склом та іншими декоративними елементами.

100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру

Арки, виконані в стилі авангард, характеризуються наявністю урізаного радіусу, у результаті вся конструкція візуально розширюється. Різні колони та інші авангардні «штучки» як доповнення такої арки тільки вітаються.

100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру

Також варто відзначити ще одну варіацію оформлення арочних прорізів, яка передбачає використання асиметричних ліній, що повторюються, і відома у світі дизайну під оригінальною назвою «енігматика». Завдяки таким конструкціям у передпокої створюється дивовижна атмосфера, а композиції виглядають трохи незвично та дуже привабливо.

100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру

Варіанти оздоблення та матеріали

Для того, щоб арка була невід’ємною частиною інтер’єру, слід заздалегідь визначитися зі стилістикою приміщення, адже перероблення або виправлення помилок в оформленні конструкції згодом призведе не тільки до зіпсованого настрою, але і додаткових витрат. При цьому важливо визначитися з матеріалами, з яких арка виготовлятиметься, адже саме від цього фактора залежить зовнішній вигляд, довговічність та функціональність пристосування.

100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру

До найактуальніших видів обробки арочних прорізів відносяться шпалери, за допомогою яких можна не тільки створити імітацію різних текстур, але і пограти з колірними рішеннями. Такий дизайн може бути невід’ємною частиною передпокою, а може виконувати роль виразного акценту. Оздоблення аркового отвору декоративним каменем вважається більш практичним та довговічним варіантом. За бажання ви можете імітувати не тільки поверхню каменю в природі, але й створити один із варіантів цегляної кладки.

100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру

У випадку, якщо ні шпалери, ні камінь зовсім не вписуються в оформлення інтер’єру, завжди можна вдатися до використання фарби. Підготовка до фарбування, як і сам процес не займуть у вас багато часу, а відтінок, що набрид, завжди можна змінити, не вдаючись до допомоги фахівців. Що стосується матеріалів, що використовуються для спорудження арки, то у більшості варіацій дизайнери використовують пластик, камінь, гіпсокартон або дерево.

100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру

Пластикові конструкції підкреслюють сучасність і легко реалізовують незвичайну футуристичну ідею. Камінь чудово виглядає у традиційних варіаціях інтер’єру з нотками античності.

100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру

Арки з дерева завжди шикарні. Однак висока вартість деяких видів деревини та звичка домашніх тварин використовувати конструкцію як нігтеточку змушує багатьох господарів відмовитися від подібної ідеї. Виготовлення прорізів з гіпсокартону дозволяє експериментувати та створювати різні за формою елементи. Такі пристрої легко декоруються і відрізняються прийнятною вартістю.

100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру

Арка між кухнею та передпокою

Розташування аркового отвору між кухнею та передпокою, оформлених в одному стилі, стане чудовим варіантом для об’єднання двох приміщень. Такі варіації дозволяють згладити кути та повністю змінюють візуальне сприйняття. Особливо вдало виглядають подібні дизайнерські рішення у випадках, коли кухня має велику площу та одночасно вміщує в себе і робочу зону, і зону для відпочинку чи прийому гостей.

100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру

З передпокою у вітальню

Не менш привабливим та практичним рішенням можна назвати облаштування арки між передпокою та вітальнею. Подібна ідея не тільки розширює простір, але й відволікає гостей від інших кімнат, наприклад, спальні, призначеної для відпочинку і розслаблення. У таких прикладах, як правило, використовується однаковий або візуально схожий інтер’єрний стиль, що може виражатися в кольорі стін, ідеях розташування освітлення або аксесуарах.

100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру

Насамкінець можна сказати, що арка є одним із стильних і багатофункціональних рішень, які сьогодні, як і в далекому минулому, дуже успішно використовуються для оформлення того чи іншого інтер’єру.

100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру 100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру 100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру 100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру 100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру 100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру 100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру 100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру 100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру 100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру 100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру 100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру 100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру 100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру 100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру 100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру 100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру 100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру 100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру 100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру 100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру 100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру 100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру 100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру 100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру 100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру 100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру 100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру 100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру 100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру 100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру 100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру 100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру 100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру 100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру 100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру 100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру 100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру 100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру 100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру 100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру 100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру 100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру 100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру 100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру 100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру 100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру 100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру 100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру 100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру 100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру 100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру 100 фото найкращих ідей у ​​дизайні інтер'єру

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *