Як вибрати змішувач для кухні за 6 кроків (з фото)
Як вибрати змішувач для кухні, який не буде розбризкувати воду на підлогу, бруднитися слідами від пальців, дозволить легко вмикати/вимикати воду і прослужить багато років? Виконуйте наші 6-крокові інструкції, щоб дізнатися відповіді на ці та інші питання.
Крок 1. Вибираємо матеріал
Більшість змішувачів для кухні виготовлені з латуні, але мають різне покриття.
- З латуні. Латунні змішувачі — найпоширеніші і затребувані, так як довговічні, мало схильні до впливу водного середовища і відносно недорогі. Декоративна обробка латунної конструкції може бути різною – від хромування до покривання емаллю. Переважна більшість кранів мають обробку під полірований хром, сатиновий нікель (нержавіюча сталь) або бронзу. Всі ці оздоблення міцні та зберігають свій первісний вигляд протягом багатьох років. Але все ж таки, деякі з них більш довговічні, ніж інші.
- Хром є довговічним покриттям. Щоправда, сліди від пальців, кулінарні плями та ін. забруднення на ньому дуже помітні.
- Нікель має різні варіації фінішу. Як правило, маркується написами «матовий», «сатин» або «нержавіюча сталь». Нікель на відміну від хрому має тьмяний, а не глянсовий блиск. Він довговічний, універсальний та легкий у догляді.
- «Бронзові змішувачі» набувають свого коричневого відтінку не в результаті металізації або хромування, а в результаті напилення, наприклад, епоксидної смоли або емалі. Це покриття є надійним, але воно менш стійке до сколів або подряпин.
- Із силуміну (сплаву з алюмінію та кремнію). Цей варіант родом з Китаю та Туреччини найбюджетніший (від 300 руб.), але й найнедовговічніший. Термін його служби становить лише півроку-рік, потім він почне протікати та ламатися. Особливо руйнівну дію на силумін надає гаряча вода. Втім, завдяки низькій ціні силумінові змішувачі – відмінний варіант для дачі або тимчасового житла.
Майте на увазі, що в магазині ви можете знайти, наприклад, латунний змішувач з деталями із силуміну, тому перевірте на вагу вибрану модель – легкість має насторожити вас.
- Зі сталі. Змішувачі з нержавіючої сталі зустрічаються рідше, тому що коштують дорожче за латунні моделі. В іншому вони хороші та надійні: не іржавіють, стійкі до впливу водного середовища, легкі у догляді та екологічні.
- Із граніту, каменю, кераміки. Як правило, гранітними, керамічними та кам’яними змішувачами називають латунні/сталеві крани з декоративним (синтетичним або натуральним) покриттям. Вони хороші тим, що добре комбінуються з керамічними/кам’яними мийками і стільницями, а так само легкістю догляду, адже краплі води і плями від пальців на матовій поверхні малопомітні. Є у цієї групи і недоліки: висока ціна та крихкість покриття. Для найвимогливіших покупців деякі виробники пропонують змішувачі, які повністю виготовлені з каменю/кераміки. Щоправда, вони дорого коштують і вимагають дбайливого поводження.
Коротко розповімо про ще один тип змішувача – пластиковому. Такий кран коштує копійки, що має легку вагу і не боїться ні іржі, ні хімічних речовин, що містяться у воді. Єдиний мінус – неміцність та непривабливий зовнішній вигляд. Купувати такий змішувач варто лише для дачі чи орендованої квартири.
Крок 2. Вибираємо тип керування
Існують такі види змішувачів для кухні:
- Двовентильні — це традиційні змішувачі з двома вентилями, що обертаються з боків виливу. Сьогодні вони менш популярні, ніж одноважільні крани через меншу зручність керування. Справа в тому, що щоб пустити воду і відрегулювати її температуру, доводиться задіяти дві руки. А ще двовентильні змішувачі коштують дещо дорожче. Зате вони економічніше витрачають воду (за рахунок більш точного налаштування подачі води), легко лагодяться самостійно і краще вписуються в класичні інтер’єри.
- Одноважільні — їхня перевага полягає у зручнішому однозахватному управлінні. Це означає, що, щоб відрегулювати інтенсивність потоку і температуру води, потрібно задіяти лише одну руки, палець або лікоть. Під час приготування це часто виявляється корисним. Важіль одноважільних змішувачів може бути розташований зверху (при низькому виливі) або збоку (при високому виливі).
Який же змішувач краще вибрати для кухні – двовентильний чи одноважільний? На наш погляд, двовентильний стане ідеальним вибором для інтер’єрів, оформлених у класичному стилі (у тому числі «сільських») на кшталт провансу або кантрі). У всіх інших випадках варто віддати перевагу одноважільної конструкції.
- З термостатом — на ринку також присутні й електронні змішувачі з термостатом. Керуються вони через спеціальний датчик, встановлений в корпус змішувача або корпус раковини. Якщо піднести руку, поллється вода тієї температури, яку ви встановите заздалегідь. Перевага електронного змішувача очевидна – завдяки термостату він економніше витрачає воду. Мінуси: висока вартість і необхідність підносити руку до термостата кілька разів, щоб набрати воду у велику каструлю.
Крок 3. Розбираємось у запірних клапанах
Головна відмінність одно- і двох змішувачів важелів полягає в тому, що вони мають різні запірні клапани (внутрішня деталь, що відповідає за закриття-відкриття потоку води):
- Одноважільні моделі оснащені так званим картриджем. Він буває керамічним, шаровим або пластиковим. Керамічний клапан найдовший (термін служби – до 10 років) та надійний. Однак він боїться твердих частинок, що містяться у воді — через них кераміка поступово стирається та дає текти. Щоб цього не відбувалося, систему слід доповнювати фільтрами, а це додаткові витрати та зусилля. Кульовий картридж менш вимогливий і теж непоганий, але згодом починає «заїдати», особливо якщо змішувачем рідко користуються. Пластиковий клапан служить недовго, але й коштує недорого.
- Двовентильні моделі мають кран-букси та гумову прокладку. Саме від гумової прокладки найчастіше залежить справність роботи крана. Вона буває керамічною або гумовою.
Керамічний ущільнювач більш зносостійкий і «закриває» воду практично відразу (достатньо повернути вентиль на 90 градусів). Як, стоячи в магазині, визначити, яка прокладка встановлена на той чи інший пристрій? Просто покрутіть вентиль в 1-2 обороти — якщо він крутиться легко, значить гумовий ущільнювач, якщо з утрудненням, то керамічний.
Крок 4. Визначаємо оптимальну висоту та тип виливу
Від виливу залежить багато чого, наприклад, чи зможете ви набирати воду у великі каструлі, і чи буде вона розбризкуватися по всій підлозі та стільниці. Він може бути високим та низьким. Який саме висоти вилив змішувача оптимальний, залежить від глибини чаші раковини.
Високий вилив підходить для чаш, глибина яких становить 200-205 мм. Якщо глибина вашої чаші 171-195 мм, до такої мийки підійде змішувач як із високо, так і з низько розташованою головкою виливу.
Ще один важливий момент – носик змішувача має знаходитися приблизно над центром чаші. Якщо розмістити його ближче до внутрішньої стіни, є ризик, що вода накопичуватиметься за миттям. Якщо ж носик буде надто близько розташований до краю стільниці, вода розбризкуватиметься на підлогу.
- До речі, про змішувач для двосекційного миття — він обов’язково повинен мати поворотний вилив, що дозволяє відводити і направляти струмінь води то в одну, то в іншу чашу. Та й для звичайного кухонного миття широкий кут повороту виливу буде тільки плюсом.
Крок 5. Оцінюємо додаткові функції
Отже, з основними характеристиками ми розібралися, тепер подумаємо про «бонуси». Ось які додаткові опції може мати сучасний змішувач для кухні:
- Подавати питну воду (без додаткового маленького крана). Сьогодні багато кухонних моделей оснащені вбудованою системою фільтрації, яка дозволяє подавати чисту питну воду, навіть без встановлення спеціального обладнання та додаткового міні-крана. Як правило, до таких змішувачів підходять будь-які системи фільтрації.
- Висувний вилив. Змішувач, що має висувний гнучкий вилив, що закінчується душовою лійкою – це справді корисний варіант на будь-якій кухні. Адже він дозволяє наповнювати каструлі та інші ємності, що стоять не в мийці, а десь у робочій зоні, що дуже зручно. Гнучкий виносний шланг полегшує і догляд за миттям. Довжина шланга, зазвичай, становить 70-80 див.
До речі, напівпрофесійні змішувачі з пружиною дуже схожі на прилади з висувним виливом, але різниця полягає в тому, що вилив із пружиною повністю гнучкий і легше переключається на «душеву лійку». До того ж, напівпрофи мають спеціальний поворотний тримач для лійки.
Крок 6. Зовнішній вигляд
І нарешті, пара дизайн-підказок:
- Щоб дует «змішувач+раковина» був сумісний не лише за кольором, а й за матеріалом, і виглядав красиво, краще вибирати ці складові мийки з однієї серії.
- У змішувачів також є стилі. Ось кілька порад, як вписати сантехніку в інтер’єр:
- Для сучасної кухні, скажімо, у стилі хай тек, підійде лаконічний, геометричної форми одноважільний прилад із хромуванням або змішувач із термостатом.
- Для класичних кухонь ( в стилі прованс, класика, Шеббі шик, кантрі) підійде бронзовий, мідний або золотий двовентильний змішувач.
- Як вибрати колір змішувача? Крім кольору миття значення має і колір ручок на фасаді кухні, колір фасадів побутової техніки або просто якісь найближчі акценти, що є в інтер’єрі. На них варто орієнтуватися.
- Для круглої раковини варто підібрати змішувач із округлим виливом як на фото нижче. Для квадратного миття підійде модель з Г-подібним виливом.
- Найуніверсальніший колір змішувача – з покриттям під матову нержавіючу сталь.
І ще трохи порад
- Майте на увазі, що на ціну кухонних змішувачів дуже сильно впливають не лише матеріали та функціональні характеристики, але й дизайн. Часто однакові конструкції відрізняються тільки зовнішнім виглядом можуть мати різницю в ціні в кілька тисяч рублів.
- Середня ціна за дійсно якісний та функціональний змішувач для кухні становить від 3000 до 5000 рублів.
- Купуйте тільки в серйозних будівельних магазинах або інтернет-магазинах, які мають позитивну репутацію, що вже склалася.
- Вибирайте вироби брендів, що добре зарекомендували себе. Пам’ятайте – скупий платить двічі. Однак тільки висока ціна ще не гарантія якості виробу і ознака його довгих експлуатаційних якостей.
- Завжди перевіряйте змішувач на вагу – чим він важчий, тим надійніший.
- Звертайте увагу на наявність інструкцій, гарантій, рекомендацій щодо догляду та експлуатації.
https://www.youtube.com/watch?v=ZJAXhPXIm1I
Читайте також: