Дизайн проект будинку у класичному стилі на фото: розкішний інтер’єр
Скільки б часу не минуло, які б новомодні течії в архітектурі та інтер’єрі не з’являлися, а любителів класики завжди буде багато. І на те є безліч причин – класичний дизайн інтер’єру має елегантну привабливість розкішного зовнішнього вигляду, що гармонійно поєднується з усім необхідним приміщенням функціоналом. Класика поза часом і модою, вона популярна завжди і всюди, тому безліч дизайнерів по всьому світу не перестануть отримувати замовлення на оформлення домоволодінь та квартир у класичному стилі.
Класика легко інтегрується в приміщення будь-яких розмірів та функціональної навантаженості. Ви можете оформити у цій стилістиці буквально всі приміщення вашого житла. Але потрібно пам’ятати, що цей канонічний і шляхетний стиль інтер’єру потребує чималих витрат ресурсів як фінансових, так і тимчасових. У класичному інтер’єрі не можна не зважати на жодну деталь, починаючи від оздоблювальних матеріалів і закінчуючи текстилем для диванних подушок. Але всі старання та витрати будуть винагороджені. Інтер’єр у стилі класика радуватиме вас і ваших близьких багато років, саме завдяки своїм позачасовим якостям, нев’янучому шляхетності та приголомшливій красі.
Пропонуємо вашій увазі фото-екскурсію кімнатами одного приватного домоволодіння, виконаного в класичному стилі. Можна говорити абсолютно виразно, що багато дизайнерських рішень, які застосовуються в оформленні цього житла, можуть надихнути багатьох домовласників на облаштування власних будинків або квартир в аналогічному стильовому напрямку.
Передпокій будинку є його візитною карткою, саме з цього приміщення будь-який відвідувач починає формувати загальне враження про все домоволодіння. А в цій передпокої відразу стає очевидно, що мешканці приватного будинку — любителі традиційної обстановки, добротних меблів, виготовлених з натуральних матеріалів, використання класичних прийомів в оздобленні приміщень.
Очевидно, що в будинку з класичною обстановкою просто повинна бути простора вітальня, яка стане центром всього житла, його координаційним центром і просто найбільшою, з точки зору оформлення, кімнатою. Мабуть, всі прийоми класичного стилю в оформленні поверхонь, меблювання та способах декорування простору, присутні у цій розкішній вітальні. Тут і пастельні тони в обробці та оббивці м’яких меблів, різнорівнева біла стеля з ліпниною та рифленими карнизами та плінтусами, молдинги та на стінах та текстильні шпалери з квітковим принтом, різьблені меблі з масиву дерева та зручна м’яка зона. І, звичайно ж, у класичній вітальні має бути розкішний камін (необов’язково діючий), з різьбленим оформленням з каменю з тематикою античних колон. Вінчає композицію шикарної кімнати для всієї родини найкрасивіша люстра з двома рядами світильників.
Гармонійно вписати в класичну обстановку сучасну відео техніку допоможуть різьблені рами, в яких прилади розміщуються як картини.
Природні відтінки, використані при оформленні кімнати, створюють неймовірно затишну та домашню атмосферу, що необхідно у приміщенні з досить помпезним інтер’єром.
З приміщень вітальні ми потрапляємо в не менш простору їдальню. Оздоблення цієї кімнати для трапез точно повторює інтер’єр вітальні — ті ж світло-бежеві тони, у поєднанні з білими елементами, паркетне покриття для підлоги і обов’язковий килим з малюнком, навіть декорування вікон повторює спосіб оформлення вітальні. Центральним елементом їдальні, безумовно, є обідня група, складена з дерев’яного різьбленого столу з потужною основою та закругленими кутами стільниці та класичних стільців, виконаних із різних порід деревини.
Оригінальним предметом їдальні стала винна шафа з зоною для дегустації, що дозволяє тримати під рукою все необхідне для випробування улюблених напоїв. Його незвичайне ретро-виконання довелося дуже доречним у цій традиційній обстановці.
Цілком логічно, що зі їдальні ми безперешкодно можемо потрапити в приміщення кухні. Простора кімната здається ще більше, завдяки світлій, майже білій обробці. Різьблені кухонні шафи світлого відтінку контрастують з глибоким тоном стиглої вишні, що створює облицювання кухонного фартуха. У такому кольорі вдалося знайти плиту в ретро-стилі. Немає нічого дивного в тому, що стільниці класичної кухні виконані з каменю. Немає нічого більш традиційного, ніж поєднання двох природних матеріалів, дерева та каменю, в рамках класичної кухні. Завершує елегантний образ кухонного приміщення куті підвісні світильники, виконані з імітацією вуличних ліхтарів.
Розкішними, зручними та безпечними сходами ми прямуємо на другий поверх. У класичному інтер’єрі розслаблятися, з погляду оформлення простору, не можна навіть у коридорах. Стіни коридорів та просторів біля сходів – місце для розташування художніх творів, гарних настінних світильників та розкішних дзеркал у різьблених оправах.
На другому поверсі знаходиться кабінет, виконаний за всіма канонами класичного жанру. Обов’язковий масивний письмовий стіл з висувними ящиками, який вражає своєю значністю і надає особливого робочого настрою всьому приміщенню. У кабінеті обов’язково мають бути книжкові стелажі, відкриті чи за склом, але так, щоб коріння книг було добре видно. Будь-якому кабінету, не тільки класичному, необхідне зручне та комфортне місце для читання. Крісло або навіть диван з торшером чи настільною лампою стануть ідеальним варіантом для книголюбів.
На другому поверсі також розташована головна спальня. Це величезне приміщення, оформлене в найкращих традиціях класичних інтер’єрів, вмістило не лише королівських розмірів ліжко, а й невеликий будуар – куточок для читання та розмов. Незважаючи на безліч варіантів тканин, килимових покриттів, оббивки м’яких меблів, їх забарвлення, малюнків і орнаментів, кімната не виглядає незграбно і все завдяки гармонійному поєднанню пастельних, нейтральних відтінків з вкрапленнями деревних тонів натурального матеріалу.
Текстилю в класичному інтер’єрі приділяється особлива увага – штори, тюль або завіса, оббивка меблів, подушки для диванів та крісел, навіть текстильні шпалери – все має бути найвищої якості та перебувати в балансі з іншими предметами інтер’єру.
Ще одна особиста кімната, що розташована на другому поверсі – дівоча спальня. У центрі фокусування уваги тут металеве ліжко з кованим узголів’ям, пофарбоване у білий колір. За допомогою текстильних шпалер різного кольору та білих молдингів, виконано оформлення простору біля ліжка.
Окрасою спальні стала старовинна шафа, декорована в техніці декупаж. Квіткова тематика, яка є у декорі стін, знайшла своє відображення на дверцятах шафи для одягу. А легке, світле меблювання на гнутих ніжках завершило свіжий образ класичної спальні.
Спальня для гостей у класичному стилі вражає елегантністю та простотою. Спокійна палітра кольорів налаштовує на відпочинок і розслаблення. Велике ліжко з різьбленим дерев’яним каркасом і м’яким узголів’ям обіцяє глибокий і спокійний сон, а настінні світильники дозволять почитати улюблену книгу перед сном.
Біля спальні розташувалася ванна кімната в яскравих, контрастних тонах. Облицювання керамічною плиткою з контрастним поєднанням білого кольору і тону ультрамарин створили неповторну атмосферу ванної кімнати. Масивне меблювання, виконане з дерева темної породи, дещо нейтралізує активне оздоблення та надає приміщенню статичності та стабільності старовинних предметів меблів.
Навіть таке скромне за розмірами приміщення, як санвузол не може собі дозволити нейтральності в обробці та меблюванні. Нейтральність тут застосовна лише у виборі колірних рішень, а ось меблі виконані у старовинній манері, дзеркало оправлене в різьблену, мереживну раму, а в конструкції світильників та аксесуарах сантехніки проглядається позолота.
Дані фотографії люб’язно надані студією авторського інтер’єру «Дизайн у кубі». Автори: Фруктів Антон та Фруктова Марина.