Кухня 11 кв.  метрів – 5 реальних прикладів та 5 варіантів планувань
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Кухня 11 кв. метрів – 5 реальних прикладів та 5 варіантів планувань



11 кв. метрів – це саме стільки, скільки потрібно для розміщення найнеобхіднішого – місткого гарнітуру та повноцінної столової зони на 4–6 персон. А якщо дуже захотіти, то можна виділити місце для диванчика, столу-острова чи барної стійки.

У цьому матеріалі ми надали 5 реальних прикладів дизайну кухні площею 11 кв. метрів та детально розглянули 5 варіантів планувань, доступних для даного метражу.

5 варіантів планувань

Дизайн кухні 11 кв. метрів потрібно починати із вибору планування. До цієї справи варто підійти з усією раціональністю і приділити їй максимум уваги — саме планування визначить зручність кухні, складність ремонту і навіть майбутній спосіб життя домочадців.

Варіацій розміщення меблів і техніки може бути багато, але їх можна розділити на наступні 5 типів:

  • Лінійна;
  • Дворядна (паралельна);
  • П-подібна;
  • Г-подібна (кутова);
  • Острівна.
Варіанти планування кухні 11 кв.  метрів

Варіанти планування кухні 11 кв. метрів

Вибирати планування необхідно виходячи з форми та розмірів приміщення, а також потреб мешканців кухні. Давайте розглянемо кожен варіант докладніше.

Лінійне планування

Лінійне планування передбачає розміщення кухонних меблів вздовж однієї зі стін, а обідній стіл і стільці розміщуються на протилежному боці або біля вікна.

Плюси: ця схема дуже проста, не вимагає перенесення комунікацій та ретельного планування. Зазвичай, однорядний план кухні вибирають для облаштування. маленьких кухонь, а й у дизайні кухні 11 кв. метрів він також доречний. Особливо якщо ви хочете віддати пріоритет столовій зоні. Наприклад, це можна зробити, виділивши для гарнітура коротку глуху стіну (від 2,2 м) або лише частину довгої стіни. Тоді в просторі, що залишився, вдасться облаштувати велику столову зону, додатково встановити барну стійку або невеликий диван.

Мінуси: Варіант розміщення плити, мийки та холодильника в один ряд не дуже зручний для приготування їжі, адже в процесі кулінара доведеться часто переміщатися взад-вперед.

Корисна порада: щоб гарнітур був максимально містким, бажано вибрати конфігурацію з додатковим третім ярусом або збільшеним другим. Так ви зможете з користю використовувати висоту кухні, а також заховати за фасадами вентиляційний короб.

На фото представлений дизайн кухні площею 11,2 кв. метра з лінійним плануванням та високим гарнітуром.

Дизайн кухні площею 11,2 кв.  метра

Детальніше дивіться у матеріалі: Все про планування прямої (лінійної, однорядної) кухні

Г-подібне (кутове) планування

Кутова кухня — Це більш раціональне та універсальне планувальне рішення. Особливо підходить для квадратних кухонь.

Плюси: Г-подібний гарнітур хороший тим, що задіює дві стіни та кут між ними, дозволяє зручно розмістити мийку, плиту та холодильник за принципом «робочого трикутника». При цьому на кухні залишається достатньо місця для облаштування обідньої групи.

Мінуси: Кутова кухня настільки універсальна, що практично не має мінусів.

Корисні поради:

  • Щоб досягти ефекту незахаращеного простору, на одній із сторін гарнітура можна не розміщувати навісні шафки.
  • Щоб розмістити в кутку кухні мийку, плиту або робочу поверхню, виберіть гарнітур із трапецієподібною кутовою тумбою.
  • У Г-подібному компонуванні одну з боковин гарнітура може зайняти вбудовану шафу з суцільними фасадами, за якими вдасться сховати холодильник та шафи для зберігання запасів.

У наступному фото-слайдері представлений приклад дизайну кутової 11-метрової кухні панелі. Зверніть увагу, що в бічній шафі інтегрований дверний отвір і віконце між кухнею і ванною кімнатою.

Дворядне планування

Дворядне планування передбачає розміщення двох частин гарнітура паралельно один одному. Щоб спланувати кухню подібним чином, її ширина повинна становити приблизно 2,3-3 метри, тому це відмінне рішення для прямокутної, вузької або витягнутої кухні.

Плюси: паралельне компонування гарнітура дозволяє сформувати ергономічний трикутник плита-раковина-холодильник.

Мінуси: кухня може здаватися захаращеною, а прохід між меблями вузьким.

Корисні поради:

  • Найчастіше мийку, плиту, робочу поверхню, посудомийну або пральну машину компонують на одній стороні кухні, а холодильник, духовку зі НВЧ-піччю та шафку для зберігання — уздовж протилежної стіни. Обідню групу можна розмістити біля вікна.
  • Щоб зробити інтер’єр кухні візуально легшим, у процесі ремонту стіни та меблі слід оформити у світлих тонах. Щоб «розширити» простір у проході можна постелити килимок у горизонтальну смужку.

Нижче представлені фото інтер’єру кухні з дворядним плануванням площею 11,3 кв. метри.

Дворядне планування кухні площею 11,3 кв.  метра

Детальніше дивіться у матеріалі: Як облаштувати дворядну кухню-камбуз

П-подібне планування

П-подібне компонування меблів доступне для приміщень завширшки понад 2,4 м. На кухні площею 11 кв. метрів букву П можна розмістити як би впоперек або вздовж кухні.

Плюси: цей тип планування дозволяє задіяти два кути, а головне – створити дуже зручний для приготування їжі простір. До того ж, якщо перемістити мийку до вікна, то миття посуду стане приємніше.

Мінуси: П-подібний гарнітур менш компактний, особливо складно спроектувати таке планування, якщо на кухні є вихід на балкон. Також зважте, що розміщення меблів біля вікна часто буває технічно ускладнене або зовсім заборонено. Якщо перенести мийку до вікна цілком реально, плиту і витяжку – однозначно немає.

Корисні поради:

  • П-подібний гарнітур варто спроектувати якомога компактніше, щоб вдалося облаштувати повноцінну обідню зону. Наприклад, один «хвостик» літери П можна зробити коротшим.
  • Прохід між меблями повинен становити не менше 120 см (у крайньому випадку 100 см). Прохід меншої ширини буде незручним.

Приклад дизайну кухні 11 кв. метрів з П-подібним плануванням у звичайному панельному будинку можна в деталях розглянути в наступному фото-слайдері (гортайте!).

Дивіться також матеріал: Як облаштувати П-подібну кухню.

Острівне планування

Острівне планування кухні передбачає лінійне, кутове, П-подібне або дворядне компонування гарнітура з розміщенням в центрі кухні острівця. При цьому острів може бути як просто робочою поверхнею з плитою і мийкою (або без них), так і місцем для трапез.

Плюси: немає кухні зручніше, ніж кухня з островом, особливо, якщо в будинку мешкають діти, за якими потрібен постійний нагляд або ви просто любите готувати, маючи можливість спілкуватися з рідними та друзями. Для кухні-вітальні, або виключно «робочої» кухні, острівне планування – чудова ідея.

Мінуси: на жаль, 11 квадратів не вистачить для розміщення гарнітура, острівця та стандартної обідньої групи. Прийде або замінити обідній стіл столом-островом на 2-4 персони або зовсім винести столову зону в іншу кімнату. Також майте на увазі, що перенесення комунікацій мийки та плити до острівця значно ускладнить ремонт, вимагатиме підйому рівня підлоги, а також встановлення спеціальної витяжки.

Корисні поради:

  • Бажано, щоб форма острова повторювала форму приміщення.
  • Пам’ятайте, що проходи повинні бути шириною не менше 100 см.
  • Найлегше на острівці встановити електричну варильну поверхню, а ось перенести туди газову плиту та раковину – не завжди можливо.

На фото приклад інтер’єру острівної кухні без їдальні площею 11,3 кв. метри.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:28 Середня оцінка: 4,39 із 5)
Кухня 11 кв.  метрів – 5 реальних прикладів та 5 варіантів планувань Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *