Як облаштувати маленьку спальню
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як облаштувати маленьку спальню


Тенденції планування сучасного житла такі, що часом площа тієї чи іншої кімнати може бути дуже маленькою. З одного боку, це великий плюс, адже завдяки економії на квадратних метрах ми можемо дозволити собі покупку квартири у престижнішому районі або в комплексі вищого класу. Але з іншого боку, вже за фактом заїзду в таку квартиру, здається, що жити у дуже скромному метражі некомфортно.

Остання, до речі, скоріше помилка, ніж реальність. Так, наприклад, маленька спальня може бути дуже затишним і зручним приміщенням, якщо ви знаєте, як її правильно спланувати, вигідно підкреслити сильні сторони за допомогою кольору та аксесуарів і, звичайно, підібрати правильні меблі.

001-kak-obustroit-malenkuyu-spalnyu.jpg

Перше і головне, що потрібно зробити — позбутися раз і назавжди безладдя. Золоте правило роботи з невеликими приміщеннями говорить: ніщо не створює більшого ефекту тісноти в кімнаті, ніж захаращеність і безладдя. Тому кожна річ у спальні повинна мати суворо відведене для неї місце. Це означає, що потрібно продумати для одягу відповідну по місткість і зручність шафу, для взуття виділити полиці та організувати спеціальні ящики. Всі дрібні предмети, такі як прикраси, аксесуари, сумки також повинні зберігатися в спеціально відведених ящиках, на закритих полицях.

Оформлення цієї спальні може бути зразковим прикладом для всіх, хто спантеличений проблемою створення затишку в маленькій спальні. Зверніть увагу, що тут всі меблі мають дуже лаконічний дизайн, вони по суті позбавлені декору та будь-якої фурнітури, крім тієї, що необхідна з функціонального погляду. Крім того, колірна палітра дуже розслаблена: нейтральний бежевий тон доповнений невеликими контрастними вкрапленнями, а стілець виконаний із прозорого матеріалу, що робить його майже непомітним.

002-kak-obustroit-malenkuyu-spalnyu.jpg

Друге важливе правило: збільшуйте обсяг зберігання. Зрозуміло, це стосується лише тих випадків, коли є потреба. Закриті стелажі краще відкритих полиць, тому варто замінити останні однією місткою шафою. Ідеально, якщо фасади стелажу виконані в тому ж кольорі, що й стіни, тоді навіть значних розмірів конструкція здаватиметься невагомою.

При виборі шаф віддавайте перевагу моделям, які розташовуються рівно від підлоги до стелі, таким чином можна використовувати корисну площу у верхній частині стіни, яка зазвичай не працює.

003-kak-obustroit-malenkuyu-spalnyu.jpg

Мультифункціональні меблі – ще один практичний прийом. Так, наприклад, ліжко, яке вдень може виконувати роль дивана, краще від простого ліжка. Купуючи подібні предмети, ви отримуєте можливість змінювати інтер’єр та його функціонал.

004-kak-obustroit-malenkuyu-spalnyu.jpg

Ще краще зразки ліжок, які вдень можна підняти вгору, і вони будуть непомітні.

005-kak-obustroit-malenkuyu-spalnyu.jpg

Декораторські прийоми також позбавлені ефективності. Підберіть узголів’я ліжка, що помітно перевершує за розміром необхідне. Таке рішення візуально збільшить зону спального місця, зробивши всю кімнату візуально просторішою.

006-kak-obustroit-malenkuyu-spalnyu.jpg

Велике дзеркало, розташоване на стіні, є класичним прийомом зорового збільшення простору. У маленькій спальні це працює чудово, крім того дзеркало може грати роль декоративного елемента. Виділіть для нього місце у центрі стіни та доповніть гарною рамою, так ви поєднаєте практичний та стилістичний ефект.

007-kak-obustroit-malenkuyu-spalnyu.jpg

Ніщо не робить кімнату привабливішою так само легко і ефективно, як велика кількість денного світла в ній. Якщо вам пощастило, і в кімнаті є великі вікна, залишається лише правильно їх оформити, а саме вибрати фіранки, які можна швидко і повністю відкрити вдень. А в тому випадку, коли спальня позбавлена ​​такої переваги залишається працювати з джерелами штучного освітлення. Продумайте систему багаторівневого світла, що включає як основні, так і локальні лампи.

008-kak-obustroit-malenkuyu-spalnyu.jpg

Нарешті, важливий вибір колірної палітри. Ідеальними вважаються всі відтінки білого, а також наближені до нього акварельні тони блакитного, рожевого, фісташкового та подібних кольорів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *