Дизайн кухні 8 кв.  метрів – 7 кроків та 30 реальних фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Дизайн кухні 8 кв. метрів – 7 кроків та 30 реальних фото



Функціональна та красива кухня площею 8 кв. м у панельному будинку – це не магія, а реальність. Адже існують давно випробувані дизайнерами прийоми, за допомогою яких ви зможете самостійно створити сучасний дизайн кухонного простору. Головне тут – увага до деталей та ретельне планування. Для тих, хто знаходиться у пошуку ідей ремонту та оформлення інтер’єру кухні 8 кв. метрів, ми склали 7-крокове керівництво та добірку надихаючих фото-прикладів.

Крок 1. Обмірковуємо варіанти планування та перепланування кухні

Насамперед вам потрібно продумати та намалювати бажане планування меблів у спеціальній програмі, наприклад, у безкоштовних та простих планувальниках Sweet Home або Pro100 або зовсім на листочку в клітинку, дотримуючись масштабу.

  • Проектування кухні краще розпочати з визначення «мокрої точки», тобто місця миття. Найчастіше її залишають на рідному місці, оскільки перенесення та подовження комунікацій — справа непроста (але цілком можлива!).

Як тільки ви вирішите, де стоятиме раковина, вам буде легше зрозуміти, де розташувати плиту та холодильник.

  • Адже головний секрет зручного планування кухні полягає у створенні «робочого трикутника», коли три стратегічно важливі точки – плита, мийка та холодильник – стоять поряд.
  • Найчастіше у типовій кухні площею 8 кв. м кухонний гарнітур краще ставити Г-образно або в один ряд, тоді у вас залишиться достатньо місця для повноцінної обідньої зони.

Приклад кутового гарнітуру в інтер’єрі кухні площею 8 кв. м представлений нижче.

Кутова кухня 8 кв.  м

Втім, у деяких випадках цілком можливе і П-подібне або дворядне планування. Це можливо, якщо стіл замінити на барну стійку, розширити простір за рахунок вітальні або винести столову зону за межі кухні.

На фото нижче наведено приклад дизайну кухні 8,2 кв. м із дворядним плануванням, де обідня зона винесена на кордон із приєднаною вітальнею.

До речі, якщо ви плануєте провести серйозний ремонт та готові до великих змін, то подумайте про ідею об’єднання кухні з балконом або з вітальнею. Перепланування вимагатиме багато часу, сил, грошей на її узгодження та сам ремонт, але кращого способу зробити кухню просторіше не придумати.

  • Переносити на балкон плиту, мийку та радіатор вам навряд чи дозволять, зате ви зможете без узгодження демонтувати балконні двері та вікно. Тоді частину перегородки, що залишилася, вдасться переробити в барну стійку або французьке вікно, а на самому балконі організувати столову зону, міні-бар, зимовий сад, кабінет або просто комору.
  • Поєднання кухні з вітальнею можливо тільки в тому випадку, якщо стіна між ними не є несучою. Стіну можна знести та зробити простір відкритим, другий варіант – знести стіну та звести нову, збільшивши кухню за рахунок вітальні.

Крок 2. Плануємо ремонт та дизайн

  • Щоб візуально зробити кухню просторішою та світлішою, використовуйте світлі відтінки для стін, підлог та фасадів гарнітура. А щоб додати до інтер’єру більше яскравості, використовуйте кольорові акценти. Це можуть бути штори та настінний декор, серветки та рушники, частина фасадів або одна стіна.

Інтер'єр білої маленької кухні

Інтер'єр кухні 8 кв.  м у світлих тонах

В обробці стін намагайтеся використовувати або однотонні покриття, або з принтом, який збільшить або хоча б не зменшить простір:

  • Якщо ви хочете обробити стіни шпалерами, то вибирайте покриття з ненав’язливим і дрібним малюнком – великий та строкатий візуально лише зменшить кухню.
  • Типові кухні площею 8 кв. м зазвичай вузькі та низькі. Щоб візуально збільшити висоту стель, варто поклеїти шпалери у вертикальну смужку або з вертикальним малюнком. Ще один прийом по «збільшенню» висоти кухні – застосування плінтусів (стельових та підлогових) у тон стін. Ну а щоб візуально розширити простір усі стіни або одну акцентну можна прикрасити горизонтальною смужкою.
  • Збільшити кухню можна за рахунок оптичної ілюзії за допомогою фотошпалер з перспективним зображенням на одній із стін.

Фотошпалери в інтер'єрі кухні 8 кв.  м

Що стосується оздоблення підлоги, то тут теж діє принцип – чим менше кухня, тим дрібнішим має бути малюнок покриття.

  • Крупній плитці краще віддати перевагу дрібноформатній, а широкосмуговій дошці — укладання планками в розбіжку або ялинкою.

І остання рада з ремонту кухні площею 8 кв. метрів – залиште дверний отвір без дверей, оформивши його тільки лиштвою (див. фото) або замініть дверцята на розсувну.

Отже, ми вже наголосили, що кухню площею 8 кв. метрів найкраще обладнати кутовим чи однорядним гарнітуром. Ось ще пара підказок, які допоможуть вам купити меблі оптимальної конфігурації.

  • Виберіть той гарнітур, в якому замість нижніх шафок з дверцятами, що розстібаються, є досить широкі висувні ящики. Це дещо дорожчає меблі, але зате вони набагато місткіші та зручніші. Тут ви зможете зберігати високі каструлі та інше важке або велике начиння.
  • Як правило, у типових кухонь 8 кв. метрів висота стелі не перевищує 2,7 м, тому ви можете вибрати високий гарнітур до стелі. У верхньому ярусі вдасться сховати вентиляційний короб, а також зберігати речі, що рідко використовуються — банки для консервування, сервізи, келихи та ін.

Інтер'єр маленької кухні з високим гарнітуром

Крок 4. Вибираємо сантехніку та побутову техніку

  • Для кухні 8 квадратів можна вибрати мийку розміром до 50х40 см. Подвійні або великі раковини в маленькій кухні ні до чого.
  • Вся побутова техніка у невеликій кухні, включаючи холодильник, має бути вбудованою, а не стаціонарною. Це дозволить заощадити місце, спростить вам прибирання та створить єдність усіх поверхонь.
  • Посудомийну машину варто вибрати вузьку (45 см), а не стандартного розміру. Цей обсяг розрахований на 2-4 особи, але якщо мити посуд щоразу після трапези (а не накопичувати за день), то туди вміститься посуд і на 6 персон.
  • Духовку також варто вибрати в міні-форматі — висотою 45 см замість звичних 60 см. А якщо ви оберете духовку з функцією мікрохвильової печі, то і взагалі заощадите вдвічі більше місця.
  • Якщо ви живете у квартирі один, то замість стандартного холодильника можна вибрати мініатюрний (об’ємом 120 л), який вміститься під стільницею.
  • Якщо ви готуєте нечасто або небагато, то замість стандартної плити на 4 конфорки, виберіть маленьку – на 2 або 3 конфорки.

Приклад облаштування кухні компактною побутовою технікою дивіться у наступному фотослайдері.

Крок 5. Облаштовуємо обідню зону

Холостякам або, скажімо, молодим парам без дітей облаштувати обідню зону легше простого – достатньо встановити барну стійку, відкидну, розкладну або просто будь-який міні-столик і доповнити його парою симпатичних стільців.

Варіанти облаштування маленької обідньої зони

А як же бути, якщо сім’я налічує від 3 осіб та ще й часто приймає гостей? В цьому випадку варто вибрати розкладний, розсувний або трансформований стіл. Ще один варіант — кухонний куточок із ящиками під сидіннями, де можна зберігати речі.

  • Столи та стільці повинні бути легкими не лише за вагою, а й на вигляд.
  • Оптимальна за місткістю та компактністю форма столу – прямокутна.
  • В ідеалі стільці повинні легко засуватися під стіл, щоб займати якнайменше місця, коли на них ніхто не сидить.
  • Стільці теж можуть бути складними. До речі, вдалі варіанти можна купити у відділі садових меблів.

Садові меблі в інтер'єр кухні площею 8 кв.  м

Крок 6. Створюємо освітлення

Висвітлення відіграє велику роль у дизайні кухні 8 кв. м – воно має бути досить яскравим та рівномірним, щоб приміщення не зменшувалося від різких тіней. Крім стельової люстри та меблевого підсвічування бажано використовувати настінне бра, торшер або додаткові точкові світильники на стелі.

  • До речі, якщо ви плануєте провести ремонт стелі або встановлення натяжного полотна, то подумайте про те, щоб повісити люстру над обіднім столом, а не по центру. Цей прийом допоможе зробити кухню затишною.

Крок 7. Декоруємо інтер’єр

Декору на маленькій кухні не повинно бути надто багато. Зайва строкатість, достаток тканин та прикрас перевантажують інтер’єр та ускладнюють вам прибирання. Ми рекомендуємо наступні рішення:

  • Для оформлення вікна ідеально підійдуть короткі штори – римські, рулонні, панельні, класичні (без сильного драпірування та без ламбрекенів), а також жалюзі. Детальніше про штори для кухні.
  • Для прикраси стін підберіть 1 велику або 2-3 маленькі картини чи постера, а також годинник.
  • Для очищення повітря та створення затишку не забудьте придбати парочку кімнатних рослин з підходящими для обстановки кашпо.
  • Для прикраси столу буде достатньо однієї свічки та гарної цукерниці.
  • Для зберігання кухонних дрібниць використовуйте різні кошики, які можна сплести своїми руками.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:51 Середня оцінка: 4,47 із 5)
Дизайн кухні 8 кв.  метрів – 7 кроків та 30 реальних фото Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *