Інтер'єр квартири як антидепресант
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Інтер’єр квартири як антидепресант


Інтер'єр квартири як антидепресант

Дизайн інтер’єру квартири, заняття не тільки клопітне, але й нескінченно захоплююче та цікаве. Темп і стиль нашого життя, звичайно ж, диктує свої норми та закони оформлення житла, модні тенденції впливають на дизайн, але тільки не для тих, хто звик до епатажу та життя вільного від правил та забобонів. Адже наш будинок – це місце, де ми можемо побути з собою наодинці, понудитися, порадіти, зібрати вечірку або влаштувати звану вечерю для родичів. «Наш будинок – наша фортеця» — стверджує відома приказка, але не обов’язково ця фортеця має бути похмурою чи виконаною у манірному «класичному» стилі або в якомусь аскетичному ключі. Зовсім ні! Навколо нас і так багато стресів та холодних формальностей, ми змушені посміхатися і вдавати, що все добре, бо бути щасливим та успішним модно. Цілий день довкола нас генеруються величезні маси негативної енергії та негативних емоцій і, повертаючись увечері додому, ми відчуваємо лише нескінченну втому. Причому ж тут, напевно, запитаєте ви, інтер’єр та дизайн?

Все дуже просто. Повернути позитивний настрій і позбутися втоми можна дізнавшись і застосувавши простий рецепт інтер’єру-антидепресанту. Нещодавно у світ вийшла цікава книга Нью-Йоркського дизайнера Джонатана Адлера, який пропагує безжальну війну з мінімалізмом і нудьгою у всіх її проявах. Його концепція «Щасливого дому» вже знайшла величезну кількість прихильників та широко застосовується на практиці. Основна ідея Джонатана Адлера полягає в тому, що вдома має бути тепло, затишно та комфортно. Людину повинні оточувати улюблені речі та милі серцю дрібниці та дрібнички. Його інтер’єри іронічні та легкі, в них хочеться зануритися і почати жити іншим життям, далеким від суєти та недосконалості навколишнього світу. У всьому відчувається самоіронія та зворушлива душевність. Відчувається віяння ретро-конструктивізму, яке виявляється у простоті та лаконічності форм, злегка наївних мотивах орнаментів (метелика, серця та ін.), а також весь інтер’єр балансує на межі простоти та екстравагантності. Його милі деталі — глиняні статуетки (кішки, собачки, рибки), в які засипається цукор, сіль і перець, великі фігурки, що прикрашають інтер’єр, меблі, запросто замінюють модні зараз таблетки від депресії та тривоги. Інтер’єри Джонатана Адлера дійсно можуть врятувати від депресії та смутку, тому що вони саме веселять і розкріпачують, випускають назовні фантазії, дитячі бажання та дарують нескінченний резерв оптимізму та гарного настрою лише за допомогою оформлення дизайну квартири. Адлер стверджує, що будинок — це не предмет мистецтва, не шедевр, яким вихваляються перед іншими, це, перш за все, місце, де все улюблене і рідне, куди хочеться швидше втекти від проблем і суєти і, закривши за собою двері, залишити за нею всі неприємності. Адлер виділив кілька основних рецептів створення свого власного «декору – антидепресанту».

Спробуємо і ми зробити свій будинок «щасливим» і наведемо нижче деякі з них. А поселіть-но в передпокої собаку! Можна, звичайно, і живого собачку завести, щоб зустрічала радісним гавкотом, але в умовах нашої вічної зайнятості та відсутності зійде і просто керамічна. Пов’яжіть їй краватку і надіньте улюблений капелюх. Тепер ви щоразу мимоволі посміхатиметеся, щойно переступаючи поріг свого будинку. Веселіться! Перетворіть своє життя на яскраву комедію та приємне свято. Зверніть свій погляд на «поп-арт» і відкиньте серйозність і нудні умовності. Творіть, фантазуйте, грайте. Плесніть кольори, додайте форми та чистих ліній. Більше кумедних деталей та дизайнерських об’єктів – це тільки ваш інтер’єр і ви самі собі дизайнер, вам все дозволено. Ходімо тільки босоніж! Постеліть на підлоги м’які і приємні хутряні шкури з овчини та іншого хутра, що сподобалося, килими з довгим ворсом, в яких «утопає» нога, і взагалі, то чому приємно ходити. Можна зробити спеціальну масажну доріжку із секцій, наповнених різними за формою та фактурою начинками (горох, зерно, гудзики та ін.). Грайте із масштабом! Ігноруйте пропорції. У дизайні інтер’єру сміливо експериментуйте із розмірами меблів. У тісній кімнаті поставте великий комфортний стілець, що нагадує царський трон, а простору залу декоруйте безліччю «карликових» елементів. Змішайте собі коктейль із кольору! Більше фарб та яскравих плям. Прикрасьте інтер’єр яскравими скляними квітами, вазами та статуетками. Оточіть себе активним, соковитим кольором. Обов’язково додайте жовтого! Він наповнить дизайн вашого будинку сонячними відблисками та радістю. Візьміть яскраво-зелений, він і поєднується практично з усім, а головне тішить око і нагадує про літо та свіжу зелень. Стати художником! Створіть чи намалюйте натюрморти. Підберіть яскраві цікаві речі та складіть власні композиції з цих предметів декору для непередаваної індивідуалізації дизайну вашої квартири. Розставте, наприклад, багато різних за формою та кольором ваз в один ряд на фоні однотонної стіни. Тепер щоразу можна щось змінювати, просто переставляючи предмети подекуди, групуючи їх та комбінуючи з чимось іншим. Створіть творчий безлад! Розставте, де тільки захочете, милі керамічні дрібнички, розкладіть улюблені книги та журнали – наповніть ваш будинок життям. Це не зіпсує дизайн інтер’єру, а навпаки зробить ваш будинок схожим на місце, де живуть люди, а не речі. Впадіть у дитинство! Купуйте собі, наприклад, підвісні крісла, повісьте гамак або поставте крісло-гойдалку. Це допоможе вам відчути себе маленькими дітьми без проблем та турбот, вільними та захищеними від зовнішніх загроз та тривог своїм маленьким світком, де можна хитатися, бовтати ногами і не думати, як же безглуздо все це виглядає з боку, і хто що взагалі там з цього з приводу думає.

Дозвольте собі просто бути повністю вільним. Поєднуйте непоєднуване! Сміливо комбінуйте різні предмети, кольори і форми. Наприклад, клітину зі смужкою, особливо якщо вони одного тону. Візьміть більше різних фактур одного тону та просто з’єднайте разом. Не бійтеся білого! Зробіть білою підлогу, і одразу відчуйте себе безтурботно та легко. Стане чистішим і легшим, і не тільки в дизайні інтер’єру, але і на душі. Постеліть білі килими та поставте білі меблі. Біла овчина як килимок, так і тягне безтурботно розтягнутися на ній, і прямо лежачи на підлозі почитати улюблену книжку або подивитися фільм. Зробіть свій музей! Розставте цінні для вас предмети на стелажах. Дитячі малюнки, дбайливо збережені батьками, кубки, медалі, шкільні фотоальбоми. Зробіть собі місце пам’яті та гордості. Створіть свою картинну галерею для дизайну інтер’єру в дусі «щасливий будинок». Розважте багато картин, і не важливо, що буде на них зображено — дійте по натхнення, керуючись тільки поняттями, подобається вам те, як все це висить, чи ні. Завісьте ними всю стіну повністю, підбираючи та вибудовуючи їх лише за геометричною формою. Сподобалася картинка в журналі — вирвіть, вставте в рамку і повісьте на стіну. Ми тепер знаємо, що зробити свій будинок «щасливим», керуючись порадами з оформлення інтер’єру талановитого дизайнера Джонатана Адлера дуже просто. Тепер, приходячи додому, ми обов’язково отримуватимемо чергову порцію антидепресанта і разом із взуттям і одягом залишатимемо у передпокої всі проблеми, тривоги і турботи, що накопичилися за день. Найчастіше радуйте себе і радійте поверненню додому, як зустрічі зі старим добрим другом, і самі не помітите, як скоротяться відвідування обителі фармацевтичних чудес, тому що ви просто перестанете потребувати отримання їх синтетичної радості та штучного спокою.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *