освітлення у ванній кімнаті на фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

освітлення у ванній кімнаті на фото


В оформленні такого багатофункціонального приміщення, як ванна кімната, важливим є кожен елемент, кожен учасник інтер’єру. Організація системи освітлення займає не останнє місце у списку необхідних справ під час ремонту цього утилітарного приміщення. Залежно від розмірів простору, розподілу функціональних сегментів, обраної палітри кольору інтер’єру та багатьох інших критеріїв, можна вибрати масу варіантів комбінування різних освітлювальних приладів. Вбудовані світильники, настінні бра, невеликі люстри або розкішні підвісні освітлювальні прилади з безліччю декоративних елементів — який з цих варіантів ви виберете? Постараємося допомогти вам у виборі системи освітлення на прикладі дизайн-проектів ванних кімнат нашої великої вибірки фото.

Розкішний інтер'єр ванної кімнати

Освітлення у ванній кімнаті

Критерії вибору світильників для ванної кімнати

Особливий мікроклімат приміщення для водних та санітарно-гігієнічних процедур накладає певні критерії на вибір освітлювальних приладів для нього. Висока вологість та температурні перепади впливають на всі поверхні. Але при цьому можна говорити абсолютно точно — у ванній кімнаті освітлення має бути інтенсивніше і ширше, ніж у всіх інших приміщеннях житла. Навіть у невеликій ванній неможливо обійтися лише одним стельовим світильником або парою настінних бра в районі дзеркала – необхідний системний підхід.

Лаконічний дизайн

Підсвічування дзеркал у ванній

Симетрична обстановка

Білі поверхні

У сучасному стилі

Поєднання високої вологості та електрики є серйозними наслідками при неправильній експлуатації. Щоб забезпечити високий рівень електробезпеки ванної кімнати, необхідно звернути увагу на маркування всіх освітлювальних приладів. Перша цифра у маркуванні вказує на стійкість до пилу, друга – до вологи. Для побутового використання друга цифра має бути більшою за першу (при маркуванні від 1 до 4 бажано вибирати найбільшу цифру).

У ванній кімнаті з двома раковинами

Оригінальна люстра

Нетривіальний дизайн

Дизайн у шоколадних тонах

У традиційному стилі

Очевидно, що вибрані освітлювальні прилади, окрім своїх технологічних якостей, повинні відповідати і інтер’єру ванній кімнаті – стилістичному оформленню, палітрі кольорів, розмірам приміщення. І найголовніше – придбані світильники в комплексі повинні забезпечувати необхідний рівень освітленості приміщення.

Освітлювальні прилади

Світильники для ванної

Дизайн невеликої ванної

Настінні світильники

На темному тлі

Залежно від того, в якому функціональному сегменті розташовується освітлювальний прилад, він повинен забезпечувати просто підсвічування (по периметру приміщення або певних ділянок, предметів меблювання або сантехніки), загальне розсіяне освітлення (для розслаблення у ванні, гідробоксі або душовій кабіні) або точково давати максимум освітленості. (В районі дзеркал для накладання макіяжу, створення зачіски або проведення інших процедур).

Освітлення просторою ванною

Світлий образ

Сучасна стилістика

Поєднаний санвузол

Нео-класика у ванній

Отже, на вибір світильників для ванної кімнати впливатимуть такі фактори:

  • розміри приміщення та висота стелі;
  • кількість та розташування функціональних зон (об’єднаний санвузол або ванна кімната, але містить не тільки ванну та раковину, а й душову кабінку або домашню сауну, гідробокс);
  • наявність природного джерела освітлення (у приватних будинках ванна кімната з вікном – не рідкість);
  • потужність освітлювальних приладів можна вибрати з можливістю регулювання (прилад може бути оснащений пультом або звичайний світильник замість вимикача оснащується димером);
  • на вибір приладів для освітлення впливає палітра кольорів інтер’єру (для світлих, білих поверхонь, що відмінно відображають світло, знадобляться світильники меншої потужності, ніж для оформлення ванної в чорних тонах);
  • кількість дзеркальних поверхонь також впливає вибір потужності освітлювальних приладів;
  • якщо вибираються світильники з декоративними елементами, що звисають, то необхідно врахувати гру світла і тіні від подібних прикрас на поверхнях приміщення (самий невідповідний з цієї точки зору прилад — з вітражним плафоном).

Тепла палітра кольорів

Еко-стиль у ванній кімнаті

Традиційні мотиви

Комбінування світильників

Оригінальне підсвічування зон

Варіанти комбінування світильників різної модифікації

Тільки на перший погляд може здатися, що варіантів вибору світильників для ванної кімнати небагато — підвісні або вбудовані освітлювальні прилади. Насправді, способів комбінування світильників безліч – сучасні виробники пропонують нам багатий вибір освітлювальних приладів за потужністю, способи кріплення до поверхонь, дизайну, форми та розмірів, використаних матеріалів, не кажучи вже про широкий спектр стилістичних варіацій.

Підвісні світильники

Теплі відтінки

Сучасні рішення

Природні відтінки

Освітлення для великого приміщення

У ванних кімнатах, оформлених у сучасному стилі, ганьби-тек і навіть мінімалізм, часто можна зустріти використання стрічкового підсвічування різних поверхонь. Світлодіодні стрічки розташовують по периметру стелі, підлоги, навколо дзеркал, у нижній частині раковин або систем зберігання, що розташовані під нею. Підсвічування можна використовувати для виділення тих чи інших функціональних сегментів та окремих елементів інтер’єру, візуально змінювати образ приміщення – збільшувати його об’єм, висоту стелі.

Незвичайне підсвічування

Вбудоване підсвічування

Темний інтер'єр

У пастельних тонах

Лаконічний інтер'єр

У деяких випадках доцільним стає використання кольорового підсвічування (часто з можливістю регулювання зміни відтінків). У такій ванній кімнаті, окрім водних та санітарно-гігієнічних процедур, господарі отримують переваги використання кольоротерапії (хромотерапії) – кожен відтінок відповідає за певний емоційний стан – розслаблення, тонус, бадьорість, оптимістичний настрій, загальне сприятливе тло.

Кольорове підсвічування

Хромотерапія у ванній

Сучасна ванна кімната

Темні поверхні

Креативний дизайн

Різноманітність кольором

Застосування вбудованих світильників – популярний спосіб створення освітлення у сучасній ванній кімнаті. Зручність прихованих освітлювальних приладів в тому, що вологості піддається найменша частина всього приладу. Вбудовані світильники зручно монтувати у підвісні конструкції стель, у разі створення різних ніш із вологостійкого гіпсокартону та інших сучасних матеріалів.

Вбудовані світильники

Білі поверхні

Білий образ

Підсвічування функціональних зон

Локальне та розсіювальне освітлення

Один з найважливіших моментів у створенні необхідного рівня освітленості ванної – якісне підсвічування дзеркал, розташованих над раковиною. Найбільш поширений спосіб освітлення цієї функціональної зони — використання настінних бра різної модифікації. Перед вами настінні світильники із щільним приляганням до поверхні, великою площею плафонів, інтенсивним, але не сліпучим рівнем освітлення.

Світильники з боків дзеркал

Вертикальні плафони

Свіжий та легкий дизайн

Контрастні поєднання

Практичні рішення

Не менш популярний варіант використання настінних світильників – розташування освітлювальних приладів над дзеркалами. Для цього використовують довгі лампові моделі або платформи з двома-трьома і навіть чотирма плафонами.

Контрастний інтер'єр

Світла ванна кімната

Яскрава деревина

Чорно-білий дизайн

Симетричний інтер'єр

Ще один варіант світильників для підсвічування дзеркал підвісні моделі. Прилади кріпляться до стелі та звисають над дзеркалом на рівні, що буде оптимальним для максимального освітлення дзеркальної поверхні. Такий варіант зручний для тих, хто не хотів би свердлити отвори в дзеркалах, що займають всю поверхню над раковиною.

Світильники, що звисають

Красиві плафони

На тлі цегляної стіни

Чергування темних поверхонь

Практичний підхід

Легкий інтер'єр

За допомогою сучасних інструментів не складе особливих труднощів створити кріплення настінних бра безпосередньо до дзеркальної поверхні. Такий спосіб оформлення цієї функціональної зони особливо актуальний для невеликих просторів, де весь простір над раковиною займає дзеркало. У продажу є готові комбінації дзеркала зі світильником, так і можливі варіанти для комбінування. Якщо необхідно буде свердлити отвори в дзеркальній поверхні, краще подібний монтаж освітлювальних приладів довірити фахівцям.

Світильники та дзеркало

Темні фасади

Еклектичний дизайн

У пісочних тонах

Світло на дзеркальній поверхні

Практично та лаконічно

Існує чимало моделей дзеркал із вбудованим підсвічуванням. Крім оригінального зовнішнього вигляду, такий тип поєднання дзеркала та світильника дозволяє при високому рівні освітленості накладати макіяж, укладати волосся та проводити інші процедури.

Оригінальні дзеркала

Дзеркало з підсвічуванням

Незвичайне дзеркало

Дизайн для просторої ванної кімнати

Красива і навіть розкішна люстра у ванній кімнаті – це не міф, а ймовірна реальність. Якщо ванна кімната представлена ​​досить просторим приміщенням з високою стелею, то чому б не привнести до його інтер’єру трохи розкоші за рахунок використання красивої моделі люстри з безліччю декоративних елементів? Тим більше, що знайти освітлювальний прилад, що підходить за рівнем вологостійкості, можна і в лінійці підвісних люстр класичного і барочного стилю виконання.

Красива люстра у ванній кімнаті

Світильники як декор

Люстра для високих стель

Незвичайні моделі світильників

Білі фасади та сантехніка

Дизайнерські світильники

Очевидно, що всі освітлювальні прилади, крім виконання своїх основних функцій, можуть виконувати роль декоративних елементів. Прикраса інтер’єру, внесення оригінальності в дизайн ванної кімнати за рахунок використання нетривіальних колірних, фактурних рішень, вибору матеріалу або модифікації приладу — з таким завданням здатні впоратися не тільки дизайнерські моделі, але і освітлювальні прилади масового виробництва.

Креативні моделі

Оригінальне виконання

Плафони над дзеркалом

Незвичайне виконання люстри

Дизайнерські рішення

Сучасний, еко-стиль або стилістику кантрі можуть ефектно підкреслити світильники, виконані у вигляді вуличних ліхтарів. Такі настінні прилади привносять оригінальність навіть у пересічний інтер’єр, не кажучи вже про виконання ними основних функцій – якісне освітлення простору.

Оригінальний вибір світильників

Світильники як ліхтарі

Незвичайний дизайн утилітарної кімнати

Нетривіальний вибір світильників

Увага до деталей

І на завершення

При створенні інтер’єру ванної кімнати ми багато часу витрачаємо на вибір палітри кольорів, практичних та естетичних оздоблювальних матеріалів, підбір сантехніки, що відповідає всім нашим вимогам. Системи зберігання, текстильне оформлення та навіть декоративні елементи – багато предметів інтер’єру проходять ретельний відбір за керівництва цілого списку критеріїв. Але всі ці зусилля будуть витрачені дарма, якщо в інтер’єрі ванної кімнати організовано недостатньо потужне або неправильно розподілене функціональним зонам освітлення. Особливо цей момент важливий для просторих утилітарних приміщень з кількома функціональними сегментами, складною палітрою кольорів або нестандартною архітектурою.

Природна палітра кольорів

Точечні ліхтарики

Ванна кімната з туалетним столиком

Контрастний дизайн ванної кімнати

Дизайн сучасної ванної кімнати

З темною зоною душовою

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *