ідеї для дизайну інтер'єрів, оздоблення стін
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

ідеї для дизайну інтер’єрів, оздоблення стін

Фотошпалери до спальні: 60 фото та ідей

На сьогоднішній день фотошпалери набули великої популярності в оформленні інтер’єрів. Вони відкривають масу можливостей у створенні оригінальних обстановок, чим з успіхом користуються багато досвідчених дизайнерів. Що ж до спальні, то тут необхідний особливий підхід, тому що приміщення має максимально розташовувати до відпочинку та гарного сну. У нашій статті ми розглянемо особливості фотошпалер для спальні, а також їх сучасні різновиди.

Переваги та особливості фотошпалер

Фотошпалери, безумовно, є чудовим декоративним елементом, який здатний значно прикрасити інтер’єр, підкреслити стиль та переваги приміщення спальні. Однак переваги такого виду оздоблення не обмежуються лише декоруванням. Фотошпалери здатні виконувати цілу низку функцій в інтер’єрі, наприклад:

— Грати важливу роль у зонуванні простору. Різні комбінації малюнків фотошпалер з іншими видами оздоблення (фарбуванням, штукатуркою та ін.) здатні виділити певні зони у просторому приміщенні. Нерідко їх розміщують біля ліжок або на протилежній стіні. Ними можна підкреслити зону відпочинку з кріслами та журнальним столиком (якщо така є), ніші та інші території;

— Коригувати зорове сприйняття простору. Розміщення фотошпалер на одній зі стін може візуально її «відсунути», зробивши кімнату значно просторішою. Зазвичай у разі використовують панорамні зображення, сюжети, що імітують продовження кімнати, предмети у перспективі;

— Приховувати недоліки поверхонь стін або стелі. З таким завданням краще впораються шпалери на вініловій або флізеліновій основі. Нерівну поверхню чудово замаскують яскраві зображення, наповнені фарбами, а чергування великих та дрібних деталей малюнка впорається з дефектами кутів;

— Створювати акценти. Оскільки спальні, найчастіше, оформлюють у пастельних тонах, фотошпалери допоможуть оживити інтер’єр, що порожній, внести різноманітність;

— Наголосити на стилі загального дизайну кімнати. Правильно підібрані зображення чудово доповнять стильний інтер’єр. Для класичних та сільських напрямів характерні квіткові мотиви, фрески, пейзажі, а сучасні стилі (хай-тек, лофт, мінімалізм) підтримають панорамні зображення міст різних пам’яток;

— Стельові фотошпалери з успіхом замінять дорогі натяжні полотна, маючи при цьому не менш ефектний вигляд.

Зважившись на оформлення спальні фотошпалери, необхідно подбати про правильне їх розміщення, щоб вийшов дійсно ефектний інтер’єр. Якщо планується обклеювання шпалерами цілої стіни, потрібно заздалегідь подбати, щоб надалі частина сюжету не була закрита громіздкими меблями. Якщо ж шпалери клеяться для зорового збільшення площі, краще відмовитися від меблів біля стіни. Зображення підбирають виходячи з розмірів кімнати, так як великі елементи в маленькій спальні будуть чинити тиск, а дрібні у великій просто загубляться.

Фотошпалери в спальню - Переваги та особливості
Фотошпалери в спальню - Переваги та особливості

Види фотошпалер для спальні

Сьогоднішній ринок сміливо може похвалитися величезним вибором фотошпалер, серед яких можна знайти як рулонні, так і картинні моделі, що мають різноманітні текстури, ефекти, зображення та інші характеристики.

Залежно від матеріалів виготовлення

Вибираючи фотошпалери, важливо звернути увагу на матеріал, з якого виготовлено основу для друку, так як від цього залежить термін експлуатації покриття, його екологічність, простота поклейки. Розрізняють кілька основних видів, які підійдуть для оздоблення стін спальні:

1. Паперові шпалери. Цей тип відноситься до найпростіших бюджетних варіантів, оскільки має невисокі якісні характеристики. Хоча паперова основа досить щільна, вона боїться умов підвищеної вологості, але, якщо враховувати, що ми говоримо про спальню, вони можуть прослужити досить довго. Перевагою таких полотен виступає висока передача кольору і гладка, практично глянсова поверхня, яка добре демонструє реалістичність зображень.

2. Вінілові шпалери. Фотошпалери відрізняються великою різноманітністю текстур, високою міцністю та довговічністю. Вони не вибагливі до навколишніх умов і легко миються.

3. Флізелінові шпалери. Матеріал досить міцний, має характерну матову поверхню. Цей вид здатний «дихати» і визнаний найбільш екологічним серед інших. На флізелінових полотнах чудово виглядають легкі повітряні сюжети і акварельний живопис, при цьому полотна ідеально маскують недоліки стін.

4. Шпалери, що самоклеяться. Фотошпалери, як це зрозуміло з назви, мають основу, що клеїться, але використовуються, в більшості випадків, як невеликі картини, з якими нескладно працювати.

При виборі шпалер для стелі використовуються також полотна на ПВХ-основі, що відрізняються відмінною якістю, і велюрові, які мають барвисті, яскраві тони, незвичайну фактуру.

Види фотошпалер для спальні - Залежно від матеріалів виготовлення
Види фотошпалер для спальні - Залежно від матеріалів виготовлення

Яке вибрати покриття

Крім матеріалу, що є основою для фотошпалер, варто приділити увагу вибору поверхні полотна, від якої залежатиме сприйняття картинки. Для невеликої кімнати краще зупинити вибір на гладких шпалерах, що створюють відблиски. Такі полотна здатні зробити інтер’єр світлішим.

Любителям живопису напевно припадуть до душі картинні шпалери з текстурою полотна або поверхнею, що нагадує штукатурку. Такі матеріали часто використовуються для відтворення фресок історичного характеру або картин.

Для відтворення куточків живої природи часто використовуються полотна з текстурою, що справді імітує льон.

Шорсткі покриття мають своєрідну витонченість і матовість. Вони відмінно підходять для невеликих приміщень, а пісочні шпалери, що мають у своїй структурі дрібні фракції, здатні сховати недоліки і дефекти поверхонь стін.

Види фотошпалер для спальні - Яке вибрати покриття
Види фотошпалер для спальні - Яке вибрати покриття

Малюнок фотошпалер для спальні

Зображення на фотошпалерах відіграє важливу роль. Насамперед потрібно пам’ятати про те, що кольори картинки повинні поєднуватися з іншими предметами інтер’єру. Кожна людина залежно від темпераменту по-своєму сприймає ті чи інші комбінації. До яскравих фарб шпалер добре підійдуть світлі відтінки обстановки, а до пастельних тонів навколишнього оздоблення можна підібрати насичені акцентні кольори зображення. До найпопулярніших сюжетів фотошпалер в інтер’єрі спальні можна віднести:

— Пейзажі, що демонструють ліси, водоспади, рослини, різноманітні квіти та ін. Такі шпалери підійдуть для будь-якого стилю оформлення приміщення, наповнюючи його свіжістю;

— Морська тематика, яка розповідає про красу безмежних водних просторів та гарне життя. Тут можуть бути зображення старовинних кораблів і сучасних океанських лайнерів, шикарних яхт, пляжів тощо;

— репродукції художніх творів, які є доречними у великих приміщеннях з відповідною стильною обстановкою;

— Абстрактні зображення можуть бути досить цікавими. Такі фотошпалери потребують відповідних поглядів власника та сучасного оформлення обстановки;

— Зображення міст – панорамні картини великих мегаполісів чи скромні вулички. Вибір залежатиме від особистих уподобань господарів та стилю інтер’єру. Перший варіант найбільш доречний для ультрамодних напрямків хай-тек, лофт, а другий – для спалень у напрямках прованс, середземноморському.

Види фотошпалер для спальні - Малюнок фотошпалер для спальні
Види фотошпалер для спальні - Малюнок фотошпалер для спальні
Види фотошпалер для спальні - Малюнок фотошпалер для спальні
Види фотошпалер для спальні - Малюнок фотошпалер для спальні

Фотошпалери з ефектами

Сучасні дизайнерські ідеї припускають безліч рішень, які дозволяють створювати найнесподіваніші інтер’єри, і першими помічниками в цьому виступають фотошпалери з особливими ефектами, а саме:

1. Об’ємні 3D-фотошпалери. При створенні такого типу фотошпалер використовується спеціальна техніка нанесення малюнка – на внутрішню плівку наноситься кілька шарів малюнка з переходом від темних тонів до світлих. У результаті людське око сприймає плоский малюнок як об’ємне. Варто відзначити, що 3D-шпалери мають зоровий об’єм тільки на відстані, тому їх застосування доцільно у просторих спальнях.

2. Розширюючі простір. Цей вид здатний візуально «відсувати» стіни, роблячи інтер’єр набагато просторішим. Для маленьких кімнат гарним рішенням стане малюнок, що імітує її продовження, а для просторіших покоїв можна вибрати будь-яку картинку з урахуванням стилю.

3. Шпалери, що світяться. Сучасний оригінальний дизайн інтер’єру спальні можна створити за допомогою світлин фотошпалер для стін і стелі. Вони бувають люмінофорними та флуоресцентними. Перший вид здатний накопичувати потоки світла в денний час, а вночі відтворювати їх у вигляді м’якого, приємного оку підсвічування, яке створює приємну романтичну обстановку. Флуоресцентні фотошпалери створюють у нічний час (за допомогою спеціальних ламп) чудові дизайнерські малюнки, що світяться завдяки наявності в покритті спеціального порошку, а в денний час полотна виглядають як об’ємні зображення. Такі шпалери у приміщенні дозволяють спокійно розслабитися та заснути.

Види фотошпалер для спальні - Фотошпалери з ефектами
Види фотошпалер для спальні - Фотошпалери з ефектами

Фотошпалери в спальню.

Подальший огляд різновидів фотошпалер для спальні пропонуємо продовжити у нашій фотогалереї. Тут Ви зможете вибрати таке зображення, яке зробить вечір, проведений у кімнаті, спокійним і заспокійливим, а ранок – справді добрим і радісним. Приємного перегляду!

Фотошпалери у спальню - фото
Фотошпалери у спальню - фото
Фотошпалери у спальню - фото
Фотошпалери у спальню - фото
Фотошпалери у спальню - фото
Фотошпалери у спальню - фото
Фотошпалери у спальню - фото
Фотошпалери у спальню - фото
Фотошпалери у спальню - фото
Фотошпалери у спальню - фото
Фотошпалери у спальню - фото
Фотошпалери у спальню - фото
Фотошпалери у спальню - фото
Фотошпалери у спальню - фото
Фотошпалери у спальню - фото
Фотошпалери у спальню - фото
Фотошпалери у спальню - фото
Фотошпалери у спальню - фото
Фотошпалери у спальню - фото
Фотошпалери у спальню - фото
Фотошпалери у спальню - фото
Фотошпалери у спальню - фото
Фотошпалери у спальню - фото

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.