Французькі штори в інтер'єрі - 70 фото, ідеї дизайну
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Французькі штори в інтер’єрі — 70 фото, ідеї дизайну





Французькі штори: 70 фото-ідей

Плануючи ремонт житла, багато хто з нас порушує питання оформлення текстилем віконних отворів на другий план. І даремно – адже штори в інтер’єрі є не лише засобом захисту від надлишку світла та сторонніх поглядів, вони виконують важливу декоративну функцію, часто стаючи акцентним елементом обстановки. Особливу естетичну цінність мають французькі штори. Драпіроване полотно випромінює дух розкоші та багатства, що переноситься на всю навколишню обстановку. Про те, якими бувають сучасні маркізи, у чому їх особливості – поговоримо сьогоднішній статті. А для охочих пошити чудові полотна своїми руками – ми розмістили докладну фото інструкцію.

Особливості французьких штор

Французькі маркізи, немов сукні знатних дам із минулої епохи, вносять свою красу, лиск і витонченість у сучасні інтер’єри. Раніше ними прикрашали приміщення розкішних спалень і віталень, але на сьогоднішній день вони вдало застосовуються в дитячих кімнатах, кухнях і навіть ванних кімнатах, обдарованих віконними отворами.

Історія їхнього існування бере початок ще в далекому середньовіччі і, як бачимо, не втрачає актуальності через століття. Навпаки, їхній дизайн з кожним роком удосконалюється, з’являються нові моделі, збільшується функціональність. Маючи фестони різної ширини, штори здатні коригувати простір будь-якої кімнати: вужчі додадуть висоти стелям, а широкі зроблять приміщення габаритнішим.

Одна з важливих переваг – приголомшлива краса полотен як у відкритому, так і закритому стані завдяки тому, що пишні хвилі рівномірно розподілені по всьому полотну.

Французькі штори - Особливості
Французькі штори - Особливості

Види французьких штор

На сьогоднішній день французькі штори представлені у різних варіаціях. Вони відрізняються довжиною – залежно від переваг господарів, оздоблення інтер’єру та стилю можна придбати не лише розкішні полотна, але й мають середню чи невелику довжину (такі нерідко використовують на кухні чи дитячій). Також при шитті «француженок» використовують різні типи тканин — від тонких витончених матерій типу органзи, атласу, шовку до льону або оксамиту. Але головна відмінність полягає в конструктивних особливостях, на підставі яких штори умовно поділяють на два види:

1. Статичні. Цей тип штор відрізняється нерухомістю полотен. Вони чудово виглядають у будь-якому класичному інтер’єрі, виконуючи роль тюлі.

2. Підйомні. Актуальна модель у наш час, коли практичність та функціональність виходить на передній план, інтер’єри наповнюють корисними речами, оснащують додатковими можливостями. Ось і французькі штори не оминула ця тенденція. Погодьтеся, що полотна з вбудованим механізмом, що дозволяє без зусиль регулювати їх висоту підйому, набагато зручніше. Вони дають можливість впустити в кімнату більше повітря та денного світла, легко прибрати привіконну територію. У піднятому стані на полотнах утворюється більше пишних складок.

Колірні рішення французьких штор відрізняються тяжінням до світлої палітри, пастельним тонам, які чудово передають відчуття легкості полотен, не навантажують простір, задають обстановці елегантний, спокійний тон.

Французькі штори.
Французькі штори.

Ідеї ​​для інтер’єрів різних кімнат

Кожна кімната має своє функціональне навантаження у квартирі та потребує індивідуального підходу до оформлення. Це стосується й облаштування віконних отворів. Якщо Вам припали до душі французькі штори, варто добре обміркувати, в якому варіанті виконання вони будуть краще виглядати в тому чи іншому приміщенні.

Французькі штори у вітальні

Зал або вітальня – це особлива кімната, де краса та затишок виходять на перший план, адже, крім домочадців, тут збираються друзі та гості сім’ї, які гідно оцінять стильне оформлення. Французькі маркізи можуть стати однією з головних прикрас інтер’єру, підкреслюючи його багате оздоблення. Полотна чудово виглядають у тандемі зі старовинними антикварними меблями, створюючи атмосферу елегантної розкоші.

Тут чудово виглядатимуть довгі об’ємні завіси, підібрані до відповідного стилю. Найчастіше зустрічаються напівпрозорі білі штори, які надають обстановці освітленості і, водночас, захищають внутрішнє оздоблення від сторонніх очей. Щоб візуально підняти поверхню стель і зробити кімнату вище, можна придбати французьку маркізу з вузькими фестонами. Якщо у вітальні багато вузьких вікон, закріпіть короткі маркізи прямо на стулки.

Французькі штори в інтер'єрі вітальні
Французькі штори в інтер'єрі вітальні

Французькі штори у спальні

Атмосфера спальні повинна бути наповнена спокоєм та умиротворенням, що сприяє гарному відпочинку. Крім цього, вона виступає головною свідкою інтимних сторін людського життя, тому нотки французької чуттєвості та романтизму тут не завадять.

Тут красиво виглядатимуть пишні каскади французьких штор, що спадають, довжиною в підлогу. Бажано, щоб забарвлення відповідало загальному кольору спальні, віддавати перевагу варто природним відтінкам пастельної гами. Іноді просторі спальні мають кілька вікон, вихід на балкон чи терасу. У такому разі найкращим варіантом стане вибір маркіз з однакової тканини, але різної довжини та функціональності. Наприклад, вікна можна прикрасити короткими статичними полотнами, а двері – довгою підйомною шторою.

Французькі штори в інтер'єрі спальні
Французькі штори в інтер'єрі спальні

Французькі штори на кухні

Сьогоднішні тенденції дизайну інтер’єрів прагнуть мінімалістичного стилю оформлення простору кухні та відмови від різного роду пишнощів на користь скромних конструкцій. Однак найчастіше такі приміщення стають нудними та пустельними. Чому б не внести до них нотки середземноморської безтурботності, урізноманітнивши атмосферу та розставивши потрібні акценти?

У невеликих приміщеннях краще віддати перевагу коротким підйомним полотнам, які зроблять простір вільнішим. Нерідко біля вікна встановлюють обідній стіл або продовжують робочу зону, тому коротка штора стане більш виграшним варіантом. Під час приготування їжі її можна підняти, щоб унеможливити забруднення. Тканина краще вибрати легку (підійде вуаль, тюль), яка легко стирається, не втрачаючи колір та форму. Ефектно виглядатиме полотно, підібране у колір кухонного гарнітуру.

Французькі штори в інтер'єрі кухні
Французькі штори в інтер'єрі кухні

Французькі штори у дитячій кімнаті

Ошатні повітряні фестони французьких штор, безумовно, стануть основною примітною деталлю кімнати дівчинки, перетворюючи обитель на замок юної принцеси. Краще вибрати для дитячого полотна середньої довжини або короткі, особливо якщо в кімнаті проживає зовсім маленька дитина. Довгі завіси він неодмінно буде хапати ручками, залишаючи сліди, або може просто заплутатися в них. Варто віддавати перевагу легким світлим тканинам, які добре пропускають повітря та не збирають на собі пил.

Французькі штори в інтер'єрі дитячої кімнати
Французькі штори в інтер'єрі дитячої кімнати

Французькі штори своїми руками

Розкішні штори в дусі французького шарму та помпезності представлені у продажу великим асортиментом, проте, зроблені своїми руками, вони приноситимуть будь-якій господині більше радісних емоцій та гордості за свою роботу. Зшити француженок самостійно не так вже й складно, як це здається, коли дивишся на шикарні пишні полотна. Маючи деякі навички шиття, роботу можна закінчити за день.

Отже, перше, що потрібно зробити – вибрати тканину. Зазвичай для цих цілей набувають шовку, атласу або льону. Далі важливо правильно обчислити розміри полотна: міряємо висоту вікна і множимо вдвічі, а ширину множимо в півтора рази. Переносимо виміри на тканину та формуємо полотно майбутньої штори. Перед початком шиття потрібна волого-теплова обробка тканини для усадки.

Для зручності роботи тканину можна розкласти на підлозі. Починаємо з оформлення країв відрізу: з боків робимо подвійні підвороти шириною близько 1,5 см і підшиваємо. Так само формуємо підгинання нижньої частини шириною 2 см. У сформовані підкомірці продаємо шнури. Основне полотно готове.

Далі приступаємо до оформлення лаштунків – робимо розмітку по всій ширині матерії з відстанню близько 40 см (залежно від розмірів майбутньої штори відстань може бути меншою). По намічених лініях пришиваємо тонкі (не більше 3 см завширшки) смужки такої самої тканини, підгинаючи краї всередину. В отримані куліски просочуємо шнури і пристрочуємо їх у нижній частині, щоб не втратити. Коли все готово, натягуємо шнури, що пройшли в полотно, до отримання необхідної довжини штори, формуючи при цьому пишні складочки. Нижній край також підвертаємо та застрачуємо.

Далі потрібно штору повісити. Якщо немає спеціального карнизу, можна прибити до стіни над віконним отвором дерев’яний брусок на всю ширину штори. Тепер беремо одну із частин шторної липкої стрічки і пристрочуємо її до верхнього краю штори з виворітного боку, а другу частину клеємо тильною стороною до фальшкарніза. З’єднуємо полотно із карнизом. Вуаль! Наша французька штора готова!

Французькі штори своїми руками
Французькі штори своїми руками
Французькі штори своїми руками
Французькі штори своїми руками
Французькі штори своїми руками
Французькі штори своїми руками

Французькі штори.

Подальше ознайомлення з ошатними французькими шторами пропонуємо Вам продовжити у нашій фотогалереї. Тут Ви можете побачити безліч варіантів їх оформлення у різних приміщеннях. Приємного перегляду!

Французькі штори - фото
Французькі штори - фото
Французькі штори - фото
Французькі штори - фото
Французькі штори - фото
Французькі штори - фото
Французькі штори - фото
Французькі штори - фото
Французькі штори - фото
Французькі штори - фото
Французькі штори - фото
Французькі штори - фото
Французькі штори - фото
Французькі штори - фото
Французькі штори - фото
Французькі штори - фото
Французькі штори - фото
Французькі штори - фото
Французькі штори - фото
Французькі штори - фото
Французькі штори - фото
Французькі штори - фото
Французькі штори - фото
Французькі штори - фото
Французькі штори - фото
Французькі штори - фото

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *