Ідеальні відтінки зеленого для інтер’єру кухні
Створення інтер’єру кухні — процес довгий і непростий, адже потрібно врахувати безліч дрібних деталей, розробити зручне і гармонійне планування і, звичайно, підібрати відповідну колірну гаму. Колір, на жаль, нерідко недооцінюють, адже фахівцями давно доведено, що той чи інший відтінок в інтер’єрі здатний впливати на наш настрій, розслабляти чи заряджати енергією.
Хороший приклад роботи даного принципу — відчуття легкості і гармонії, яке дарує присутність в будинку зелених відтінків. Для роботи з декором кухні зелений вибирають дуже часто, можливо, ще й тому, що цей колір асоціюється зі свіжістю овочів і трав. Зелений гарний також великою кількістю наявних тонів і напівтонів, кожен з яких виглядає по-своєму цікаво: від соковитого салатового і ніжного фісташкового до глибокого хвойного і навіть блакитного, що йде в синій.
Особливість роботи з інтер’єром кухонної зони полягає в тому, що тут ми майже позбавлені можливості обіграти декор іншим способом, крім колірних акцентів. Через те, що кухня має бути в першу чергу практичною, вибір матеріалів обмежується лише тими, що відрізняються міцністю, зносостійкістю. Виходить, що цікаві колірні рішення дають можливість внести якусь декоративність. Зелені тони чудово справляються з цим завданням, хоч би який інтер’єрний стиль ви вибрали.
Ідеальним прикладом того, як може працювати зелений, є декор цієї кухні. На тлі білого кольору особливо ефектно розкрився дуже яскравий зелений тон, він вносить певну родзинку і шик, залишаючись, при цьому, як би на другому плані, лише доповненням до продуманого інтер’єру в сучасному стилі.
Якщо попередній відтінок здається вам надто насиченим, але все ж таки хочеться додати в палітру незвичайний зелений тон, варто звернути увагу на так званий колір зелені шавлії. Ледве сірий, в міру приглушений зелений середньої насиченості виглядає дуже благородно і актуально.
Насичений бірюзовий є, мабуть, найяскравішим і сміливішим втіленням зеленого, який тільки можна собі уявити. Однак, навіть такий колір все ще дуже добре підходить для декору кухні. Зверніть увагу, що відтінок підтриманий елементами фурнітури на фасаді кухонних меблів, це невеликий, але дуже ефективний прийом, який дизайнери застосовують для того, щоб колір виглядав більш гармонійно.
Як би цікаво і привабливо виглядали яскраві варіації зеленого, набагато частіше для інтер’єру використовуються світлі та м’які відтінки, такі, як, наприклад, це світлий сріблясто-зелений.
Подібні тони чудово доповнять декор будь-якої кухні, навіть якщо вона має скромну площу і позбавлена рясного денного світла. Якщо ви готові робити часте прибирання, то можна навіть розглянути фасади такого тону в глянсовому варіанті. Гладкий, сяючий фініш додатково відображатиме світло і візуально розширюватиме простір.
В інтер’єрі цієї кухні використано відтінок, схожий на попередній, але з теплим підтоном. Саме ця його особливість і дає можливість створювати такі гарні та гармонійні поєднання з натуральним деревом.
Подібні відтінки цілком можуть працювати і як нейтральна палітра, тобто ви можете змішувати приглушений зелений з білим, сірим або бежевим, а потім при необхідності вводити яскраві акценти.
Автор цього проекту пішов далі і використав аж два зелені відтінки в одному приміщенні. Чудовий результат лише підтверджує той факт, що більшість зелених тонів відрізняє гнучкість та варіативність у сенсі створення колірних композицій.
Нарешті, один із найкрасивіших зелених відтінків – теплий тон з інтенсивністю від середньої до темної. Не варто боятися такого активного кольору, у правильно підібраному обсязі він завжди виглядає чудово і створює особливо затишний інтер’єр.