Розкішна турецька вілла у середземноморському стилі на фото
Середземноморським стилем прийнято називати спосіб оформлення приміщень, на характеристики якого вплинули культури, кліматичні особливості та нюанси сільського життя таких країн, як Греція, Туреччина, Італія, Іспанія, Туніс і не тільки. Безумовно, у всіх відгалужень стилю кантрі є загальний підхід у способах оздоблення, виборі палітри кольорів, меблювання та декорування кімнат. Але є також свої особливі аспекти створення практичного, привабливого і зручного для життя інтер’єру, в який хочеться повертатися знову і знову. У цій публікації ми хотіли б ознайомити вас з турецьким варіантом середземноморського стилю, в якому оформлена одна чудова вілла. Всі фарби різноманіття проявів природи відбито в інтер’єрі житлових і утилітарних приміщень турецьких апартаментів. Майстерність виготовлення меблів, освітлювальних проділів та декоративних елементів стала окрасою більшості кімнат вілли «з південним акцентом».
Почнемо невелику екскурсію внутрішніми приміщеннями та оздобленням прибудинкової території з головної, центральної та самої сімейної кімнати в будинку – вітальні з каміном. У кращих традиціях середземноморського стилю приміщення оздоблене в білих відтінках з використанням дерев’яних стельових балок та натурального покриття підлоги. Арочні вікна та дверні отвори також є характерним штрихом в оформленні домоволодінь у країнах Середземномор’я.
Використання природних відтінків в обробці та меблюванні вітальні дозволило створити дійсно комфортну, приємну для відпочинку та бесід обстановку, в якій затишно всім домочадцям та їх гостям. Зручні м’які меблі з оббивкою в нейтральній гамі, оригінальні журнальні столики ручної роботи у вигляді великих підносів на ніжках і декор, що зберігає традиції гончарної майстерності, різьблення по дереву, металу та багато іншого — все в цій вітальні вказує на південне ставлення до відпочинку та розслаблення.
У середземноморських країнах прийнято поєднувати приміщення вітальні та їдальні. Цей факт легко пояснити тим, що зустрічі з родичами та друзями тут зазвичай супроводжуються застіллями, бурхливими чи скромними, залежно від приводу, але трапеза з гостями вважається неодмінною демонстрацією поваги. Зона їдальні оформлена в тому ж ключі, що і вітальня — світла стеля з дерев’яними балками, стіни білого тону. Але є й відмінності від вітальні – одна зі стін оформлена в якості акценту за допомогою текстильних шпалер з тисненням і покриття для підлоги виконане за допомогою кам’яної плитки темних відтінків, що, безумовно, практичніше для зони прийому їжі. Місткий обідній стіл зі скляною стільницею, масивними різьбленими ніжками та дерев’яні стільці з м’якими сидіннями організували обідню групу. Доповнили образ привабливої та практичної їдальні золоті люстри в оригінальному виконанні.
Ще одна невелика зона відпочинку розташована у просторі між кімнатами. Південним духом, вільним стилем життя та оптимізмом тут просякнуто буквально все – від зручного меблювання, оригінального дзеркала та незвичайного декору до текстилю та килимового покриття з національним орнаментом.
Навіть приміщення кабінету в південному інтер’єрі більше схоже на кімнату для відпочинку, а не для роботи. При оформленні турецької вілли велика увага була приділена придбанню меблів ручної роботи. Майстерне різьблення у поєднанні з шляхетністю дорогих порід деревини, справляє враження не просто респектабельного меблювання, але твори мистецтва. За таким письмовим столом, мабуть, хочеться працювати.
Ще одна простора вітальня є зона відпочинку біля кухонного приміщення. Місткі м’які дивани, невисокий столик, що виконує функції підставки, пара різнокольорових пуфів та оригінальний декор – все тут працює на створення комфортної обстановки. А ось за створення романтичного освітлення відповідає ціла система, яка представлена в різних варіаціях освітлювальних приладів. Розглянемо ближче кухонний простір, що знаходиться за скляними дверима-купе.
Інтер’єр кухні дуже технологічний, фасади шаф гладкі, світлі і глянсові — на присутність елементів середземноморського стилю в цьому оазі сучасності можуть вказати хіба що стельові дерев’яні балки, та майстерно виконані підвісні світильники, які, безумовно, стали родзинкою дизайну.
Антикварні меблі та предмети декору відмінно інтегруються в приміщення, виконані в середземноморському стилі. Різьблення по дереву та малюнки на старовинних предметах меблів, оригінальні рами для дзеркал ручної роботи та милі серцю сувеніри, з якими пов’язані спогади, стануть окрасою інтер’єру з елементами стилю кантрі країн Середземномор’я.
Переходимо в особисті апартаменти і розглянемо ближче інтер’єр спалень. Перша спальна кімната виконана у бежево-коричневій палітрі – здається сама природа подарувала ці відтінки для створення комфортної та розслаблюючої атмосфери для сну та відпочинку. Біла обробка стелі та стін, дерев’яне покриття на підлозі і лише одна вертикальна поверхня виконана як обробний акцент – обклеєна металізованими шпалерами з тисненням.
Майстерне оформлення узголів’я ліжка за допомогою різьблення по дереву темної породи перетворює просте дерев’яне полотно на твір ремісничого мистецтва. Не меншої уваги варті підвісні світильники з двох боків від ліжка та оригінальні столики-підставки, моделі яких ми вже бачили у вітальні.
Біля спальні розташована незвичайна ванна кімната. Погодьтеся, нечасто можна зустріти простору кімнату для водних процедур з панорамними вікнами від підлоги до стелі (навіть якщо вони виходять на задній двір), оригінальним оздобленням кольору піску, різьбленою металевою люстрою і сушки для рушників у вигляді дерев’яних сходів.
Друга спальня дивує нас сміливішими кольоровими рішеннями. Акцентна стіна в цьому приміщенні для сну та відпочинку виконана в яскраво-блакитному кольорі. Здається турецьке море саме такого відтінку у ясну погоду. В іншому спальня не підносить сюрпризів – майстерне оформлення узголів’я за допомогою різьблення по дереву, натуральний текстиль та характерний орнамент для килимових покриттів.
Прибудинкова територія оформлена з не меншою увагою до комфорту та привабливості зовнішнього вигляду зони відпочинку. Ще одна їдальня розташувалася на повітрі під дахом тераси. Світлі стіни склали контрастний альянс із темними відтінками дерев’яних елементів конструкції. Затишна та комфортна м’яка зона стала частиною обідньої групи разом із білими вуличними кріслами.
Ще одна відпочинкова зона на свіжому повітрі розташувалася в кутку заднього дворика під критим текстилем навісом. На тлі білого оформлення, контрастом виглядають і зелені рослини, і рясні дивані подушки, і великий столик у центрі композиції.