Білі двері в інтер'єрі (85 фото)
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Білі двері в інтер’єрі (85 фото)





Білі двері в інтер'єрі (85+ фото)

Хтось може вважати, що білі двері в інтер’єрі – це пережиток минулого, адже саме в такому кольорі вони розташовувалися повсюдно як у житлових, так і в громадських приміщеннях, не відрізняючись особливим дизайном. Але, всупереч цій думці, можна сміливо стверджувати, що сьогоднішні зразки білих дверних полотен мають чудові декоративні властивості, що дозволяють встановлювати їх у різних інтер’єрах – від класичних до новомодних. Якими можуть бути сучасні білі двері? Про це ми поговоримо у нашій статті.

Переваги і недоліки

Білий колір прекрасно гармонує з іншою палітрою, тому такі міжкімнатні двері можна встановлювати в будь-якому інтер’єрі. Примітно, що вони можуть бути вірою і правдою протягом довгих років, незалежно від того, які ремонти будуть проводитися в квартирі, оскільки підходять під будь-який стиль. Вони легкі та повітряні; наділені скляними вставками, здатні привнести в інтер’єр більше світла, візуально розширити простір, що є особливо актуальним для малогабаритних квартир. Ще однією незмінною перевагою білих дверей виступає їхня універсальна сполучність з будь-якими типами обробки, що не створює додаткових проблем у процесі ремонту.

Крім всіх плюсів білих дверей, варто розглянути і їх недолік, який також заслуговує на увагу. Головний мінус полягає у підвищеній маркості поверхні – на білому тлі добре видно найменші забруднення, тому їх необхідно буде часто мити, особливо це стосується області ручки та замку.

Білі двері в інтер'єрі - Переваги та недоліки
Білі двері в інтер'єрі - Переваги та недоліки

Дизайн білих дверей

На відміну від застарілих простих білих полотен, які ще кілька десятиліть тому були міжкімнатними дверима, сучасні моделі наділені масою естетичних та практичних привілеїв. Це стосується як конструктивних особливостей, так і матеріалів виготовлення способів декорування.

Механізм відкривання

Міжкімнатні двері, залежно від конструктивних особливостей, можуть мати різні механізми відкриття. Розрізняють такі основні типи, як:

— Розпашні двері – найвідоміша всім система, коли дверцята відчиняються за типом воріт. Вони можуть бути одно-або двостулковими. Такі конструкції вважаються найбільш надійними, проте мають суттєвий недолік – вимагають достатньо вільного простору для безперешкодного відкриття;

— Двері-купе – механізм відкриття передбачає наявність роликів, завдяки яким дверне полотно переміщається напрямними. Це може бути одна стулка, дві або кілька, залежно від ширини отвору. Рейки для переміщення можуть бути знизу і зверху або тільки у верхній частині отвору, перетворюючи двері в міжкімнатну перегородку;

— Двері-гармошки – конструктивно складаються з кількох вузьких полотен, до кожного з яких прикріплений роликовий механізм. Під час відкриття утворюються дрібні складки. Схожі з ними так звані «двері-книжки», які мають такий самий принцип відкривання, проте полотна тут набагато ширші. Такі конструкції найчастіше виготовляють із пластику, тому вони не можуть похвалитися гарною звукоізоляцією;

— Роторні двері – сучасний стильний варіант, що заслуговує на особливу увагу. Під час відкриття дверцят плавно розвертається навколо осі, звільняючи простір для переміщення. У закритому стані їх важко від звичайних розстібних конструкцій. Пристрої можуть бути механічними або автоматичними, що відкриваються самостійно під час наближення людини.

Існують також радіусні двері, які мають витончені згинальні форми. Такі конструкції виготовляють, як правило, на замовлення з урахуванням конкретного випадку.

Білі двері в інтер'єрі - Механізм відкриття
Білі двері в інтер'єрі - Механізм відкриття
Білі двері в інтер'єрі - Механізм відкриття

Матеріали для виготовлення

Вибираючи білі двері, важливо звернути увагу на матеріал, з якого вони виготовлені. У сучасному виробництві полотна створюються з натуральної деревини, клеєного масиву, МДФ, ДСП, пластику та скла. Дерев’яні двері здатні створити максимально розкішний та затишний інтер’єр. Вони відрізняються екологічністю та довговічністю, проте коштують досить дорого. Клеєні (шпоновані) поверхні складаються з найтонших зрізів дерева, щільно склеєних між собою. Вони не поступаються в екологічності цілісній деревині і мають досить цікавий зовнішній вигляд.

Найбільш поширеним варіантом виступають полотна, що ламінують, які нерідко доповнюють скляними або пластиковими вставками. Досить презентабельно виглядають глянцеві дверні полотна, що проходять у процесі виробництва багатоетапне полірування.

Білі двері в інтер'єрі - Матеріали для виготовлення
Білі двері в інтер'єрі - Матеріали для виготовлення
Білі двері в інтер'єрі - Матеріали для виготовлення

Декорування

Способи декорування білих дверей можуть перетворювати прості полотна на справжні витвори мистецтва, які підійдуть до дизайну приміщення. Існує багато можливостей прикрасити біле полотно. Один із варіантів – створення потертостей, які підкреслять такі стилі, як прованс, шебі-шик, надаючи дверям ефекту благородного старіння. Для початку необхідно нанести темну фарбу, потім білу та відполірувати фрагменти за допомогою наждачки.

Для деяких сучасних стилів (хай-тек, модерн) властиві глянсові поверхні. Щоб двері зробити такими, їх можна покрити безбарвним лаком із ефектом ламінації.

Сільським стилям притаманні орнаменти та візерунки, квіткові, рослинні принти, якими також можна наділити білі двері. Розписні елементи завдають вручну за допомогою спеціальних трафаретів. Ще один спосіб — застосування техніки декупаж, коли на поверхню наклеюються фрагменти малюнків та покриваються лаком. Також можна використовувати самоклеючі вінілові наклейки.

Установка скляних вставок може істотно перетворити полотно білих дверей. Особливо добре таке оформлення виглядає у гостьових та кухонних приміщеннях. Особливу оригінальність мають вітражні оздоблення. Чудовими елементами декору можуть стати різьблені елементи та позолота, характерні для класичних напрямків.

Білі двері в інтер'єрі.
Білі двері в інтер'єрі.
Білі двері в інтер'єрі.

Поєднання білих дверей з різним оздобленням

Світлий вхід у приміщення чудово поєднуватиметься з пастельними, насиченими та темними тонами оформлення стін. На думку дизайнерів, найкращими компаньйонами білої палітри стають зелені, шоколадні, фіолетові та чорні тони.

На відміну від інших видів міжкімнатних дверей, наприклад, виконаних під дерево, білі полотна чудово поєднуються з будь-яким типом обробки стін, підлоги та стелі. Вони складуть прекрасний тандем ламінату, паркету або ковроліну, підкреслюючи їхнє забарвлення та малюнок. Класичною можна назвати комбінацію білого входу з темною підлогою та повною відсутністю плінтусів.

Вдало підкреслить білість дверних поверхонь оздоблення стін під камінь або цеглу, яка останнім часом набула великого поширення.

Поєднання білих дверей з різним оздобленням
Поєднання білих дверей з різним оздобленням

Білі двері у різних стилях інтер’єру

Як ми вже говорили, білий колір дверних полотен чудово поєднується з будь-яким стилем інтер’єру. Підкреслити напрямок допомагають різні декоровані елементи, а також механізми відкриття та фурнітура.

Класичний стиль

Для класичного інтер’єру краще вибрати міжкімнатні двері, виготовлені з натурального дерева, доповнені різьбленими деталями, витонченими елементами позолоти. Як правило, встановлюють розстібні полотна, що мають багатовікову історію і не втрачають актуальності до сьогодні.

Білі двері в різних стилях інтер'єру.
Білі двері в різних стилях інтер'єру.

Скандинавський стиль

Європейські дизайнери вражають своїми проектами білих дверей, що поєднують у собі одночасно простоту, чистоту ліній та вишуканість. Такі риси чудово проглядаються в дверних полотнах популярного нині скандинавського стилю. Тут немає місця зайвої химерності, а білі полотна в поєднанні зі світлими стінками здатні значною мірою розширити місце невеликих кімнат. Затишно виглядають спілки білих дверей з натуральним паркетом і м’якими килимками.

Білі двері в різних стилях інтер'єру.
Білі двері в різних стилях інтер'єру.

Короткий мінімалізм

Для мінімалістичного напряму притаманні скромні предмети інтер’єру. Двері є рівними полотнами без додаткової обробки. Вони можуть бути розсувними, як перегородок, орними, роторними. Біла палітра є ключовою в даному стилі, тому такі дверні поверхні будуть виграшно виглядати з будь-яким оздобленням стін і стель. Хорошим доповненням стануть білі віконні отвори, плінтуси для підлоги, стельові карнизи.

Білі двері в різних стилях інтер'єру - Лаконічний мінімалізм
Білі двері в різних стилях інтер'єру - Лаконічний мінімалізм

Прованс

Частими відмінними рисами білих дверей у стилі прованс є ефекти штучного старіння полотен, що надають рис благородства та витонченості, вставки зі скляного або матового скла, оригінальні ручки з потемнілого металу, бронзи або позолоти. Переважно використовується натуральна деревина, яка дозволяє прикрашати полотно природними орнаментами. Найчастіше це розстібні одно-або двостулкові конструкції.

Білі двері в різних стилях інтер'єру.
Білі двері в різних стилях інтер'єру.

Модерн

Білі двері у стилі модерн – це чудовий приклад неординарності та витонченості. Тут можливі різні варіації полотен. Нерідко зустрічаються вставки зі скла, особливо актуальне вітражне оформлення із природними мотивами. Лиштва може мати неправильну форму, а полотно дверей – складатися з геометричних форм. Чудово виглядають у цьому стилі глянсові поверхні.

Білі двері в різних стилях інтер'єру.
Білі двері в різних стилях інтер'єру.

Білі двері в інтер’єрі.

Більше наочних прикладів того, наскільки красиво виглядають білі двері в інтер’єрі, Ви можете побачити у нашій галереї. Тут представлені фото моделей полотен, виконаних у різних стильових інтерпретаціях, а також мають свої конструктивні та декоративні особливості. Приємного перегляду!

Білі двері в інтер'єрі.
Білі двері в інтер'єрі.
Білі двері в інтер'єрі.
Білі двері в інтер'єрі.
Білі двері в інтер'єрі.
Білі двері в інтер'єрі.
Білі двері в інтер'єрі.
Білі двері в інтер'єрі.
Білі двері в інтер'єрі.
Білі двері в інтер'єрі.
Білі двері в інтер'єрі.
Білі двері в інтер'єрі.
Білі двері в інтер'єрі.
Білі двері в інтер'єрі.
Білі двері в інтер'єрі.
Білі двері в інтер'єрі.
Білі двері в інтер'єрі.
Білі двері в інтер'єрі.
Білі двері в інтер'єрі.
Білі двері в інтер'єрі.
Білі двері в інтер'єрі.
Білі двері в інтер'єрі.
Білі двері в інтер'єрі.
Білі двері в інтер'єрі.
Білі двері в інтер'єрі.
Білі двері в інтер'єрі.
Білі двері в інтер'єрі.
Білі двері в інтер'єрі.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *