Подіум будинку може істотно змінити уявлення про простір квартири
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Подіум будинку може істотно змінити уявлення про простір квартири


Подіум у вас вдома

Це гарне слово «подіум» прийшло у наше життя з модних показів. І зараз подіум став елементом дизайну інтер’єрів. Як і для демонстрації моделей, так і у своєму будинку подіум височіє над підлогою. Але не все так просто, як може здатися на перший погляд. Конструкція та вид цієї споруди бувають найрізноманітнішими.

Насамперед, подіуми поділяються на декоративні та «технічні». Декоративні служать для оформлення інтер’єру приміщення. А технічні потрібні, щоб сховати, закрити труби водопроводу та каналізації, електричний кабель та інші комунікації. Крім того, не існує строгого кордону між цими двома подіумами. Спочатку запланований як технічний, в умілих руках фахівців дизайнерів стає декоративним і навпаки.

Подіум є чудовим способом поділу простору на зони. Це потрібно при проектуванні дизайну інтер’єру квартири-студії, коли немає стінок для розмежування на окремі багатофункціональні кімнати. Іншим корисним використанням подіуму стало зберігання домашніх речей — дуже зручна альтернатива громіздким шафам, які займають багато площі.

Існують конструкції, що дозволяють навіть ліжко сховати під подіум в спеціальний ящик, що висувається. В якому вдень зберігатиметься постільна білизна, ковдри та подушки. А перед сном потрібно лише висунути ящик. Одночасно на подіумі можна обладнати робочий кабінет або щось інше на свій смак та відповідно до потреб.

Японці, що почали першими використовувати таку конструкцію у своїх житлах, обладнають подіум, що висуваються вертикально, скриньками для зберігання різноманітних дрібниць. Можна створити затишний куточок, застеливши подіум килимом.

Продовжуючи японську традицію, у скриньок, що вертикально завантажуються, роблять верхню частину прозорою. Тепер у них зручно зберігати декоративні прикраси чи різноманітні колекції, наприклад: брошок, значків, каміння або черепашок. Цікава мозаїка вийде, якщо розмістити по прозорим ящичкам плюшевих ведмедиків та інші іграшки.

Дизайнери пропонують незвичайний варіант облаштування м’якого подіуму шляхом заповнення його конструкції поролоном або силіконовими кульками для м’яких меблів, які зберігають форму тіла людини. Зверху вся ця споруда обтягується меблевою тканиною. На такому м’якому подіумі зручно відпочиватиме або дивитисяме телепередачі. Можна зробити кілька змінних чохлів із матеріалів різних кольорів для різної пори року та настрою.

Збільшуючи простір по горизонталі, подіум зменшує висоту. Тому, плануючи його влаштування в інтер’єрі квартири, необхідно грамотно розрахувати його розміри, щоб потім не довелося головами торкатися стель. Можна акцентувати увагу на піднесенні. З цією метою в бічні поверхні подіуму вбудовуються світильники, щоби вночі не спотикатися про піднесення. А у подіуму розташованого в дитячій кімнаті, обов’язково роблять м’які кути за допомогою поролону, обтягнутого оббивною тканиною.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.