ідеї як зробити своїми руками
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

ідеї як зробити своїми руками

Альтанки з полікарбонату: 80 фото та ідей

Якщо ви щасливий власник приватного будинку, то напевно замислювалися про окрему зону для відпочинку. У цьому випадку альтанка – це чудовий вибір. Подібні споруди можна виконати з полікарбонату, що відрізняється не лише естетичною привабливістю, а й міцністю. Але про все по порядку.

Технічні показники полікарбонату

Альтанки з цього матеріалу виглядають дуже легко, можна навіть сказати – невагомо, але насправді це досить надійна та міцна споруда. Левова частка міцності подібних конструкцій посідає характеристики полікарбонату – мабуть, найміцнішого з прозорих будівельних поверхонь. З величезного списку позитивних чинників слід виділити такі:

Незначна вага – застосувавши для даху вашої альтанки це покриття, ви забудете про укладання потужного та громіздкого фундаменту, а також про монтаж ґрунтовних опор та несучих конструкцій;

Удароміцність – полікарбонат у сотні разів міцніший, ніж скло, і в кілька разів перевершує за цим показником пластик. При правильному монтажі йому не страшний навіть великий град;

Зручність у встановленні – справді технологічний матеріал, його просто різати, кріпити, свердлити та згинати. Це заощадить вам безліч часу і сил;

Захист від ультрафіолету – щоб підвищити цей показник до максимуму, достатньо придбати спеціальне покриття або полікарбонат із вже нанесеним захистом. Ви вбережете себе від палючих променів, при цьому прозорість залишиться на гідному рівні;

Стійкість по відношенню до погодних змін – полікарбонат не боїться снігу та дощу, не піддається гниття та появі плісняви, добре переносить навіть дуже сильні температурні стрибки (в межах 160 С);

Безпека – матеріал не горить, а якщо у вас вдасться його розбити, його осколки не будуть такими небезпечними, як у випадку зі склом.

Альтанки з полікарбонату - Технічні показники полікарбонату
Альтанки з полікарбонату - Технічні показники полікарбонату

Переваги альтанок з полікарбонату

Погодьтеся, що полікарбонат – це не перший матеріал, який спадає на думку при згадці про альтанки, навіть незважаючи на його чудові технічні якості. Проте його варто розглянути для цього типу споруд:

— Такі показники, як гнучкість і пластичність, зможуть перевернути ваше уявлення про конфігурацію будівлі для відпочинку, її зовнішній вигляд і здатність вписатися в сучасний дизайн;

— Завдяки невеликій вазі будівельного матеріалу ви зможете спорудити конструкцію, яку можна перемістити з однієї локації на іншу, таким чином ви отримуєте по-справжньому мобільний навіс. Після закінчення літнього сезону просто перенесіть альтанку в укриття;

— Побудови з полікарбонату виглядають легко та прозоро, що особливо актуально для невеликих ділянок – вони не захаращують простір і не стають на заваді огляду території;

— Стільникова конструкція гарантує звукоізолюючі властивості матеріалу – сильний вітер чи злива не змусить вас підвищити голос під час розмови з близькими;

— Полікарбонат зберігає тепло краще, ніж скло, і ви почуватиметеся комфортно навіть взимку, звичайно, за умови опалюваності приміщення;

— Крім іншого, цю альтанку дуже просто доглядати – доповнивши конструкцію металевим каркасом, ви будете впевнені, що ремонт знадобиться дуже нескоро.

Альтанки з полікарбонату.
Альтанки з полікарбонату.

Стільниковий та монолітний полікарбонат

Сьогодні на будівельному ринку ви можете знайти два види матеріалу – монолітний та стільниковий. Перший різновид дозволяє отримати дуже привабливу прозору споруду. Зовні такий полікарбонат схожий на скло, при цьому він не такий важкий і крихкий. Можна вибрати ребристу або гладку текстуру матеріалу залежно від власних уподобань.

Такі альтанки красиві, але досить дорогі, тому стоять нечасто. Зверніть увагу, що, якщо ви хочете виконати з такого матеріалу покрівлю, то обов’язково купуйте варіанти з товщиною не менше 0,5 см.

Стільникові модифікації відрізняються гарним співвідношенням вартості та якісних характеристик. Вони не настільки красиві, як монолітні поверхні, але більш практичні, дешеві та легкі.

Для альтанки підбирайте три-або двошарові матеріали – залежно від якісних характеристик, вони зможуть прослужити від 20 до 50 років. Відповідна товщина стільникових покриттів — 0,8 см і більше.

Альтанки з полікарбонату - Стільниковий та монолітний полікарбонат
Альтанки з полікарбонату - Стільниковий та монолітний полікарбонат
Альтанки з полікарбонату - Стільниковий та монолітний полікарбонат

Види альтанок з полікарбонату

Щоб зробити правильний вибір альтанки, давайте розглянемо, які варіанти ми маємо у випадку з полікарбонатними спорудами. Отже, альтанки можуть відрізнятися, виходячи з:

Їхні форми – встановіть конструкцію у вигляді багатокутника, прямокутника, кола або овалу;

Функціонального призначення – споруди можуть бути місцем відпочинку на свіжому повітрі чи виступати декоративним елементом саду, більше, будівництво можна додатково обладнати мангалом;

Можливості перенесення – як було заявлено раніше, альтанка може бути мобільної чи стаціонарної;

Типу конструкції — вибирайте із закритих або закритих, складно складених конструкцій або простих навісів.

Види альтанок з полікарбонату
Види альтанок з полікарбонату
Види альтанок з полікарбонату

Тонкощі монтажу альтанки

Якщо за вашим задумом альтанка буде масивною та великою, а основою послужить комбінація важкого дерева, цегли та листів полікарбонату, то зведення фундаменту – необхідний крок. Для альтанок напівзакритого типу цілком підійде стрічковий фундамент або стовпчастий варіант. Для більших, масивних споруд краще залити монолітну основу. До того ж, якщо ви вирішили встановити камін, тандир чи мангал, то для них потрібно окремо викласти термостійку платформу.

Для легких будівель цілком достатньо установки несучих труб, які візьмуть на себе вагу всієї конструкції. Це дуже надійна та нескладна основа для альтанки з полікарбонату.

Без надійного та міцного каркасу складно отримати якісну альтанку. Для виготовлення підійдуть такі матеріали:

Кути або металеві профілі. Щоб зібрати основу альтанки з даного матеріалу, вам знадобляться вміння поводитися зі зварювальним апаратом. Безперечним плюсом такої споруди є міцність та незаперечна довговічність, до мінусів слід віднести вартість та складне зведення споруди.

Деревина. Дерев’яну основу для альтанки з полікарбонату досить просто зібрати своїми руками. Це досить недороге рішення, яке радуватиме вас своїм зовнішнім виглядом, екологічністю та гармонією з навколишньою природою. Але не треба забувати, що дерево вимагає періодичної обробки та догляду.

При розкрої та фіксації полікарбонатних листів орієнтуйтеся на наступні аспекти:

1) Прозорі різновиди найменш схильні до розширення і нагрівання, а тому, якщо ви віддали перевагу цьому матеріалу для зведення стін, підберіть прозорий продукт;
2) Щоб лист не почав кришитися, його краще розрізати інструментом із маленькими зубами;
3) Отвори робіть між ребрами, відступаючи від краю як мінімум на 3 см;
4) З міркувань безпеки монтаж виконуйте у безвітряну погоду;
5) Стільниковий полікарбонат кріпіть за допомогою термошайб;
6) Стики на даху обробіть силіконом.

Альтанки з полікарбонату - Тонкощі монтажу
Альтанки з полікарбонату - Тонкощі монтажу

Як зробити альтанку з полікарбонату своїми руками

Альтанку з полікарбонату краще робити, використовуючи комбінацію матеріалів. Ми наведемо приклад зведення конструкції із металевим каркасом. Метал забезпечить міцність та довговічність конструкції. Опори монтуватимуться з куточків та труб.

Найкраща локація для альтанки – рівна поверхня з глибоким проляганням підземних вод. Якщо ви розміщуватимете будівництво в низині, подбайте про серйозний фундамент, який убезпечить споруду від затоплення.

Отже, спочатку проведіть розмітку ділянки, залишивши місце для каркаса. Далі викопайте заглиблення, глибиною до 1 м і не більше 10 см у діаметрі. Їх кількість має бути зазначена у плані. Укладіть і утрамбуйте в ямах щебінь або пісок на 20 см.

Встановіть труби за рівнем та з бруса зробіть під них розпірки, забетонуйте. Після того, як бетон затвердіє, приступіть до обв’язування внизу.

Приваріть металеві куточки до труб, а зверху них болтами зафіксуйте дерев’яні лаги. Приваріть деталі верхньої обв’язки.

Каркас даху сконструюйте на землі, і вже потім готову конструкцію закріпіть нагорі.

Усі металеві елементи обробіть спеціальним засобом проти корозії.

Після проведених процедур виконайте підлоговий настил – його можна створити з плитки після заливки стяжкою або за допомогою дощок.

Наріжте полікарбонатні листи та зафіксуйте їх саморізами та термошайбами. На стики нанесіть герметик.

Як зробити альтанку з полікарбонату своїми руками
Як зробити альтанку з полікарбонату своїми руками
Як зробити альтанку з полікарбонату своїми руками
Як зробити альтанку з полікарбонату своїми руками
Як зробити альтанку з полікарбонату своїми руками

Альтанка з полікарбонату з мангалом

Бажаєте криту зону відпочинку з барбекю чи мангалом? Чудова ідея! Але перед тим, як бігти в магазин за подібним пристроєм, варто подбати про пожежну безпеку.

В першу чергу зверніть увагу, що місце для печі має бути обладнане фундаментом з бетону, залитим товщиною не менше ніж у 40 см. Розміщуйте альтанку подалі від ділянки сусідів, інших будівель, а також від чагарників та дерев. Оптимальна відстань – 5 м.

Як оздоблювальні матеріали використовуйте вогнетривкі матеріали: плитку, цеглу, камінь. Вибраний вид печі встановлюйте перед монтажем полікарбонатних листів.

Альтанка з полікарбонату з мангалом

Альтанки з полікарбонату.

Альтанки з полікарбонату приваблюють різноманітністю форм. Ми зібрали фото-ідеї, які продемонструють багатогранність конструкцій, а також допоможуть підібрати найбільш оптимальний для вас варіант. Приємного перегляду!

Альтанки з полікарбонату.
Альтанки з полікарбонату.
Альтанки з полікарбонату.
Альтанки з полікарбонату.
Альтанки з полікарбонату.
Альтанки з полікарбонату.
Альтанки з полікарбонату.
Альтанки з полікарбонату.
Альтанки з полікарбонату.
Альтанки з полікарбонату.
Альтанки з полікарбонату.
Альтанки з полікарбонату.
Альтанки з полікарбонату.
Альтанки з полікарбонату.
Альтанки з полікарбонату.
Альтанки з полікарбонату.
Альтанки з полікарбонату.
Альтанки з полікарбонату.
Альтанки з полікарбонату.
Альтанки з полікарбонату.
Альтанки з полікарбонату.
Альтанки з полікарбонату.
Альтанки з полікарбонату.
Альтанки з полікарбонату.
Альтанки з полікарбонату.
Альтанки з полікарбонату.
Альтанки з полікарбонату.
Альтанки з полікарбонату.
Альтанки з полікарбонату.
Альтанки з полікарбонату.
Альтанки з полікарбонату.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *