80 фото, дизайн кухні з барною стійкою
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

80 фото, дизайн кухні з барною стійкою

Барні стійки для кухні (+80 фото)

Не просто так барні стійки для кухні набирають все більшої популярності в дизайні інтер’єрів: вони зручні, місткі, стильно виглядають, а також допомагають заощадити простір. Тільки щоб грамотно вписати конструкцію в ансамбль приміщення, необхідно мати уявлення про комплектацію, модельний ряд та інші особливості цього виду меблів. Детальніше – у нашій статті!

Що це таке і навіщо вони потрібні

Барною стійкою називають високу стільницю на опорах, яка часто є продовженням робочої зони. До неї в комплект зазвичай йдуть барні стільці, а весь ансамбль створює стильну розслаблюючу атмосферу.

Але крім зовнішньої естетики, барні стійки також мають ряд переваг, які вигідно виділяють їх серед інших видів меблів. На відміну від звичайних столів, вони часто включають додаткові місця для посуду та іншого кухонного начиння. У стійку навіть можна вбудувати велику побутову техніку, як посудомийна машина або електрична духовка. Власники малогабаритної площі гідно оцінять цю властивість.

Крім цього, барна стійка для кухні у повній комплектації вважається багатофункціональним предметом, який заощаджує простір. Вона може включати не лише обідню, а й робочу зони, не кажучи про місця для зберігання. Кухня з такими меблями виглядає сучасно, підходить під багато стилів, але про це трохи пізніше.

Однак не варто одразу бігти до магазину: незважаючи на значні переваги, таке рішення підійде не кожній кухні. По-перше, стійки рідко здатні вмістити більше трьох осіб, а великі моделі виглядають недоречно навіть у просторому приміщенні, нагадуючи інтер’єр бару.

По-друге, через монолітність конструкції стійка не відрізняється мобільністю, як, наприклад, обідній стіл, який у разі потреби можна перемістити в інше місце.

Кухня з барною стійкою

Види барних стійок для кухні

Щоб насолодитися перевагами барних стійок змогли власники квартир з різним плануванням, на сьогоднішній день існує безліч їх видів. Вони різняться за формою, варіантами розташування та комплектації.

Острівна барна стійка

Інтер’єр кухні шикується навколо цього предмета, який може бути поєднаний з робочою зоною. Підходить для великих кімнат або поєднаних із вітальнею. Такі барні стійки розрізняються формою: напівкруглі, П- або Г-подібні. Вони є відокремленою частиною кухонного гарнітуру, виконані в єдиній стилістиці, завдяки чому створюється ефект цілісності.

Острівна барна стійка для кухні
Острівна барна стійка для кухні

Барна стійка, вбудована в меблі

Барна стійка є частиною стільниці або іншого елемента, при цьому продовжуючись у будь-якому напрямку. Варіацій розміщення безліч: як частина кухонного острова, робочої зони, а іноді навіть підвіконня.

Останній вигляд ідеально підійде для маленьких кухонь, тому що він зазвичай задіює неактивну зону поряд з вікном. До того ж, кому не сподобається милуватися краєвидом під час сніданку?

Барна стійка для кухні, вбудована в меблі
Барна стійка для кухні, вбудована в меблі

Барна стійка-перегородка

Популярне рішення для квартир-студій з відкритим плануванням, яке викликає потребу в логічному зонуванні приміщень. У такому випадку барна стійка може розділяти кухню від вітальні, пропонуючи при цьому зручне місце для прийому їжі. Найчастіше є продовженням стіни і розташовується паралельно до основних меблів.

Барна стійка-перегородка для кухні
Барна стійка-перегородка для кухні

Рівнова барна стійка

Це вузька платформа, яка встановлюється над робочим місцем із протилежного боку, не займаючи зайвий простір. Єдина рекомендація — придбати стільці вище.

Рівнова барна стійка для кухні
Рівнова барна стійка для кухні

Міні барна стійка

При виборі барної стійки для маленької кухні краще звернути увагу на невеликі моделі з комплектом лаконічної. Найчастіше це своєрідні барні крила довжиною не більше метра, які здатні вмістити не більше двох людей. Але багатьом власникам малогабариток, які мешкають одні, цього буде цілком достатньо.

Міні барна стійка для кухні

Матеріали для барної стійки

Від вибору необхідного матеріалу залежать не тільки зовнішній вигляд барної стійки для кухні, але також характеристики, спосіб догляду та, звичайно, вартість. Розглянемо найпоширеніші варіанти.

Ламіноване ДСП

Один із найдоступніших видів за відносно низькою ціною. При цьому ЛДСП пропонує широку варіативність дизайнерських рішень, імітації під камінь, дерево або незвичайні принти. Має високу стійкість до зовнішнього впливу вологи, високих температур, що актуально для кухонного приміщення. Але через низьку міцність і неекологічність така модель не прослужить довгу службу.

Барна стійка для кухні з ламінованого ДСП

Акрил

Достоїнство цього матеріалу в його гнучкості та податливості — за його допомогою можна створювати меблі різних форм, із вигинами, опуклостями, навіть фігурними елементами. Він ідеально впишеться в інтер’єр у сучасному стилі, де доречні цікаві дизайнерські задуми. Футуристична кухня не обійдеться без глянсової, текучої поверхні, характерної для акрилу.

Барна стійка для кухні з акрилу
Барна стійка для кухні з акрилу

Натуральний камінь

Має розкішну, багату текстуру, яка сама по собі може бути декоративним компонентом. Барні стійки для кухні з натурального каменю зазвичай замовляють у комплекті з іншими кухонними меблями, тому що «сузвучність» матеріалів у просторі відіграє важливу роль. Але слід враховувати, що це дорогий вид, який потребує особливого догляду.

Барна стійка для кухні з натурального каменю
Барна стійка для кухні з натурального каменю

Скло

Звичайно, не найпрактичніше рішення, яке навіть після спеціальної обробки залишається крихким, якщо порівнювати з іншими матеріалами. До того ж, скло досить холодне і «непривітне» на дотик. Але унікальний вигляд виробів нівелює всі недоліки, якщо естетика відіграє ключову роль в інтер’єрі. Прозора фактура, а також варіативність кольорів зроблять таку стійку барну ключовим елементом на кухні. Добре узгоджується з іншими матеріалами.

Барна стійка для кухні зі скла
Барна стійка для кухні зі скла

Як вписати в інтер’єр

Барні стійки — сучасний вид меблів, але це не означає, що вони не зможуть вписатися в різні стилі інтер’єру. При цьому вони часто йдуть у комплекті з кухонним гарнітуром, що полегшує створення цілісного образу інтер’єру.

Барна стійка для кухні у класичному стилі

Класика висуває універсальні критерії для кожного елемента, підлаштовуючись під які можна гармонійно вписати навіть барну стійку. Найкраще використовувати натуральні матеріали, переважно дерево, з різьбленими вставками, візерунками та лаконічною комплектацією.

Стійка у цьому стилі повинна мати стандартну, прямокутну форму. Рекомендується віддати перевагу острівній моделі, тільки простору на кухні для такого рішення має бути багато. Втім, класика завжди любить великі площі, тому цей момент треба враховувати заздалегідь.

Барна стійка для кухні у класичному стилі
Барна стійка для кухні у класичному стилі

Барна стійка для кухні в сучасному стилі

Інакше справи з сучасною кухнею, предметне наповнення якої є насамперед функціональним. Головна вимога — барна стійка повинна враховувати особливості простору, ставши його логічним продовженням.

Як декор виступають не фігурні деталі, а матеріал, поєднання матовості і глянцю, форма, яка може бути представлена ​​у всіх можливих варіантах, а також колірна гама.

Барна стійка для кухні в сучасному стилі
Барна стійка для кухні в сучасному стилі

Барна стійка для кухні в стилі прованс

Стиль має спільні риси з класичним, але має зовсім іншим чином. Прованс — це легкість, природність та простота. Барна стійка для такої кухні має бути виготовлена ​​з натурального дерева, після чого пофарбована в білий колір. Втім, будь-який тон з пастельної гами виглядатиме тут органічно.

Рекомендується віддати перевагу антикварним предметам, з помітними нашаруваннями часу та історії. Але для цього ефекту можна штучно зістарити меблі – таке рішення допоможе створити потрібну атмосферу.

Барна стійка для кухні в стилі прованс
Барна стійка для кухні в стилі прованс

Барна стійка для кухні у стилі мінімалізм

З мінімалізмом все просто – лаконічні кольори, форми, лінії, відсутність декоративних елементів. Геометрія грає величезну роль у такому інтер’єрі, тому навіть барна стійка нагадує швидше прямокутний відрізок матеріалу, краса якого розкривається в ансамблі з іншими елементами.

Барна стійка для кухні у стилі мінімалізм
Барна стійка для кухні у стилі мінімалізм

Барна стійка для кухні в стилі лофт

Барна стійка найбільш природно виглядатиме саме на такій кухні. Для лофта характерне поєднання деталей промислових або громадських просторів, композиція яких дивним чином набуває затишного характеру в приватному приміщенні. Дерев’яні, а також бетонні поверхні виглядають тут дуже стильно та доречно. Краще, якщо текстура матиме трохи необроблений вигляд.

Барна стійка для кухні в стилі лофт
Барна стійка для кухні в стилі лофт

Барні стійки для маленької кухні

Не всі є щасливими власниками просторих квартир, в які можна без проблем вписати барну стійку будь-якої моделі. Але оптимальні варіанти є, використовуючи які ваша кухня набуде унікального та стильного вигляду.

Відзначимо відразу, що від повноцінної барної стійки доведеться відмовитись! У маленькій кухні вдасться вмістити стільницю до 90 см, яка є частиною стіни або інших предметів.

Острівну модель можна придбати в тому випадку, якщо кухня об’єднана з вітальнею, а меблі грають роль перегородки. Тільки переконайтеся, що місця між гарнітурами, що паралельно стоять, буде достатньо для вільного пересування.

Міні-стійки є оптимальним варіантом для невеликої площі. Адже навіть без повної комплектації барні стільниці кращі за звичайні обідні столи, оскільки вони займають менше місця.

Якщо зона вікна порожня, можна встановити стійку на підвіконня. Дворівнева модель дозволить поєднати кілька зон без втрати комфорту.

Барні стійки для маленької кухні
Барні стійки для маленької кухні
Барні стійки для маленької кухні

Барна стійка для кухні.

На доказ того, що барні стійки є універсальним та стильним варіантом для кухні – пропонуємо ознайомитися з нашою фотопідбіркою, яка наочно проілюструє різноманітність рішень. Приємного перегляду!

Барна стійка для кухні.
Барна стійка для кухні.
Барна стійка для кухні.
Барна стійка для кухні.
Барна стійка для кухні.
Барна стійка для кухні.
Барна стійка для кухні.
Барна стійка для кухні.
Барна стійка для кухні.
Барна стійка для кухні.
Барна стійка для кухні.
Барна стійка для кухні.
Барна стійка для кухні.
Барна стійка для кухні.
Барна стійка для кухні.
Барна стійка для кухні.
Барна стійка для кухні.
Барна стійка для кухні.
Барна стійка для кухні.
Барна стійка для кухні.
Барна стійка для кухні.
Барна стійка для кухні.
Барна стійка для кухні.
Барна стійка для кухні.
Барна стійка для кухні.
Барна стійка для кухні.
Барна стійка для кухні.
Барна стійка для кухні.
Барна стійка для кухні.
Барна стійка для кухні.

Відео: Дизайн кухні з барною стійкою

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *