8 розхожих міфів прибирання, від яких слід відмовитися
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

8 розхожих міфів прибирання, від яких слід відмовитися


В інтернеті повно «лайфхаків» чищення поверхонь, які не просто не діють, а й завдають шкоди. Сьогодні розповімо про те, від яких ідей щодо наведення порядку слід відмовитись.

1. Чай добре чистить дерев’яні меблі

Нещодавно з’явився міф, що чайний розчин або заварений пакетик чаю допоможе видалити забруднення з дерев’яних поверхонь. Сказано, що чай надасть блиску меблів і освіжить її колір за рахунок барвників. Домогосподарки щиро вірять у це та застосовують чай при збиранні. Однак він не тільки не очистить дерево від бруду, а й спровокує зростання грибка у матеріалі. Для збирання дерев’яних поверхонь використовуються спеціальні професійні засоби, які не завдають шкоди матеріалу. А рідина та дерево – не найкраще поєднання. Вода вплине на дерев’яні меблі негативно, спровокує появу плісняви ​​або навіть призведе до псування матеріалу. Не рекомендується використовувати при митті дерева соду, лимонний сік або перекис.

8 розхожих міфів прибирання, від яких слід відмовитися

2. Олія та лимонний сік для полірування

Нещодавно в інтернеті з’явився лайфхак, керуючись яким, домогосподарки готували розчин із лимонного соку та оливкової олії для полірування меблів. Спочатку така порада справді працювала, засіб став застосовуватися досить часто. Але незабаром господині стали відзначати, що поверхня кухонних столів і шафок стала бляклою і пошкодженою, оскільки олія та лимонний сік псують будь-яку поверхню. Сік з часом роз’їдає дерево чи пластик, а після оливкової олії залишається липкий шар, який збирає пил та бруд. Краще використовувати спеціальні засоби для збирання або звернути увагу на інші способи.

8 розхожих міфів прибирання, від яких слід відмовитися

3. Глянцеву підлогу можна мити оцтом

Вважається, що оцтовий розчин добре очищає дерев’яні і глянсові поверхні від забруднень, що в’їлися, і пилу. Багато хто навіть вважає, що таку підлогу можна мити оцтом, і помиляються. Оцтовий розчин не тільки не прибере забруднення, а й пошкодить поверхню. Його властивості, що роз’їдають, сильні і ефективні, тому вже після декількох процедур миття підлога втратить природний колір і блиск.

8 розхожих міфів прибирання, від яких слід відмовитися

4. Вологі серветки ефективно очистять меблі

Використовувати при прибиранні вологі серветки для протирання столів та меблів – швидко та ефективно. Такі ганчірки не потрібно постійно змочувати та прати. Однак не кожен матеріал переживе таке прибирання. Серветки підійдуть тільки на пластикових або дерев’яних поверхнях за умови, що в їхньому складі немає спиртових та інших небезпечних хімічних речовин. Мити м’які меблі вологими серветками категорично не можна: вони залишать розлучення і можуть пошкодити тканину. Чистити дивани та крісла краще пором чи професійними засобами.

8 розхожих міфів прибирання, від яких слід відмовитися

5. Порошки та кондиціонери зберігають у склі

Баночки та пляшки з побутовою хімією псують зовнішній вигляд ванної кімнати та займають досить багато місця. Косметичні продукти можна зберігати в гарних ємностях, оскільки вони практично безпечні. А ось засоби для прання речей та збирання містять небезпечні хімічні речовини, тому у скляні банки їх пересипати та переливати не рекомендується. Вони можуть легко роз’їсти скляний матеріал і вилитися з банки на підлогу, пошкодивши інші поверхні у ванні. Такі засоби потрібно зберігати у заводських упаковках, оскільки виробник створює спеціальну ємність для довготривалого зберігання.

8 розхожих міфів прибирання, від яких слід відмовитися

6. Гумки врятують келихи від пошкоджень

Спеціальні гумки для посуду продаються в будь-якому гіпермаркеті, але малоефективні і не рятують келихи і чашки від відколів і пошкоджень. Вони ніяк не убережуть скло від пошкоджень. А якщо гумка в процесі роботи посудомийної машини порветься, то келих може розбитися. Тут потрібно відмовитися від гумок та використовувати спеціальні стійки з тримачами в посудомийній машині або мити келихи вручну за допомогою губки та мила.

8 розхожих міфів прибирання, від яких слід відмовитися

7. Чистити м’які меблі жорсткою щіткою

Багато домогосподарок сильно ризикують, коли чистять м’які меблі щіткою з жорсткими ворсинками. Це сильно ушкоджує тканину та сприяє появі дірок на ній. Крім цього, може змінитися колір поверхні. Небезпечно і мити дивани оцтовим розчином або соком лимонним, так як вони роз’їдять тканину. Не можна використовувати в збиранні та спеціальні порошки з гранулами. Найкраще використовувати легкий мильний розчин і м’які ганчірочки.

8 розхожих міфів прибирання, від яких слід відмовитися

8. Шкіряні меблі можна мити із застосуванням народних засобів

Багато домогосподарок для видалення плям зі шкіряних поверхонь користуються домашніми засобами: содою, сіллю або пероксидом. Але ці речовини здатні сильно нашкодити такому вибагливому матеріалу, як шкіра. Так, сода, перекис водню або оцет містять агресивні очисні речовини, які викличуть «скушкірування» шкіри, що погано позначиться на зовнішньому вигляді меблів. Для шкіряних диванів або крісел рекомендується використовувати спеціальні професійні засоби, які не зашкодять поверхні або звичайну воду з додаванням невеликої кількості рідкого мила.

8 розхожих міфів прибирання, від яких слід відмовитися

Не варто чистити меблі засобами, що містять спирт, так як вони можуть пошкодити поверхні. Краще використовувати професійні та безпечні засоби.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:8 Середня оцінка: 2,38 із 5)
8 розхожих міфів прибирання, від яких слід відмовитися Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *