55 фото та гід з дизайну
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

55 фото та гід з дизайну



Кухня в стилі прованс хороша тим, що доступна за будь-якого бюджету, підходить як для маленького, так і для великого приміщення, як для заміського будинку, так і для міської квартири. А ще вона ніколи не вийде з моди, адже в основу прованського інтер’єру закладено класичний стиль, тільки більш затишний та розслаблений.

Ось кілька його характерних рис:

  • Природна кольорова гама;
  • Традиційні та натуральні матеріали в обробці;
  • Шляхетна потертість та застарілість інтер’єру;
  • Використання класичних меблів з дерева, а також плетених або кованих меблів;
  • М’яке та розсіяне освітлення;
  • Велика кількість текстилю з льону та бавовни;
  • Декор у вінтажному стилі;
  • Використання «сільських» та традиційних «прованських» принтів: півників, соняшників та лаванди.

У цьому матеріалі ми розповімо, як створити інтер’єр кухні в стилі прованс з нуля: скласти колірну гаму, вибрати оздоблення, меблі, світильники та декор. А ще тут ви знайдете 55 фото кухонь, що надихають, міських квартир і заміських будинків.

Кольорова гамма

Інтер’єр у стилі прованс, як і південне узбережжя Франції, багатий на фарби. Щоправда, не яскраві та кричущі, а натуральні. Ось кілька найхарактерніших кольорів:

  • Теракотовий (теракотова плитка – традиційний оздоблювальний матеріал у Провансі);
  • Охристий (її видобувають у Франції з найдавніших часів);
  • Синій та блакитний (кольори моря, неба та вайди, що росте у Франції);
  • Відтінки лаванди: бузковий, фіолетовий;
  • Жовтий (колір сонця, соняшників та соломи);
  • Білий, колір слонової кістки, вершковий (це кольори білої глини, каміння, піску, вибіленого від сонця дерева);
  • Зелений, фісташковий та оливковий (Відтінки зеленого часто прикрашають будинки в Провансі, наприклад, віконні віконниці та двері часто фарбують у фісташковий колір).

Якщо ви хочете створити максимально автентичний інтер’єр на кухні в заміському будинку, то ви можете використовувати ці кольори у великих кількостях. Однак на кухні у міській квартирі фарби Провансу доречні у більш полегшених пропорціях.

  • Маленька кухня у стилі прованс обов’язково має бути світлою. Стіни, стеля та великі меблі краще пофарбувати в білий (це збільшить простір і компенсує недолік природного освітлення), підлогу варто оформити в бежевому, коричневому або теракотовому відтінку. А ось у декорі та акцентах краще використовувати лавандовий, оливковий, охристий та інші провансальські фарби.
Біла кухня в стилі прованс

Біла кухня в стилі прованс

Біла маленька кухня в стилі прованс

Біла маленька кухня в стилі прованс

Щоб створити приємну оку колірну гаму, необхідно поєднувати теплі відтінки із холодними. Ну а те, в яких тонах необхідно оформити основу інтер’єру — в теплих або холодних, — залежить від орієнтації кімнати на світлі:

  • Якщо кухня виходить вікнами на південь чи південний захід, і її більшу частину дня заливає сонячне світло, це означає, що інтер’єр варто наповнити переважно холодними відтінками (синім, блакитним) або нейтральними (зеленим, світло-сірим).
Блакитна кухня в стилі прованс

Малогабаритна кухня в стилі прованс у блакитній гамі

  • Якщо кухня темна і їй не вистачає природного освітлення, що найчастіше і буває в нашій північній країні, то інтер’єр варто наповнити переважно теплими і світлими фарбами. Тим більше, що стилю прованс вони властиві як інші. Охристий, теракотовий, білий, бежевий, бузковий, рожевий та жовтий (у малій кількості) – ось відтінки, які замінять провансальське сонце на вашій кухні.

Читайте також матеріал: Колір в інтер’єрі кухні: яскраві ідеї та традиційні поєднання.

Оздоблення: підлога, стіни, стеля

Справжня кухня у французькій провінції виглядає занепало і непомітно — на стінах нерівна штукатурка, на підлозі — груба теракотова плитка, а на стелі — потріскана побілка і дерев’яні балки.

Кухня в стилі прованс у заміському будинку

Дизайн кухні в стилі прованс у заміському будинку

Якщо на кухні в заміському будинку в Росії відтворити таке оздоблення ще можливо, то в міській квартирі вже складніше. Та й виглядатиме «чарівність старовини» тут буде або не доречно, або надто штучно. Що ж робити? Головне – використовувати традиційні та натуральні матеріали.

Стіни

  • В ідеалі стіни слід просто оштукатурити або пофарбувати матовою/напівматовою фарбою. Це і автентично, і практично водночас.
  • Шпалери повинні мати класичний малюнок: флористичні принти, вензелі, синьо-білі сюжети/візерунки, смужки або клітинку Віші. Приклади шпалер у стилі прованс в інтер’єрі кухні представлені у наступній добірці фото.

Дивіться також матеріал: Штори для кухні: колір, матеріал, вигляд та стиль.

  • Також для обробки стін підійде дерев’яна вагонка (див. фото), краще за світлі відтінки, щоб візуально розширити простір.

Вагонка в інтер'єрі кухні в стилі прованс

  • Цегляна кладка може органічно вписатися в інтер’єр за умови, що вона справжня. Втім, штучне старіння цегли та їх фарбування цілком допускаються та вітаються. Ще одна важлива порада – якщо кухня маленька, цегляною кладкою краще облицьувати лише одну стіну або будь-який її фрагмент, інакше простір візуально поменшає.
Цегла на кухні в стилі прованс

Дизайн-проект кухні в стилі прованс із застосуванням цегляної кладки

Цегла на кухні в стилі прованс

Цегляний фартух в інтер'єрі кухні в стилі прованс

Цегла буде чудово виглядати і у фартуху кухні

  • До речі про фартух. Найпрактичнішим, доступним і достовірно провансальським варіантом його оздоблення є керамічна плитка. Підійдуть будь-які «сільські» варіанти дизайну: імітації теракоти, плитки з флористичним/рослинним малюнком, гілки, плитка квадратна та у форматі «кабанчика». Нижче наведено різні приклади облицювання фартуха для кухні в стилі прованс.

Інтер'єр кухні в стилі прованс

Керамічна плитка в стилі прованс

Фартух кабанчик на кухні в стилі прованс

Дивіться також матеріал: Як вибрати фартух для кухні – довідка для покупця.

Стеля

Найкращим оздобленням стелі є звичайна побілка та фарбування. Якщо з часом або в результаті затоплення стеля почне тріскатися, не біда, адже саме на кухні в стилі прованс цей дефект перетворюється на гідність.

  • Ну, а якщо стеля не дуже низька, то ви можете прикрасити її стельовими балками. Головне, щоб вони були із натурального дерева.
Стельові балки на кухні в стилі прованс

Стеля цієї «провансальської» кухні у міській квартирі прикрашає біла вагонка та дерев’яні балки

Зверніть увагу на статтю: Стеля на кухні – 7 способів оформлення.

Підлога

Для покриття для підлоги ідеальним рішенням буде дерево або керамічна плитка для підлоги. На кухні в стилі Прованс неприпустимі глянцеві поверхні, тому плитка в ідеалі має бути матовою і дещо грубою, а ламінат – з ефектом ветхості. А ось і фото-приклади дерев’яних покриттів та плитки для підлоги на кухні в цьому стилі.

Оздоблення на кухні в стилі прованс

Оздоблення на кухні в стилі прованс

Оздоблення на кухні в стилі прованс

Меблі

Столові та кухонні меблі в стилі прованс неодмінно дерев’яні, плетені з ротанга або ковані, класичного стилю, бажано зістарені або навмисне грубі.

  • Фасади обов’язково мають бути з фільонками, можливо зі скляними вставками і навіть… металевою сіткою як на фото нижче.

Кухня в стилі прованс

Кухня в стилі прованс

До речі, все кухні від Ікеа з фільончастими фасадами добре вписуються в провансальські інтер’єри.

  • Характерною для стилю прованс рисою є відкриті шафи та полиці. Майте на увазі, що вони і весь їхній вміст потребують частого вологого прибирання, зате візуально полегшують інтер’єр.
  • Обідній стіл може бути потужним або, навпаки, дуже легким. Стільці, табурети та напівкрісла можуть бути дерев’яні, ротангові (плетені), металеві (в т.ч. ковані), виготовлені з гнутої фанери, можливо з м’якою оббивкою. А ще стільці можуть бути різномастими. У наступній добірці фото ви можете знайти цікаві ідеї столових меблів для кухні прованс.

Барний столик

Кований кавовий столик у стилі прованс

Кухонна техніка та сантехніка

Звичайно, найкраще прованський дизайн підкреслить техніка та сантехніка у відповідному стилі:

  • Замість хромованого змішувача краще вибрати мідний або бронзовий зі старомодним двовентельним пристроєм (див. матеріал: Вибираємо змішувач для кухні);
  • Ідеальне миття – з білої кераміки;
  • Побутову техніку бажано вибрати під старовину. На щастя сьогодні практично у кожної компанії-виробника можна знайти ретро-моделі.

Освітлення

Вдень має бути багато природного світла, тому подбайте про те, щоб меблі та фіранки на вікнах не заважали його проникненню в кімнату.

  • Штучне освітлення на прованській кухні має бути рівномірним та м’яким. Щоб цього досягти, замість однієї потужної люстри використовуйте безліч невеликих приладів (можна на додаток до основної люстри). Наприклад, це можуть бути точкові світильники, настінні бра або просто розставлені по кімнаті настільні лампи та торшери.

Що ж до зовнішнього вигляду світильників, то рекомендуємо віддати перевагу кованим, простим металевим, дерев’яним, плетеним або тканинним світильникам. Добре підійдуть і світильники зі скляними та фарфоровими плафонами.

  • До речі, люстру краще вішати не в центрі кухні, а просто над обіднім столом. Так їдальня зона візуально відокремиться від робочої та стане по-справжньому парадною.

Декор, текстиль та аксесуари

Саме деталі створюють затишок, тому кожну дрібницю варто обирати з огляду на інтер’єр.

  • Дизайн кухні в стилі прованс неймовірний без достатку різноманітного текстилю: скатертин із льону або грубої бавовни, легких білих фіранок або штор з класичним принтом, подушок, чохлів на стільцях, рушників та серветок. Традиційні мотиви для текстилю — це квітковий або рослинний принт, клітина Віші та рідкісна смужка. Ідеальні види штор: класичні, римські, кав’ярні.

Льняні штори та текстиль на кухні в стилі прованс

Штори в стилі прованс

До речі, штори можуть бути не тільки на вікнах: фіранки, що вільно гуляють, можна повісити на нижню частину гарнітура (див. фото) або стіл-острів.

Текстиль у стилі прованс

  • Посуд підійде звичайнісінький — з кераміки, порцеляни, дерева, чавуну, алюмінію (з емаллю або без неї).

Декор кухні в стилі прованс

  • Відмінно доповнять інтер’єр плетені кошики, алюмінієві цебра та дерев’яні ящики, в яких можна зберігати господарські дрібниці або фрукти-овочі.
  • Відмінно на прованській кухні виглядатимуть «старовинні» настінний годинник. Зазвичай вони круглі, з римським циферблатом, можливо з написами французькою або традиційними провансальськими малюнками (лавандою, півнями та ін.).

Кухня інтер'єру в стилі прованс з годинником на стіні

Декор кухні в стилі прованс

  • Не забудьте прикрасити кухню одним-двома півнями, наприклад, у вигляді кованої статуетки або картини.

Декор кухні в стилі прованс

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:69 Середня оцінка: 4,65 із 5)
55 фото та гід з дизайну Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *