100 найкращих ідей: брошована деревина на фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

100 найкращих ідей: брошована деревина на фото


Брашування деревини – це один із способів декоративного оздоблення натурального матеріалу, який можна використовувати при виготовленні найрізноманітніших предметів інтер’єру та матеріалів для оздоблення. Даний метод обробки заснований на використанні різниці густин шарів деревини. Якщо подивитися на спил дерева, то річні кільця будуть добре видно саме за рахунок різниці в щільності шарів. Волокна з різними фізичними якостями утворюють характерний індивідуальний малюнок, який можна ефектно використовуватиме створення декоративних (але при цьому функціональних) поверхонь. Це можуть бути предмети меблів, оздоблювальні матеріали або декоративні елементи, покликані прикрасити інтер’єр.

Ефект старої деревини

Старе дерево – тренд сучасного дизайну

У сучасному дизайні інтер’єру поверхні з брусованої деревини застосовуються повсюдно, в приміщеннях із найрізноманітнішим функціоналом. Це непросто тренд цього сезону, це популярний спосіб створення дизайнерських рішень протягом кількох років. Очевидно, що мода на штучно зістарену деревину не пройде найближчим часом – ви можете сміливо використати цей прийом для оформлення власного житла та бути впевненими у актуальності створеного дизайну.

Дерево всюди

Оригінальна фактура

У стилі кантрі

Незвичайний кабінет

Брасоване дерево

Кидання здійснюється за рахунок видалення м’яких шарів деревини, після якого більш щільні шари оголяться, представляючи красивий природний малюнок, рельєфну поверхню. Як правило, видалення м’яких шарів відбувається з часом природним чином. У рамках столярної майстерні цей процес можна прискорити та візуально зістарити деревину для отримання фактурної поверхні.

У стилі кантрі

Інтер'єр вітальні

Дерев'яні поверхні

Оздоблення деревом

Поверхні та конструкції

Процес прискорення старіння деревини можна проводити як з м’якими, так і з твердими породами дерева. Єдина умова – наявність чітко виражених шарів із м’яким та твердим складом, явною фактурністю. Такими властивостями мають такі породи деревини:

  • сосна;
  • дуб;
  • модрина;
  • ясен;
  • горіх;
  • венге (порода африканської деревини темного кольору).

За узголів'ям ліжка

На заскленій веранді

Оригінальні колірні та фактурні рішення

Інтер'єр ванної кімнати

Акцентна поверхня

До тих видів деревини, які не має сенсу намагатися кидати через відсутність явної «шаруватості» (відмінності між м’яким і твердим шаром, відсутності дрібноволокнистої структури) відносяться:

  • вишня;
  • береза;
  • вільха;
  • клен;
  • тик;
  • бук.

У стилі шале

Оригінальна вітальня

Дерев'яні настінні панелі

Елементи з дерева

Ефектне використання брошованого дерева

Враховуючи той факт, що натуральне дерево чудово вписується практично в будь-який стилістичний напрямок в оформленні інтер’єру, кинуту деревину активно використовують як для обробки поверхонь, так і для виготовлення предметів меблів і декору. Підлогове покриття, настінні та стельові панелі, каркасні меблі, фасади систем зберігання – складно перерахувати всі сфери застосування штучно зістареного дерева.

Акцент на камін

Інтер'єр студії

Оригінальне оздоблення

Інтер'єр їдальні

Процес брашування в домашніх умовах

Метод брашування – один із найпростіших способів старіння деревини в домашніх умовах. Надати дерев’яній поверхні фактурності можна за наявності мінімальної кількості обладнання, інструментів та пристроїв. Перевага методу ще й у тому, що він передбачає використання виключно ручної праці.

Креативний підхід

Стилістика кантрі

Зістарене дерево всюди

Природний малюнок деревини

Отже, вам знадобляться:

  • металеві щітки з різною мірою жорсткості (для грубого видалення м’якого шару з поверхні дерев’яної заготовки);
  • наждачний папір з різним рівнем зернистості (потрібний буде як для чорнового шліфування, так і для остаточного полірування;
  • морилка для надання деревині максимальної декоративності;
  • лак для фінальної обробки поверхні.

Увага на вогнище

Оздоблення брусованою деревиною

Їдальня з дерев'яним оздобленням

Дизайн кухні-їдальні

Всі ці пристосування потрібні виключно для ручної праці зі створення брашированной поверхні деревини. Надання дереву фактурності, його візуальне старіння можна спростити, трохи механізувавши. Можна використовувати дриль з можливістю регулювання швидкості та спец.машини для брашування. До таких машин необхідно буде придбати набір щіток трьох видів:

  • металеві;
  • полімерні з абразивом;
  • сезалеві (волосяні).

Природні відтінки

У сірих тонах

Оздоблення поверхонь деревом

Ефектне використання деревини

Для виробництва невеликої поверхні з деревини з ефектом фактурності немає сенсу набувати всіх цих пристроїв. Але якщо в оформленні вашого житла активно використовуватиметься брусована деревина, то витрати будуть виправдані. Адже володіючи певною послідовністю дій, можна домогтися не тільки швидкого, а й високоякісного виготовлення брошованої деревини.

Оформлення спальні з акцентом

У світлій вітальні

Акцентна стіна з дерева

Деревина в обробці вітальні

Алгоритм дій під час брошування деревини

Застосування брашування для декоративної обробки деревини дозволяє змінювати текстуру і колір різних порід дерева. Отже, приступимо:

1.Потрібну вам заготівлю деревини необхідно спочатку зволожити, щоб уникнути поширення деревного пилу. Перша обробка здійснюється за допомогою металевої щітки, підібраної виходячи із густини деревини. Металеві ворсинки щітки повинні успішно видаляти м’який шар дерева, але при цьому не пошкоджувати тверді пласти. Рух «щетини» повинен бути за напрямом волокон, інтенсивність і натиск вибирайте виходячи з ефективності зіскоблювання м’якого шару. Працюючи вручну немає проблем із підбором потрібної інтенсивності дій та рівня натискання, але доводиться докладати чимало зусиль. З механічною машинкою необхідно буде підбирати рівень обертання щітки до кожного виробу, зате процес відбувається неймовірно швидко і якісно.

Ефектне дерев'яне оздоблення

Перегородка як акцент

Тепла палітра кольорів

У просторому та світлому приміщенні

2.Далі потрібно змінити насадку на полімерну щітку з абразивом. За допомогою цього пристосування можна здійснити первинне шліфування поверхні, знявши шорсткості та можливі уривки деревних волокон, що залишилися від попереднього етапу обробки. Після того, як все зайве буде видалено, необхідно оцінити якість виконаної роботи. Якщо поглиблення недостатньо виражені, обробити поверхню ще раз (різні породи деревини по-різному «поводяться» цьому етапі брашування). На цьому етапі роботи можна додати декоративності заготівлі – за допомогою стамески створити поглиблення довільної форми, у різних місцях (на ваш розсуд, все залежить від бажаного результату). Цим заглибленням можна буде надати максимально природного вигляду (ніби дерево саме постаріло з часом) після чорнового шліфування.

З ефектом потертої деревини

Ефектний дизайн вітальні

Комбінування обробки

У мансардному приміщенні

3.Наступний етап – фінальне полірування, яке проводиться за допомогою волосяної щітки (насадки). Цей пристрій допоможе надати поверхні непросто закінченого вигляду, але естетики лощеного виробу з яскраво вираженою фактурністю. Якщо ви здійснюєте роботу вручну, то використовуйте наждачний папір із найменшим рівнем зернистості (поверхня буде ідеально відполірована).

Усі відтінки сірого

Брашована дошка

Нетривіальний дизайн

На тлі білих стін

Квартира студія

Світлий образ

4.Далі йде процес підготовки виробу до фарбування та розтину лаком. Поверхню необхідно ретельно очистити та висушити. Залежно від вибраного дизайну елементів, які будуть містити брошувану деревину, можна вибрати тип покриття фактурної поверхні:

  • фарбування;
  • золочення;
  • патирування;
  • лише нанесення прозорого лаку.

Теплота дерев'яних елементів

Тотальне оздоблення деревом

Фактура та колір

Опори, балки та перекриття

Застосування морилки дозволить створити швидку візуальну зміну естетики деревини – за рахунок утворення контрастного малюнка на природному рельєфі дерева. Для того щоб ділянки з м’якими шарами (швидко вбирають склад) потемніли, а щільніші ділянки залишилися світлими, морилку необхідно наносити швидко, рясно і відразу видаляти залишки. Неймовірно ефектно виглядає обробка фактурної поверхні золоченою фарбою – на тлі природного кольору деревини вона проникає у поглиблення та мікротріщини, створюючи оригінальне та благородне світіння всього виробу.

Яскрава деревина

Лаконічні рішення

Оформлення сходів

Світле дерево

Інтер'єр кухні в заміському будинку

5.Після того як всі роботи з фарбування або лакування закінчені, поверхню (після повного висихання) необхідно ще раз обробити поліруванням для позбавлення від шорсткості, що виникли при фарбуванні. Після повного висихання, поверхню можна покрити лаком. Якщо йдеться про створення оздоблювального матеріалу для покриття для підлоги, то необхідно використовувати спеціальний паркетний лак, що дозволяє продовжити термін служби створеної обробки підлог.

Незвичайне робоче місце

Оформлення передпокою

Незвичайний санвузол

Спальня у сірих тонах

Красивого ефекту з яскраво вираженим природним малюнком деревини можна досягти без фарбування за допомогою випалу поверхні паяльною лампою. Заготівлю, трохи обпалену за допомогою паяльної лампи, необхідно буде обробити наждачним папером, а після очищення та сушіння – розкрити лаком поверхню для остаточної обробки.

Обробка дерева вогнем

Мінімалістський стиль

І на завершення

Одна з головних переваг брашування деревини – можливість створення ексклюзивних предметів інтер’єру та оздоблювальних матеріалів у домашніх умовах. Можливість без зайвих витрат і самотужки візуально зістарити деревину та використовувати ефектну фактурну поверхню для створення покриттів, предметів меблів або декору, підштовхує багатьох власників квартир чи приватних будинків на різні експерименти у цій сфері. Оригінальні рішення щодо фарбування, патирування, позолочення та сріблення фактурних виробів дозволяють створювати креативний дизайн приміщень з найрізноманітнішим функціональним навантаженням. Адже природне дерево актуальне за всіх часів, у будь-якому стилістичному напрямку оформлення інтер’єру. Перед вами приклади використання старої деревини для виконання покриття підлоги.

У сучасному стилі

Акцент на покриття для підлоги

Світлий верх, темний низ

Акцент на паркетний малюнок

Настінних панелей для ефектного оздоблення всіх або тільки акцентних поверхонь.

Оформлення каміна

Лаконічний дизайн

Оригінальний передпокій

Світлі поверхні

Оздоблювального матеріалу для оформлення стелі.

Оформлення стелі

Стельові дерев'яні панелі

Оригінального кухонного фартуха.

Кухня у темних тонах

Незвичайний кухонний фартух

Дизайн кухні в приватному будинку

Потерті поверхні

Стельових балок, колон та перекриттів, наличників, кріплень, поручнів та сходів сходів та інших конструктивних елементів інтер’єру.

Кантрі-стилістика

Безліч дерев'яних елементів

Різні породи деревини

Опори та колони, балки та поперечини

Ефектно зістарене дерево

Дверних міжкімнатних полотен.

Двері та не тільки з дерева

Кантрі-стиль у ванній кімнаті

Акцент на міжкімнатні двері

Фасади систем зберігання.

Брашування для фасадів шаф

Комбінування матеріалів для фасадів

Стільниць кухонних островів, обідніх та письмових столів

Ефектна стільниця

Різні сорти деревини

Предметів меблів – ліжок, стільців, столів, табуретів підставок, етажерок, лавок і не тільки…

Дерев'яні меблі і не тільки

Їдальня зона на подіумі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *