35 ідей дизайну на фото
Планування кухні, при якій всі системи зберігання, робочі поверхні та побутові прилади розташовуються вздовж трьох стін приміщення, називається П-подібним. Подібне розташування підходить для просторових кухонних середніх і великих розмірів, квадратної або прямокутної форми. Якщо кухонне приміщення менше 10 квадратних метрів, то подібне планування може створити не зовсім зручне розташування важливих кухонних сегментів, особливо вершин робочого трикутника — плити, раковини та холодильника. Необхідно, щоб між цими трьома найважливішими предметами інтер’єру кухні була відстань щонайменше 1 метр.
Якщо ваша кухня має не наскрізне розташування, квадратну або прямокутну форму та достатні розміри, а вам необхідно розмістити велику кількість систем зберігання та різної кухонної техніки, то П-подібне планування для вас.
П-подібне планування для кухонь різних розмірів – варіанти розташування обідньої зони
Навіть у досить просторих кухнях з П-подібним плануванням, як правило, не залишається місця, щоб розмістити і обідню зону, особливо, якщо в сім’ї кілька чоловік і стіл необхідний значних розмірів. У цьому випадку потрібне окреме приміщення для розміщення обідньої групи. Або, подібне планування буде актуальним для кімнати-студії, в якій розташовані відразу вітальня, кухня та їдальня з умовними розділеннями зон.
Білий колір шаф кухонного гарнітура з П-подібним плануванням – найпопулярніший варіант оформлення сучасних кухонних просторів, особливо тих, які не можуть похвалитися значними розмірами. Кам’яні стільниці та блиск нержавіючої сталі добре доповнять білу композицію.
Ще один варіант світлого виконання кухонного гарнітура з П-подібним компонуванням систем зберігання, робочих поверхонь та побутової техніки — використання білих поверхонь нижнього ярусу шафок і світло-сірий колір для верхніх шаф. Застосовуючи аналогічні кольори для оздоблення приміщення, вдається створити спокійну та нейтральну атмосферу приміщення, а кілька яскравих предметів декору чи сервірування зможуть привнести в дизайн кухні нотку позитиву та піднесеного настрою.
Білі гладкі кухонні шафи без фурнітури створюють дуже велике і навіть монолітне відчуття у просторому приміщенні кухні. Для сучасного стилю, що прагне практичного використання мінімалізму, подібне планування і виконання можуть стати ідеальними.
У сучасних кухнях, розташованих у міських квартирах, рідко вдається реалізувати П-подібне планування кухонного гарнітура з установкою обідньої групи – для цього необхідно дійсно просторе приміщення. У приватних міських будинках чи заміських домоволодіннях подібний дизайнерський та конструктивний прийом здійснити простіше. В результаті виходить затишна та комфортна кухня з неймовірно високою функціональністю, технологічністю та місткістю систем зберігання. Але за всієї своєї раціональності та наповненості ресурсами, кухонний простір може виглядати у стилі кантрі, привносячи мотиви сільського життя, які так органічно вписуються у заміське житло.
Додати яскравості кухонного гарнітуру з П-подібним плануванням можна за допомогою виконання одного з ярусів шаф за допомогою насиченого відтінку. У поєднанні зі світлим тоном деревини меблевий альянс не виглядатиме надто химерно. Але при цьому неймовірно урізноманітнить палітру кольорів кухні і привнесе елемент позитиву і навіть свята.
Виготовлення кухонних фасадів з плавними лініями, обійдеться дорожче за стандартне виконання, і не всякий матеріал підходить для подібних конструкцій, але, очевидно, що подібні витрати окупляться оригінальним зовнішнім виглядом кухонного гарнітура та унікальністю всього інтер’єру.
Гра контрастів у невеликому приміщенні кухні
Навіть кухню скромних розмірів можна обладнати за допомогою п-подібного планування. Безумовно, в цьому випадку не йдеться про встановлення обідньої зони або кухонного острова. Щоб надати динамізму кухонному гарнітуру, можна використовувати контрастне поєднання кольорів. Найпоширеніша комбінаторика – поєднання білого із чорним. Темні фасади шаф та світлий мармур стільниць нададуть шляхетності навіть скромній кухні.
Білий колір кухонного гарнітура та чорний відтінок побутової техніки будуть не просто контраст у вашому інтер’єрі створювати, а й унікальності обстановці додадуть. Якщо ж для обробки кухні використовувати яскраві, насичені тони, то можна отримати дійсно нетривіальний підхід до оформлення практичного приміщення в будинку або квартирі.
Ще один варіант розмаїття на кухні — використання білих поверхонь кухонних шаф і чорних глянцевих стільниць робочих поверхонь. У поєднанні з чорно-металевим зовнішнім виглядом кухонних приладів весь ансамбль виглядає дуже органічно і збалансовано.
Додавши до чорно-білого виконання кухонного гарнітуру трохи деревного кольору, можна отримати не просто оригінальний альянс колірних рішень, а й унікальний інтер’єр кухонного простору. Дерев’яні поверхні, тон в тон, що підходить до покриття для підлоги, дозволяють створити дійсно гармонійний і збалансований дизайн кухні з П-подібним плануванням.
Кухня П-подібного планування з островом
П-подібне планування кухонного гарнітура з островом підходить для кухонних просторів з площею вище за середні показники. Щоб виконати всі канони ергономіки та розмістити робочі зони, побутові прилади та системи зберігання з найбільшою раціональністю та практичністю, необхідне справді велике приміщення кухні. Очевидно, що кухонний острів у цьому випадку можна використовувати як обідню зону для невеликої кількості домочадців.
Класичні фасади шаф у білому виконанні, місткий острів із мармуровою стільницею та розкішна люстра – класика на всі часи для просторих приміщень кухні. Практична та раціональна, але при цьому неймовірно елегантна обстановка традиційної кухні здатна закохати у себе багатьох домовласників.
Альтернативою білій кухні може стати пастельний відтінок клена, наприклад. Світло-бежеві поверхні кухонного гарнітура чудово поєднуються з блиском нержавіючої сталі, навіть масивні кухонні прилади здаються легшими на тлі такого ніжного кольору.
Сіро-блакитні фасади кухонних шаф і глянсові білі стільниці виглядають дуже ошатно, але при цьому не «ріжуть» погляд яскравими поєднаннями колористи стверджують, що подібні колірні рішення сприяють зниженню апетиту — для господинь, які завжди сидять на дієті подібні методики впливу нагоді.
П-подібна кухня з півостровом – варіанти палітри кольорів
П-подібне компонування, при якому острів прилаштовується до однієї зі сторін кухонного гарнітура, найчастіше називається півострівною. Як правило, з внутрішньої сторони подібної прибудови розташовуються системи зберігання, а зовнішня сторона має стільницю, що виступає, для організації зони сніданків або інших коротких трапез. Подібне компонування дуже зручне для житла, що має окрему кімнату для влаштування їдальні або ж, обідня зона розташовується в тому ж просторому приміщенні, що і кухня, але поза межами робочих кухонних сегментів.
Місткі кухонні шафки, розташовані від підлоги до стелі, створюють приємну, теплу атмосферу завдяки забарвленню «під дерево». Навіть прохолодна поверхня кам’яних стільниць викликає асоціацію з теплом і все через пісочно-коричневі відтінки. За допомогою підсвічування вдалося висвітлити не лише робочі поверхні, а й нижній ярус півострова біля підлоги, створивши відчуття підвішеності меблювання у просторі кухні.
Навіть у невеликому кухонному приміщенні можна розмістити кухонний гарнітур з П-подібним плануванням невеликою півостровою прибудовою з можливістю організації місця для сніданків. У кімнаті зі скромними розмірами вдалося легко виконати правило робочого трикутника – раковина розміщена між холодильником та плитою, при цьому має дуже виграшне для господарок розташування біля вікна. Нейтральний сірий колір кухонних фасадів чудово гармонує з мармуровими стільницями.
Білий колір для невеликих приміщень
Для кухні невеликих розмірів ідеально підійде П-подібне планування із півостровом у світлих тонах. Білі глянсові поверхні фасадів кухонних шаф не тільки візуально розширюють простір, але ще й є найпрактичнішим варіантом з погляду догляду за площинами. На тлі білих систем зберігання блиск нержавіючої сталі та хромованих поверхонь виглядає особливо виразно.
Як акцент в білій кухні можна використовувати поверхню кухонного фартуха. Існує безліч способів оформлення площини над робочими поверхнями — від керамічної плитки або мозаїки до настінних скляних панелей з фотодруком.
Білі кухонні шафи та мармурові стільниці – прекрасний з погляду естетики та практичний з погляду експлуатації та догляду союз. Додати до цієї білої ідилії яскравий акцент, наприклад, барні стільці або колоритний фартух і сучасна кухня з універсальним інтер’єром, актуальним на довгі роки, готова.
Білі глянсові поверхні у поєднанні з яскравою деревиною, плавні лінії кухонного гарнітура, дзеркальний блиск фурнітури та освітлювальних приладів, а також мозаїчне оформлення вертикальних поверхонь – все працює на створення приємної погляду та практичної експлуатації та догляду сучасної кухні.
Додайте яскравості до вашої кухні
Контрастне поєднання яскравого насиченого відтінку із білим кольором – тренд в оформленні кухонних просторів останніх років. Білі стільниці та яскраво-малинові фасади кухонних шаф виглядають ефектно, яскраво і насичено. Завершує неабиякий образ кухні блиск хромованих деталей інтер’єру, побутової техніки та меблевої фурнітури.
Додати яскравості та динамізму кухонному простору можна і за допомогою контрастних поєднань – чорні та білі поверхні у кампанії з дерев’яними площинами створять нетривіальний дизайн кухні. Для таких невеликих просторів краще відмовитися від частини верхнього ярусу шаф, щоб не захаращувати приміщення зі скромними розмірами. До того ж систем зберігання буде достатньо при П-подібному плануванні з півостровом.
Контрастне поєднання білого кольору із темною деревиною теж може виглядати яскраво. Якщо додати до дерево-білого виконання кухонного гарнітура і аналогічну комбінаторику оформлення стелі, можна отримати оригінальний інтер’єр кухонного приміщення, що запам’ятовується.