модні новинки інтер’єру на фото
Щороку у світі дизайну з’являється безліч нових тенденцій. Наступний сезон не є винятком. Сучасні інтер’єри створюються під впливом таких вимог нашого часу, як багатофункціональність, максимальний комфорт та стильність. Формування ключових тенденцій при декоруванні квартир обумовлено темпами життя городян, що прискорюються, і відчутним збільшенням побутового навантаження.
Що ж насправді відбувається у дизайнерському світі? Які ідеї та напрямки можна назвати найперспективнішими цього року? Відповіді на всі питання можна буде знайти в цій статті.
Альтернативи під час вибору загального стилю
При оформленні більшості сучасних міських квартир у 2015 році в основному будуть використовуватися два напрямки дизайну – модерн та мінімалізм. Для інтер’єрів приміщень, виконаних у стилі модерн, характерні такі риси, як:
- використання неяскравих відтінків;
- переважання натуральних матеріалів;
- застосування плавних ліній та нерівних контурів.
Стиль мінімалізм характеризується як:
- наявність тільки найнеобхідніших меблів;
- величезна кількість світла та вільних просторів;
- грамотна організація приміщення (розбивка кімнат на багатофункціональні зони).
В інтер’єрах квартир часто можна зустріти переплетення основних напрямів дизайну, оскільки ці стилі мають багато спільного. Крім того, при оформленні сучасних міських приміщень задіяні деякі з елементів стилю лофт, серед яких:
— Необроблені стельові перекриття;
– натуральна цегляна кладка;
— Стіни з грубою штукатуркою.
Пріоритети при підборі кольорової гами
Лідируючі позиції при створенні інтер’єрів квартир у році будуть займати світлі тони (різні відтінки білого, бежевого і сірого). Як і раніше популярні такі природні колірні гами, як зелені, коричневі і синювато-сірі.
Зрідка можуть використовуватися темні кольори (темно-сірий та вугільно-чорний).
Яскраві контрастні кольори в сучасних інтер’єрах застосовуються лише як доповнення – у вигляді оригінальних аксесуарів (окремих предметів меблів, декоративних панно, килимків та диванних подушок).
Особливості оздоблення приміщень
Колірне оформлення стін, стель і підлог цього сезону відрізнятиметься простотою та функціональністю. Основні поверхні, як правило, пофарбовані у єдиний колір. Значна частина приміщень має значну висоту стін. Деякі поверхні виконують функцію своєрідних акцентів (за рахунок декоративної плитки, цегляної кладки або виразних шпалер).
Зовсім інша справа – форма стельових перекриттів. Дизайн стелі відрізняється вишуканістю та різноманітністю. Сучасні оздоблювальні матеріали дають можливість надати цій частині кімнати будь-якої хитромудрої форми. Крім того, стельові конструкції часто використовуються дизайнерами для організації освітлення в кімнаті.
Для обробки підлог цього року найчастіше будуть застосовуватися ламінатні покриття різних кольорів. Цей сучасний матеріал є досить практичним та доступним для більшості росіян.
У деяких приміщеннях доречна мармурова плитка.
Меблі та аксесуари: основні переваги
Щодо заповнення квартири меблями, то тут немає явних пріоритетів. У більшості випадків використовуються предмети неяскравих кольорів та класичних форм:
- просторі прямокутні дивани з м’якою оббивкою;
- круглі, квадратні або подовжені журнальні столики зі скла та пластику;
- невеликі витончені крісла та масивні м’які крісла;
- декоративні каміни;
- полиці для книг, вбудовані у стіну;
- шафи-тумби для інших речей.
З основних декоративних аксесуарів слід виділити:
- строкаті картинки та панно;
- всілякі вази та статуетки;
- живі квіти в оригінальних горщиках;
- композиції зі штучних рослин та квітів;
- світильники та настільні лампи незвичайної форми.
Як і раніше будуть популярні всілякі покриття для підлоги і м’які ворсисті килимки.
Особливості освітлення сучасного житла
При організації життєво важливих зон будь-якої квартири велике значення надається освітленню. Ось чому так цінуються міські будинки з великими вікнами. Завдяки величезним віконним отворам такі приміщення чудово висвітлюються і не вимагають наявності додаткових освітлювальних приладів.
Там, де не можна обійтися без штучного підсвічування, є різноманітні лампи та точкові світильники. Для кожної зони передбачено свій освітлювальний прилад.
Великі вікна – це джерело природного світла, а й дуже виразний елемент декору. При оформленні віконних прорізів використовується різноманітний текстиль, іноді досить яскравий і контрастний.
Зона вікна може виконувати функцію невеликої полиці для зберігання побутових дрібниць, і навіть служити своєрідною лежанкою для короткочасного відпочинку.
Важко сказати, які саме напрями дизайну стануть найбільш популярними цього року, оскільки кожен власник житла має право самостійно вирішувати, що для нього є найбільш прийнятним. Тому не варто нічого загадувати наперед — час все розставить на свої місця.