Пропорції та масштаб у гармонійному інтер'єрі
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Пропорції та масштаб у гармонійному інтер’єрі


Серед усього різноманіття завдань, що виникають при створенні інтер’єру, є ті, що ми бачимо, і ті, що залишаються за кадром. Так, наприклад, оздоблювальні матеріали, тканини, кольори, форма меблів, рівень світла є цілком матеріальними об’єктами, ми розуміємо, як з ними працювати і в цілому можемо передбачити результат. А є аспекти, які видно лише тоді, коли ви про них знаєте. Один із таких – це масштаби та пропорції в інтер’єрі.

Але найцікавіше полягає в тому, що ми всі розуміємо інтуїтивно, де закони пропорцій порушені, навіть якщо ніколи цих законів не вивчали. Такий інтер’єр здаватиметься незавершеним, якимось «неправильним». Ось чому так важливо розуміти хоча б основні, найважливіші принципи роботи з розмірами та масштабом при розробці та втіленні проекту. Розглянемо приклади, як вони працюють.

001_home-design (1).jpg

Якщо в інтер’єрі є одна порожня стіна, при цьому вона досить висока та широка, потрібно правильно її декорувати, інакше виникне дисонанс. Щоб уникнути відчуття порожнього та незавершеного простору, таку стіну потрібно прикрасити. Часто в цьому випадку на стіну вішають багато невеликих картин чи фото в рамках, але така галерея рідко виглядає стильно та гармонійно. Краще підберіть одне або два полотна пропорційного стіні масштабу.

002_home-design.jpg

Взагалі, говорячи про правильні розміри арт-об’єктів, картин зокрема, слід зазначити, що важливим є не лише сам розмір, а й колірна наповненість твору. Картина не повинна домінувати в інтер’єрі (якщо це не ваша усвідомлена задумка), а для цього вона повинна бути або не надто великою, або не надто яскравою.

003_home-design (2).jpg

Пропорції самого полотна варто враховувати, в ідеалі вони повинні відповідати пропорціям стіни. Тому для високої стелі підходить витягнута форма, а для низької, але широкої стіни ідеальний триптих. Також не забувайте, що між картинами та краями стіни має бути достатньо простору.

004_home-design (3).jpg

Ще одне непросте питання – вибір меблів, точніше за її розміри. Найбільше помилок виникає з підбором дивана, наприклад, для вітальні. Незрівнянно великий диван відразу зіпсує пропорції навіть найвивіренішої композиції. Щоб не помилитися, пам’ятайте дві речі: обсяг повинен бути врівноважений щодо обсягів інших великих об’єктів, і він не повинен загороджувати важливі зони, наприклад вікно або камін.

005_home-design (4).jpg

Дуже бажано врівноважити диван візуально за допомогою крісел чи кавового столика. Так ми створюємо повноцінну та завершену композицію.

006_home-design (5).jpg

Цей прийом працює як з великими, так і компактними предметами меблів.

007_home-design (6).jpg

До речі, вибір кавового столика для вітальні також може бути непростим завданням. Дизайнери радять відштовхуватися від дизайну та розмірів дивана, поряд з яким стоятиме столик. Якщо диван об’ємний і масивний, то столик краще взяти полегшений, тобто виготовлений з прозорого матеріалу, або полегшеної конструкції, або з відкритим нижнім ярусом.

008_home-design (7).jpg

Висота столика повинна бути приблизно дорівнює висоті сидіння дивана, яке ширина підбирається таким чином, щоб можна було з будь-якої точки дивана взяти чашку зі столика.

009_home-design (8).jpg

Вибір ідеальної лампи викликає не менше складнощів. Щоб підібрати одну з безлічі варіантів, орієнтуйтеся на стильове рішення і на локацію. Так, наприклад, для передпокою підійде більш проста і компактна лампа, а у вітальню або їдальню можна підібрати щось більш масштабне і яскраве.

010_home-design (9).jpg

Маючи в своєму розпорядженні настільні лампи в інтер’єрі, враховуйте, як вони впливають на композиційний лад. Довгі, витягнуті ніжки цих парних ламп підтримують задану вертикаль узголів’ям і візуально полегшують об’ємний плафон.

012_home-design (11).jpg

Для дизайну спальні важливо також правильно підібрати узголів’я ліжка: його розмір, форма, колір та фактура багато в чому впливають на те, як виглядає центральний елемент кімнати – ліжко.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *