Сучасний дизайн кухні з барною стійкою
Зміст:
Головною перевагою дизайну кухні, що оснащена барною стійкою, є чудова можливість поділу приміщення на функціональні зони. В естетичному плані така кухня теж лише виграє – у ній з’являється приваблива романтична атмосфера, а дизайн виглядає найоригінальнішим та стильнішим.
Як вибрати барну стійку?
По-перше, стійки можуть бути виготовлені з різних матеріалів: дерево, ДСП, ламінат, метал, камінь, скло. Хоча, для облицювання найчастіше використовується коріан. За формою барні стійки можуть бути різними: прямокутними, багатогранними або обтічними. А конструкція їх буває одно-або багаторівнева. При виборі стійки слід відштовхуватися від того, щоб вона неодмінно гармонувала з іншими меблями, не створювала захаращеності простору і органічно вписувалася в загальний інтер’єр приміщення. У зв’язку з цим рекомендується вибирати модель, позбавлену непотрібних згинів та кутів, т.к. більша увага має приділятися вертикальному простору. Звичайно, всілякі шафки та полички з аксесуарами надають барній стійці певної функціональності, але вона не повинна бути ними перевантажена. Класичний варіант – це стійка з підвісними полицями для посуду та келихів, що має хромовані опори.
Обов’язково для вибору стійки для кухні слід враховувати габарити простору, т.к. для маленької кухні, наприклад, зовсім неприйнятна занадто довга конструкція, яка буде впиратися в стелю. Щонайменше це виглядатиме безглуздо.
Колір грає щонайменше значної ролі. Наприклад, для класичного варіанта ідеально підійде яскрава однотонна модель, здатна стати колірним акцентом інтер’єру. Світлі відтінки гарні тим, що ніколи не обтяжуватимуть простір. А для приміщення з низькими стелями відмінно підійде модель скляної стійки, як опора має хромовану трубу.
Кутова кухня з барною стійкою
Якщо кухня кутова і має Г-подібну форму, то за допомогою барної стійки її можна перетворити на більш комфортне та затишне приміщення з П-подібною формою. Таким чином, утворюється привабливий затишний простір, який з трьох боків оточений робочою поверхнею. А якщо площа кухні не надто великаУ такому випадку вигідно буде придбати міні-стійку бажано без верхніх шафок, що має хромовану ніжку. Така конструкція гармонійно продовжить кутовий кухонний гарнітур і чудово замінить громіздкий обідній стіл, ставши практичним рішенням.
Якщо кухня П-подібна
Головною відмінністю П-подібної кухні є те, що всі меблі та техніка розміщені вздовж стін, а точніше, трьох стін. Це дозволяє досить вільно пересуватися в приміщенні, якщо добре розмістити всі елементи інтер’єру. В даному випадку ідеальним рішенням послужить пристінна барна стійка, що представляє конструкцію з подовженою стільницею, зафіксовану на стіні або впритул до неї розташовану. Така модель стійки не перенавантажує простір, залишаючи багато вільного місця. Стійка в П-подібній кухні – це гармонійне продовження робочої поверхні.
Якщо придбати високі барні стільці, то ця конструкція трохи піднімається. А якщо вибрати стільці із звичайними габаритами, то стійку слід трохи опустити щодо стільниці.
Дизайн кухні – острови з барною стійкою
Якщо приміщення досить просторе, особливо якщо це квартира — студія, то непоганим варіантом буде винести барну стійку прямо в центр кухні, що створить своєрідний острів. Найчастіше сюди вирушає і мийка з варильною поверхнею, які ховаються за рахунок конструкції стійки. Тобто. приготуванням їжі можна буде займатись прямо на очах у гостей, які спостерігають за процесом.
Стійка-острів може бути як відкритою, так і закритою. Закрита оснащена безліччю поличок і шафкою і є функціональнішою, проте, виглядає вона досить громіздко на відміну від відкритої конструкції, що не перевантажує кухню і легшою на вигляд.
У класичному варіанті стійка-острів має два рівні, де нижній використовується, як робоча зона і знаходиться на висоті шаф для підлоги, а верхній розташований на відстані 110 – 120 см щодо підлоги, що власне представляє саму барну стійку. Стільниці можуть мати найрізноманітнішу форму, аж до найнеймовірнішої зигзагоподібної або напівовальної.
Дизайн паралельної кухні з барною стійкою
В даному випадку передбачається, що меблі та кухонна техніка розташовані біля двох стін. Це значно економить простір, особливо якщо приміщення вузьке. Однак, слід пам’ятати про те, що вільне місце між стінами має становити щонайменше півтора метри. Таким чином, кухня виходить у два ряди: з одного боку барна стійка, а з іншого – робоча поверхня. Для подібного варіанту ідеальна закрита модель, з безліччю стелажів, полиць і шафок. Оскільки конструкція в даному випадку є невід’ємною частиною у функціональному та стилістичному плані, вона має бути виконана в одній кольоровій гамі з рештою кухонних меблів.
Нерідко в паралельній кухні стійка замінює обідній стіл, що, у свою чергу, чудово економить місце, наприклад, для розміщення необхідної техніки в мініатюрному приміщенні.