Шпалери для зали (60 фото)
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Шпалери для зали (60 фото)





Шпалери для зали: 60 красивих ідей

Вітальня – приміщення, яке є центром всіх подій, що відбуваються в сім’ї. Тут проводять сімейні урочистості, зустрічають гостей, тому оформленню приміщення необхідно приділити особливу увагу. Найчастіше для обробки стін використовую шпалери, які завдяки своєму різноманіттю кольорів, візерунків і фактур дозволяють втілити будь-які дизайнерські ідеї. У нашій статті ми розглянемо різні види шпалер для залу та можливості їхнього вдалого комбінування.

Види шпалер для залу

У виборі шпалер велике значення має матеріал, з якого вони виготовлені. На відміну від звичайних паперових полотен, якими обклеювали стіни кілька десятиліть тому, сьогоднішні полотна мають багато інтерпретацій. Для приміщення залу, яке не зазнає особливих кліматичних змін, основним фактором стане практичність та естетична привабливість того чи іншого виду. На сьогоднішній день розрізняють такі типи полотен:

— Паперові шпалери – найпростіший вид, що має невисоку вартість, тому не втрачає своєї популярності до сьогодні. Такі шпалери не мають високих показників довговічності, але мають величезний вибір кольорів;

— Флізелінові та вінілові шпалери – найбільш практичні покриття, які можна вважати еталоном співвідношення ціни та якості. Флізелінові полотна частіше мають рельєфну поверхню, можуть мати свій колір або бути розрахованими під фарбування. Вінілові шпалери – це також флізелінові полотна, але вкриті додатковим декоративним шаром. І ті й інші чудово вживаються за будь-яких умов, мають довгий термін служби;

— Натуральні — вміщують кілька видів шпалер: текстильні, бамбукові, пробкові, шкіряні. Будь-яке з цих покриттів має відмінні естетичні якості, але дорожнеча матеріалів дозволяє впроваджувати їх в інтер’єр лише як акценти;

— Скловолоконні шпалери — найбільш екологічний та довговічний тип рельєфних шпалер, розрахований на фарбування;

— Рідкі шпалери – по суті, є декоративною штукатуркою, як складом, так і способом нанесення. Великий спектр кольорів та сипких декоративних добавок дозволяють створювати унікальний дизайн інтер’єру. Вони забезпечують високу шумоізоляцію та не мають стиків;

— Металізовані шпалери – полотна, здатні ефективно захищати від випромінювання різних електроприладів, забезпечують хорошу тепло- та звукоізоляцію, неймовірно міцні та красиві;

— Стереоскопічні – шпалери із тривимірним зображенням. Їх виготовляють із поліестру, який накладають шарами малюнок у певній послідовності тонів, що у результаті створює ілюзію об’ємності.

В інтер’єрі залу можна чудово поєднувати різні типи шпалер, що часто використовується при оформленні окремих функціональних зон. Наприклад, у зоні особливої ​​уваги знаходиться, як правило, стіна з телевізійним екраном, яку можна оформити стереоскопічними або тканинними шпалерами з принтом. На стінах обідньої ділянки краще розмістити практичніші флізелінові або вінілові полотна.

Види шпалер для залу
Види шпалер для залу

Як вибрати колір шпалер для зали

Вибір палітри для вітальні залежить як відмінних переваг, так і від розмірів приміщення, але в більшості випадків все ж таки використовуються світлі тони, які надають приміщенню більше легкості та простору. Також варто врахувати бік світла, на яку виходять вікна залу: для північної найкращі теплі фарби, які підкреслять затишок та тепло домашньої обстановки. Для південної відводять холодні півтони, які дещо остудять сонячний інтер’єр.

Білий колір повною мірою рідко застосовується в інтер’єрі залу лише у випадках, коли він створює тло, де основним акцентом виступають меблі. Більш сприятливий – бежевий колір. Його можна зустріти у різних стильових напрямках. Він створює відчуття комфорту та умиротворення, чудово гармонує з будь-якими палітрами, особливо з коричневими, білими, золотистими тонами.

Не менш естетично виглядають у вітальні сині та зелені тони, що мають великі спектри відтінків. Насичені кольори налаштовують на спокійну розмірену бесіду, а вибілені створюють повітряну безтурботну обстановку.

Жовтий колір – життєрадісний, він робить приміщення водночас світлим та теплим, бадьорить та піднімає настрій. У той же час велика присутність його яскравих відтінків може швидко набриднути і викликати дратівливість, тому краще підібрати холодніші тони для вітальні та комбінації з іншими квітами.

Червона палітра найкраще виглядає у своїх темних бордових та винних півтонах, що створюють респектабельність, багатство обстановки. Яскрава палітра також може бути – вона створює приголомшливе відчуття свята, але її кількість потрібно обмежити.

Кольори шпалер можна комбінувати в умовах одного приміщення як за спорідненою ознакою, так і контрастною, виділяючи акценти і коригуючи геометрію простір. Наприклад, оформлення однієї зі стін у темному кольорі значно виділить її і водночас наблизить. Щоб візуально вирівняти вузьку кімнату, можна оформити темними шпалерами короткі стіни, а світлішими – довгі.

Як вибрати колір.
Як вибрати колір.
Як вибрати колір.

Особливості шпалер з візерунками

Рідко можна зустріти зал, оформлений однотонними шпалерами – такий інтер’єр може здатися досить нудним та одноманітним. Якщо Ви не є затятим прихильником надмірного мінімалізму, відсутність візерунків необхідно буде компенсувати декоративними елементами.

На сьогоднішній день існує безліч шпалер для зали з різним орнаментом – це можуть бути великі та дрібні квіткові принти, геометричні лінії, візерунки у стилі «дамаск» з великими рослинними елементами незвичайних форм, які розташовані у вертикальному порядку. Залежно від концепції дизайну, вибір може впасти на полотна в клітинку або смужку, що нерідко зустрічається в сільських напрямках, або мати ґратчастий орнамент, як у класичній вітальні. Вибираючи шпалери з малюнком, зверніть увагу на деякі особливості, які можуть вплинути на візуальне сприйняття простору, а саме:

— Великий малюнок здатний «наближати» стіну, тому найчастіше такі шпалери використовуються для створення акцентів або великих просторих залах, де необхідно скомпонувати обстановку;

— Дрібний принт надає динаміку інтер’єру, наділяє легкістю та витонченістю;

— Вертикальне розташування візерунків або прямих ліній здатне підняти стельову поверхню, в той час як горизонтальні зображення сприяють розширенню стін.

В інтер’єрі можна створювати акценти та виділяти зони, комбінуючи шпалери з різними візерунками чи однотонними полотнами. Гармонійно виглядають поєднання квіткових елементів із смугами, геометричних ліній із абстракцією.

Особливим виглядом виступають фотошпалери, здатні прикрасити та змінити інтер’єр до невпізнання, наповнити його чудовими флористичними, пейзажними картинами чи панорамами мегаполісів. Полотна можуть бути на паперовій, флізеліновій або самоклеючій основі, мати гладку або текстуровану поверхню, що нагадує декоративну штукатурку.

Шпалери для залу - Особливості шпалер з візерунками
Шпалери для залу - Особливості шпалер з візерунками
Шпалери для залу - Особливості шпалер з візерунками
Шпалери для залу - Особливості шпалер з візерунками

Шпалери та стилі інтер’єрів

Вибираючи шпалери для зали, зверніть увагу на те, що вони повинні відповідати ідеї стильового напряму, який ви вибрали для оформлення. Кожен стиль дизайну має свої характерні риси, зневага які створить сумбур в обстановці. Для наочності наведемо кілька прикладів:

— Зал, виконаний у класичному стилі, розкішно виглядатиме з візерунками «дамаск», рослинними орнаментами, позолотою та вензелями. Тут місце для тканинних полотен, обрамлених гіпсовими молдингами;

— Прованс наповнить інтер’єр теплими світлими тонами, квітковими малюнками, що асоціюються зі старовинним ситцем, нерідко використовуються фотошпалери з флористичними зображеннями;

— Вітальня в лофтовому оформленні не обійдеться без шпалер, що імітують неоштукатурені фрагменти стіни, цегляну кладку;

— Для вітальні хай-тек характерне використання малюнків-абстракцій, стереоскопічних шпалер, металізованих полотен;

— У мінімалізмі найчастіше зустрічається однотонне оформлення, але не позбавлене можливості бути розведеним непомітними візерунками на акцентній стіні.

Шпалери для залу - Шпалери та стилі інтер'єрів
Шпалери для залу - Шпалери та стилі інтер'єрів
Шпалери для залу - Шпалери та стилі інтер'єрів
Шпалери для залу - Шпалери та стилі інтер'єрів

Шпалери для зали.

На завершення нашого огляду пропонуємо вам переглянути нашу фотогалерею, де зібрано безліч прикладів, що демонструють оформлення залів шпалерами. Приємного перегляду!

Шпалери для зали.
Шпалери для зали.
Шпалери для зали.
Шпалери для зали.
Шпалери для зали.
Шпалери для зали.
Шпалери для зали.
Шпалери для зали.
Шпалери для зали.
Шпалери для зали.
Шпалери для зали.
Шпалери для зали.
Шпалери для зали.
Шпалери для зали.
Шпалери для зали.
Шпалери для зали.
Шпалери для зали.
Шпалери для зали.
Шпалери для зали.
Шпалери для зали.
Шпалери для зали.
Шпалери для зали.
Шпалери для зали.
Шпалери для зали.
Шпалери для зали.
Шпалери для зали.
Шпалери для зали.
Шпалери для зали.

Відео: Шпалери для зали / вітальні в інтер’єрі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *