Плетені меблі
Плетені меблі з верби сьогодні оцінили багато хто. Виробники пропонують дуже широкий асортимент та види плетінь. Що ж необхідно знати про плетені меблі? Для початку прочитати таку статтю.
Зовнішній вигляд плетених меблів
Розглядаючи плетені предмети, багато хто звертає увагу на вишукану форму плетіння, при цьому забуваючи про практичність. Якщо меблі купуються для міського інтер’єру, тоді хитромудрі орнаменти можуть не підходити під загальний інтер’єр, їх складно мити.
Варіації плетених меблів
Меблі, виготовлені за допомогою плетіння, прийнято вважати дачним варіантом. Зараз вже уникають стереотипів. Варіацій безліч. Є класичні гарнітури або в стилі шебі-шик, можна підібрати меблі з плетінням для мінімалістичної вітальні чи кімнати в стилі лофт.
Поєднання плетіння з іншими поверхнями
Традиційне поєднання меблів – це дерев’яні поверхні з плетеними. Сучасні моделі поєднують метал і плетіння, можливе керамічне, шкіряне або пластмасове оздоблення. Зустрічається поєднання плетених меблів зі скляними.
Переваги плетених меблів:
— плетені меблі можуть без проблем витримувати великі вантажі;
— вона має гарний зовнішній вигляд;
— має різні варіації;
— такі меблі можна переносити у різні місця.
Недоліки плетених меблів:
— плетені меблі не переносять прямих сонячних променів, вироби вицвітають, стають ламкими і зсихаються;
— меблі сприйнятливі до плісняви, тому її не можна зберігати в сирих горищах і задушливих підвалах або приміщеннях, що погано провітрюються.
Для виготовлення меблів використовують:
— вербу;
— очерет;
— горіхові прути;
— рафія;
— Бамбук;
— Тросник;
— Ротанг.
Найпоширенішим матеріалом у вітчизняному виробництві є верба. Для плетіння беруть лозини товщиною приблизно 15 до 40 мм. Деревина не повинна бути зіпсованою, вибирають прямі, гнучкі прути. Ідеально підходить мигдальна, конопляна та козяча породи верби. Якщо для виготовлення використовується очерет, то для плетіння підійдуть стебла, більша частина яких була у воді і лише 20 см над нею. Горіхові прути для плетених меблів заготовлюють влітку, тому що саме в цей період можна легко зняти кору. Горіхові прути не дуже гнучкі, як вербові, тому їх в основному використовують для ніжок виробів.
Рафія — це верхня частина пальмового листя. З неї роблять стрічки, які відрізняються еластичністю, особливою міцністю та легкістю. Рафією обертають раму виробу, каркас. Плетені меблі вважаються найбільш демократичними, тому все частіше з’являються в будинках багатьох співвітчизників.
Пропонуємо Вам переглянути різновиди плетених меблів