100 найкращих ідей дизайну: інтер’єр кухні-вітальні 2019 фото
Знести перегородку між кімнатою та кухнею – справа нехитра. З безладу, що утворився, тепер потрібно створити новий світ. Варіантів об’єднання маса, адже той самий кухонний простір можна відгородити, приховати, підняти, виділити, підкреслити чи змішати.
Справді, поєднання кухні з вітальнею – популярний дизайнерський прийом. Про плюси та мінуси такого рішення написано чимало статей, тому не будемо на цьому детально зупинятися, а одразу подивимося, які дизайнерські експерименти будуть актуальними у 2018 році.
Планування кухні-вітальні
Як уже говорилося, варіантів розміщення кухні в суміщеному просторі буває безліч. Часто планування продиктоване габаритами кімнати та архітектурними особливостями.
Кухня у ніші
Якщо є ніша відповідного розміру або виступу, логічно тут розташувати кухонний гарнітур. У цьому випадку кухня ніби у заглибленні. Таке зонування виглядає дуже природно і не вимагає додаткових дизайнерських прийомів.
Уздовж вузької стіни
У довгому вузькому приміщенні доцільно поставити кухонні меблі вздовж однієї з коротких стін. Такий варіант планування передбачає послідовне розміщення зон: кухня-їдальня-вітальня.
Вздовж однієї довгої стіни
Правильна форма приміщення дозволяє організувати кухонний гарнітур вздовж довгої стіни, але можна задіяти і кут – коротку та довгу стіни: з одного боку шафи, з іншого – техніка. При цьому фасади не повинні повністю заповнювати стіну. Навпроти кухні логічно влаштувати обідню групу, у другій половині кімнати – розмістити вітальню.
Дизайн кухні-вітальні з зонуванням
Зони вітальні та кухні можна відокремити, створивши фактичну чи візуальну межу. А можна навпаки злити дві кімнати в єдине ціле. Спочатку розглянемо ідеї зонування.
Частина стіни між кухнею та вітальнею
Такий варіант, крім зонування, дає більше можливостей для монтажу техніки та розміщення меблів. Вертикальну перегородку можна доповнити розсувними дверима.
Мобільна стіна
Напівпрозорі розсувні перегородки, не перевантажуючи простір, вирішать проблему запахів з кухні.
Кухонний гарнітур як бар’єр
Прекрасний варіант зонування – коли нижня частина кухні вже сама по собі є бар’єром. П-подібне або Г-подібне планування дозволяє розташувати частину гарнітура перпендикулярно до однієї зі стін, утворюючи таким чином перегородку.
Кухня-вітальня з барною стійкою
Інший спосіб зонування – за допомогою барної стійки. Хочете зробити конструкцію повітрянішою – скоротите кількість ніжок. Оптимальний варіант – одна цільна опора.
Поставте острів
Ще одне практичне рішення у розподілі вітальні та кухні – створити острів. Таке планування дозволяє максимально комфортно організувати простір.
Обідній стіл між зонами
Це, мабуть, найлогічніша ідея зонування, особливо для невеликих приміщень. Конструкція у вигляді барної стійки або острова лише забере корисну площу, а компактний акуратний столик – якраз. Він може бути круглим, овальним чи прямокутним – на ваш смак.
Позначте кордон диваном
Диван, розгорнутий спинкою до кухонної зони — відмінне рішення, яке не вимагає будь-яких додаткових хитрощів. Адже диван у більшості випадків – головний предмет вітальні. Так чому б не використовувати його як стінку? Прекрасна ідея для маленьких кімнат.
Кордон на підлозі
Позначити межі можна за допомогою різного покриття для підлоги: наприклад, в кухонній зоні — плитка, у вітальні — паркет. Добре виглядатиме і плитка іншої геометрії, іншого малюнка. Так, межа між функціональними зонами чітко простежуватиметься і на підлозі.
Правила змішування зон
Поділ приміщення за функціями можуть дозволити собі лише щасливі власники просторих кімнат. Доповнення функціональних зон — оптимальна стратегія для маленьких площ.
Якщо у вашому розпорядженні якихось 10 метрів, то тут вже не до поділу на зони – поставте диван з кавовим столиком навпроти кухонних фасадів замість обіднього столу або барної стійки. Врівноважити простір можна за допомогою вбудованої шафи з контрастними нішами, де можна зберігати і одяг, і книги, і кухонне приладдя.
Породнити вітальню з кухнею допоможуть деякі інші дизайнерські прийоми.
Некухонні меблі на кухні-вітальні
Інтегрувати кухонну зону в загальний простір можна за допомогою оригінальних кімнатних меблів замість традиційних кухонних меблів. Наприклад, оксамитові високі напівкрісла зроблять обстановку кухонної ділянки набагато затишніше. З цією метою можна використовувати будь-які дизайнерські та вінтажні стільці, перетворюючи обідній куточок на сполучний центральний елемент. Також меблі на кухні можна доповнити відкритими стелажами та полицями вітальні. Подібна ідея освіжить та урізноманітнить функціональний кухонний інтер’єр.
Телевізор на кухні-вітальні
Безперечно, телевізор доречний як у вітальні, так і в кухонній зоні. Крім того, що ТБ у відкритому приміщенні проглядається з усіх куточків, він ще виступає основною домінантою, поєднуючи функціональні зони.
Підкреслюємо чи ховаємо?
Чи потрібно виділяти кухонні меблі в сполученій кімнаті з вітальнею або, навпаки, робити її непомітною? Обидва варіанти мають право на реалізацію. У першому випадку підбирається яскравий оригінальний кухонний гарнітур, який буде явною домінантою, що притягує погляд. Звичайно, такий ефектний дизайн потребує гарного смаку та професійних навичок досвідченого фахівця.
Кухня-вітальня: вибираємо стиль у 2018 році
Розставляючи меблі для кухні та вітальні, врахуйте те, що облаштовуєте ви один простір, тому важливо витримати стиль. Навіть еклектика або інший виразний дизайн повинен торкнутися обидві зони.
У 2018 році найбільш актуальними залишаються стилі, наближені до мінімалізму: хай-тек, східний, модерн.
Якщо вам до душі розкіш, а житло відрізняється достатньою кількістю вільної площі, сміливо вибирайте лофт чи класику. Але майте на увазі в класичному стилі не надто гармонійно виглядатимуть технічні новинки, тому краще приховати техніку, сховавши її за красивими дерев’яними фасадами.
Теплота провансу також не залишиться поза увагою у 2018 році.
Ідеї для кухні-вітальні
1. Оригінальне дизайнерське рішення – розташувати кухню у зоні коридору.
Все та ж натуральність є ключовим фактором при виборі модного кольору для кухні-вітальні, тому всілякі деревні кольори залишаються в пріоритеті. У природну концепцію чудово впишеться стриманий оливковий, молочний, шоколадний, кавовий. Шляхетна сіра гама, як і раніше, в тренді, також як і контраст чорного та білого. Яскравий акцент можна додати за допомогою синього, вишневого, жовтого, червоного.
Далі представлено цікаве фотоприбирання кухні-вітальні різної квадратури, а також приклади дизайну в приватних будинках та у стандартних квартирах.