6 корисних порад
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

6 корисних порад

Якнайкраще організм людини відпочиває уві сні, тому особливо важливо, щоб цей час пройшов максимально комфортно. М’яка, приємна на дотик постільна білизна сприятиме гарному відпочинку. Тому на цьому пункті домашнього текстилю економити не варто, а вибирати його треба особливо ретельно.

Порада №1: підберіть правильний розмір

Багато хто знає, що існує кілька видів розмірів постелі: односпальне, полуторне (150х210 – 160х220), двоспальне (175х210 – 200х220), євро або так званий «kingsize» (200х220 – 220х240). Можуть відрізнятися розміри наволочек – 50х70 або 70х70. У деяких комплектах можна знайти наволочки обох розмірів, але варто звернути увагу на цей нюанс, щоб згодом не зіштовхнутися із проблемою, коли білизна не підходить за розміром.

Порада №2: зверніть увагу на якість

Постільна білизна має пропускати повітря, «дихати», і, вибачте, вбирати піт. Краще вибирати білизну з натуральних тканин, таких як шовк, льон або бавовна. Потрібно звернути увагу на те, наскільки міцний матеріал – постільна білизна потребує частого прання. Краще, якщо тканина буде щільною, інакше вона порветься після кількох прань. Щільність матеріалу можна оцінити на око – розрідженість волокон видно одразу.

Порада №3: ​​виберіть матеріал постільної білизни

Найпопулярніша сировина для постільної білизни на сьогодні – це бавовна. Тканини з бавовни, залежно від технології переплетення волокон, можуть бути різні: бязь, сатин, батіст. Бязь – хороший матеріал для домашнього текстилю, оскільки це міцна та зносостійка тканина, що має відносно невелику ціну. Білизна з батиста, як правило, використовують для «особливих» випадків, вона не призначена для постійного використання, оскільки після 20 прань вона витончується. Сатин — міцна, гарна тканина з легким блиском.

Не менш популярні льон і шовк для постільної білизни. Льон — матеріал, який не дозволить замерзнути взимку, але і з такою білизною не буде спекотно влітку. Проте за ним важко доглядати, він сильно меніться і важко гладиться. Білизна з шовку виглядає розкішно, але тільки в тому випадку, якщо шовк є високоякісним.

Порада №4: огляньте шви

Огляньте білизну — підковдра або наволочку — з виворітного боку. Якісна білизна має бути прострочена спеціальним подвійним швом, а краї сховані усередину. Необроблені краї є ознакою неякісного товару. Нитки, якими просрочена білизна, повинні бути міцними та підібраними у тон матеріалу. Білизна має бути пошита з цільного полотна і не мати посередині швів. Якщо на комплекті є вишивка або волани, вони також повинні бути якісними і не дряпати шкіру.

Порада №5: підберіть забарвлення та малюнок

Сьогодні постільна білизна представлена ​​в такому асортименті кольорів та принтів, що зупинити свій вибір на чомусь одному непросто. Вибираючи колірну гаму комплекту, врахуйте домінуючі кольори в спальні — ідеально, якщо постільна білизна гармоніюватиме з забарвленням штор та шпалер.

Для повноцінного відпочинку підійде спокійний, пастельний відтінок — рожевий, блакитний, жовтий, салатний, білий. А ось червоний, помаранчевий, чорний колір розташовують до пристрасної та романтичної ночі. Наявність дрібного малюнка на білизні сприяє спокійному умиротворюючого сну, а білизна з великим малюнком збуджує. Для відпочинку після трудового дня найкраще вибрати геометричний орнамент. Чорно-білу гаму краще не використовувати щодня – вона сприймається як агресивна та може втомлювати.

Порада №6: оцініть фарбування тканини

Зверніть увагу на те, наскільки яскравий малюнок. Занадто насичене забарвлення може змитися буквально за пару прань. Понюхайте білизну – тканина має пахнути новим текстилем, а сильний запах барвника свідчить про низьку якість, і білизна може злиняти дуже швидко. Порівняйте інтенсивність фарбування – з лицьового та виворітного боку воно має бути майже однаковим. Крім того, вказана на етикетці максимально допустима температура під час прання також є показником якості барвників. Якщо білизна витримує температуру 60 градусів, значить, барвник стійкий.

Зробіть спальню комфортнішою прямо зараз:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *