5 корисних порад
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

5 корисних порад

1. Традиційна класика

Як правило, інтер’єр у класичному стилі є алюзією на оздоблення старовинних палаців – це набір унікальних предметів розкоші, витвори мистецтва, складний декор ручної роботи, до якого сміливо можна віднести і люстру, виготовлену із застосуванням цінних металів, скла, кришталю, золота. Зазвичай такий предмет є дуже дорогим предметом декору, тому її розташовують у найпростішій та найактивнішій зоні в інтер’єрі, найчастіше громадській, наприклад, у вітальні чи кухні. Таку люстру можна візуально підкреслити ліпниною на стелі, бра або картинами на стінах, розкішними предметами меблів у центрі кімнати.

2. Яскравий акцент

Класична формою, але вирішена в незвичайній колірній гамі, вона стане відмінним акцентом у монохромному інтер’єрі. Раніше традиційні люстри, як правило, виготовлялися з використанням натурального гірського кришталю або прозорого скла. Однак сучасні виробники пропонують різноманітні варіанти яскравого кольорового скла. Для його фарбування застосовують оксиди таких металів, як хром, ванадій, мідь, нікель, кобальт, залізо, марганець, титан, церій; елементи селену і сірки, а також сірчисті сполуки свинцю, міді, кадмію, заліза. За допомогою використання цих сполук і їх поєднань можна отримати різні відтінки і кольори: зелений, фіолетовий, молочний, червоний та інші.

3. Сучасна інтерпретація

У сучасному інтер’єрі поширена гра зі смислами та вільний мікс стилів. Тому класична за формою, але сучасна за матеріалами люстра стане оригінальною окрасою інтер’єру, доповнивши меблі та декор у стилі мінімалізм або хай-тек. Бетонні стіни, хромовані деталі, скляні перегородки – всі елементи сучасного інтер’єру стануть вигідним контрастом для світильника із пластику, дроту або плексигласу, що відсилають до старовинних силуетів палацових люстр.

4. Стильовий контраст

Форми люстр, які ми називаємо класичними, народилися у XVI столітті, а розквіти досягли кількома століттями пізніше, за часів популярності стилів бароко та рококо. Але в реаліях сучасного дизайну класичну люстру можна використовувати в найрізноманітніших інтер’єрах: недбалого лофта, натурального еко-стилю, затишної американської класики та еклектики у її кращому традиційному вигляді.

5. Приклади використання

Спеціальних правил розташування люстри в тих чи інших приміщеннях інтер’єру немає – все залежить від дизайн-концепції, необхідного рівня освітленості, габаритів люстри, висоти стелі та інших індивідуальних особливостей простору. Проте існують певні прийоми, які у своїй роботі використовують професійні декоратори. Так, масивна кришталева люстра гармонійно організує простір вітальні, якщо розташувати її над композицією з диваном, кріслом та журнальним столиком. Над довгим обіднім столом на кухні, як правило, підвішують одну чи дві декоративні люстри, орієнтуючи їх у центрі стільниці. Тяжка класична люстра у ванній кімнаті стане предметом розкоші та богемного шику. Також гармонійно традиційна люстра доповнить інтер’єр спальні – у такому випадку світильник найчастіше буде виглядати в центрі кімнати або над ліжком.

Ви можете вибрати та купити вподобаний варіант у нашому каталозі:

… і ще більше 3000 варіантів люстр та стельових світильників у нашому каталозі.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.