
10 помилок у прибиранні квартири, які роблять усі
Багато хто при прибиранні квартири стикається з монотонністю процесу і відчуває незадоволеність, коли результат не виправдовує очікування, витрачених зусиль і часу. Виною тому кілька помилок, через які прибирання перетворюється на затягнуту чи неефективну роботу.
1. Починати з вологого прибирання
Починаючи наводити лад із підлоги, господиня прирікає себе на зайву роботу. Адже після протирання полиць та збирання у верхніх зонах поверхня знову збере пил та бруд. Спочатку варто зайнятися видаленням сухого пилу зі стелажів та шаф.
Після цього можна приступити до миття вікон та меблів. Підлога повинна піддаватися вологому прибиранню тільки в кінці всього процесу.
2. Ігнорувати важкодоступні місця
Ігнорування важкодоступних місць надасть не найпозитивнішу службу і негативно вплине на здоров’я домочадців. При виявленні забруднень у недоступних місцях слід одразу ж очистити їх, інакше накопичення можуть призвести не лише до погіршення імунітету, а й до появи небажаних гостей-комах.
Щоб миття важких місць проходило швидше, варто звернути увагу на спеціальні пристрої, які допомагають видаляти бруд під диваном або кухонними тумбами.
3. Проводити прибирання без рукавичок
Навіть найменший контакт з хімічними речовинами завдає шкоди ніжній шкірі рук, що складно відновлюється. Тому рукавички варто надягати під час кожного прибирання або якщо намічається миття чогось активними речовинами. Їхня вартість не висока, зате вони позбавлять роздратування шкіри рук і втрати мотивації до прибирання.
4. Мити вікна у сонячний день
Добре, коли в день прибирання за вікном світить сонце і в господині гарний настрій. Але це гарантує появу розлучень на вікнах, адже через промені неможливо розглянути, чи вони залишилися на шибках. Краще залишити прибирання вікон до похмурого дня, інакше потім роботу доведеться переробляти.
5. Використовувати одну ганчірку
Використовуючи одну ганчірку для всіх поверхонь, домогосподарка ризикує створити ідеальне середовище для розвитку шкідливих мікроорганізмів. Варто придбати кілька ганчірок про запас і визначити для кожної кімнати або поверхні певне їхнє число.
Бажано розподілити не тільки ганчірочки, а й цебра, і рукавички, і губки, та іншу атрибутику. Для зручності можна скласти комплект для прибирання для кожної кімнати і впізнавати його за кольором або іншою певною ознакою.
6. Проводити поверхневе прибирання
Прибирання проводиться насамперед для того, щоб домочадці жили в комфортному будинку і не заражалися різними вірусами. Дуже часто господарі лінуються і пропускають найважливіші місця скупчення бруду, поспішаючи якнайшвидше закінчити з процесом. Серед них:
- м’які іграшки та подушки для дивана. Їх необхідно постійно пилососити та періодично прати;
- ящики столів, у яких збирається пил;
- жалюзі;
- книги;
- листя кімнатних рослин;
- Відро для сміття варто мити раз на тиждень.
Ігнорувати такі місця – створювати чудове екологічне середовище для виникнення непотрібних мікроелементів. Для комфортного прибирання можна придбати спеціальну щіточку для жалюзі, а листя можна обприскувати водою.
7. Миття столу губкою для посуду
Поширена помилка, яку робить практично кожна домогосподарка — миття раковини або столу губкою для посуду. Адже на ній накопичується найбільше бактерій та шкідливих елементів. Особливо якщо її не змінювали вже більше тижня.
Не варто використовувати губку для посуду як універсальну ганчірку. Для миття столів або миття слід вибрати ганчірку або спеціальні серветки. Не варто забувати і про те, що матеріал для збирання повинен піддаватися дезінфекції.
8. Відкладання прибирання «до вихідних»
Посилаючись на брак часу і просту людську лінь, багато людей потрапляють у пастку відкладання наведення порядку до кращих часів. І це одна з найгрубіших помилок, тому що в будинку накопичуються гори брудного посуду, клапті пилу та ящики брудної білизни.
Щоб уникнути цього, слід відводити збиранню хоча б 20 хвилин на день. Навряд чи вони сильно вплинуть на роботу чи інші важливі справи. Натомість вони забезпечать достатній порядок у приміщенні та дозволять заощадити час та сили під час генерального прибирання.
Посуд після використання слід мити або складати в посудомийку, а побутові дрібниці – класти на їхнє законне місце. Не зайвим буде складати чистий одяг у шафу, а брудний – у пральну машину чи кошик для білизни.
9. Безсистемне прибирання
Багатозадачність – добре, але не у вирішенні побутових питань. Пробіжки по квартирі та наведення порядку відразу в кількох місцях гарантує швидку стомлюваність та розтягнуте на кілька годин прибирання. Постійно відволікаючись від однієї справи та звертаючи увагу на іншу, господиня ризикує не тільки втомитися, а й прибирати неефективно.
Найкращим варіантом буде упорядковувати будинок за певною системою. Можна розділити квартиру на зони та послідовно прибирати одну з них, переходячи до наступної. Ще одним способом є наведення порядку спочатку у верхніх місцях, а потім уже миття підлог.
Але не варто використовувати вигадану систему щоразу. Це набридне і сприятиме втраті інтересу та мотивації до процесу. Необхідно продумати кілька варіантів проведення прибирання та почергово використовувати кожен із них.
10. Забувати про чищення пральної машини
У машинку потрапляє не тільки брудна білизна, але й клітини шкіри, що відмерли, волосся і бруд, шерсть тварин. Це стає ідеальним середовищем для розвитку шкідливих бактерій та вірусів. Забруднення осідають не лише в барабані, а й на дверцятах.
Періодично слід прочищати барабан содою, заливши у відділення миючі засоби, а дверцята варто протирати. Детальніше читайте у нашому матеріалі: Як почистити пральну машину-автомат від бруду та накипу за 5 кроків
Читайте також:
- 49 маленьких справ, завдяки яким кухня стане чистою під час карантину
- 14 хитрих ідей використання мікрохвильової печі в побуті, про які ви не здогадувалися
- 14 хитрощів із харчовою плівкою, про які ви не здогадувалися
- Як оптимізувати кухню, щоб вам завжди хотілося готувати – 10 порад
- 8 розхожих міфів прибирання, від яких слід відмовитися
- 12 розумних ідей для маленької кухні
- 12 хитрощів з гачками, які вирішать усі ваші проблеми зі зберіганням на кухні та в будинку
- Як сховати дроти та подовжувачі: 6 хитрих способів
- Як зберігати кришки від каструль на кухні зручно та компактно – 5 супер-способів
- Прощавай, безлад: 10 найкорисніших організаторів ІКЕА всіх часів
- Це псує інтер’єр: 8 категорій речей, які потрібно сховати чи замінити
- Як все встигати: 6 принципів системи Fly Lady, які потрібно знати кожній жінці
- 8 хитрих місць зберігання – як вичавити максимум із маленької кухні
- 6 секретів відчуття порядку
- Як зберігати квитанції, папери та документи: 3 кроки до порядку
- Наводимо порядок у домашній аптечці за 5 кроків
- 7 хитрощів зберігання швабри, засобів для чищення, пилососу та іншого інвентарю для прибирання
- Оцет 9% – найкращий засіб для збирання, про який мовчать виробники побутової хімії

