Розміри барної стійки та стільців для кухні – наочні приклади з фото в інтер'єрі
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Розміри барної стійки та стільців для кухні – наочні приклади з фото в інтер’єріУстановка на кухні барної стійки – досить поширене рішення для сучасних інтер’єрів.

Все частіше барними стійками прикрашаються не тільки квартири-студії, а й кухні в однокімнатних квартирах, розміри яких бажають кращого. В цьому випадку, обідньому столу краще віддати перевагу саме барній стійкі.

Як визначитися з розмірами

Стандартні розміри барної стійки — 120х55х105 (довжина * ширина * висота, см). Звичайно, ці параметри можуть бути й іншими:

 • Наприклад, висота фабричних стійок, як правило, становить 1100/1200/1250/1300 мм;
 • Якщо ж стійка є частиною гарнітура, її висота становить 860/880/910 мм. Ці параметри отримують в результаті нескладного розрахунку, що враховує: цоколь типових меблів – 100/120/150 мм у висоту, товщину стільниці в межах 40 мм та висоту фасаду 720 мм.
Барні стійки різної висоти - 1300 см та 86 см

Рекомендуємо дотримуватись стандартних розмірів барної стійки, якщо ви хочете зробити її своїми руками – це розумно з погляду ергономіки, та й стільці підбирати буде легше.

Який розмір оптимальний? Це питання вирішується індивідуально.

 • Довжина стільниці стійки може бути різною і залежить від вашого задуму, розмірів кухні та кількості домочадців – на 1 сидячу людину потрібно 600 мм;
 • А ось ширина барної стійки не повинна бути меншою за 300 мм (інакше сидіти буде незручно). Оптимальні значення цього габариту – 0,5-0,6 метра. Більші конструкції вибираються для приміщень, де немає необхідності економити простір.

Розміри барної стійки – ширина

Що стосується вибору барної стійки по висоті, то тут окрім зростання членів сім’ї відіграє роль і її тип конструкції та розташування на кухні.

Основні варіанти влаштування барної стійки на кухні наступні:

 1. Конструкція, що є частиною кухонного гарнітура. Розміри її відповідають загальній висоті меблів, і як уже було сказано раніше, найчастіше це 86 см від підлоги. Це дозволяє використовувати елемент як робочу чи обідню поверхню.
Барна стійка продовжує кухонний гарнітур. Висота – близько 86 см.
 1. Стійка, що грає роль перегородки і відокремлена від кухонного гарнітура — 110, 120, 125, 1300 см. Такі інтер’єрні перегородки комплектуються високими барними стільцями висотою 75-85 см і кращі для великих просторів, що потребують зонування.
Барна стійка, що окремо стоїть в квартирі-студії. Висота 120 см.
Барна стійка, що окремо стоїть в квартирі-студії. Висота 120 см.
 1. У вигляді обіднього столу заввишки 75 см. Такий спосіб влаштування барної стійки є оптимальним для малогабаритних кухонь. В цьому випадку її монтують біля стіни або біля вікна, а стільці підійдуть до них стандартних розмірів.
Барний столик на маленькій кухні біля стіни
Барний столик на маленькій кухні біля стіни
 1. Пристінні столи не так часто трапляються на кухні. Вони гарні в маленьких і вузьких приміщеннях, оскільки дозволяють заощадити площу, необхідну при встановленні обідньої групи. Ширину тут потрібно вибирати виходячи із здорового глузду, довжину розраховувати виходячи з норми 60 см/1 чол., а висота має бути стандартною 110-130 см.
Пристінна барна стійка
 1. Якщо розмір приміщення дозволяє, можна встановити стійку-острів.

При виборі барної стійки на кухню потрібно враховувати зростання членів сім’ї. Так, високим людям зручніше користуватися високою барною стійкою 130 см, а решті краще вибрати стійку заввишки 110 см або 120 см.

Майте на увазі, що конструкція барної стійки часто буває багаторівневою. Тобто одна її частина може бути робочою частиною гарнітура та мати стандартну висоту 86 см, а інша може бути вищою або нижчою і виконувати роль саме барної стійки.

Багаторівневі барні стійки

Якої висоти мають бути стільці

Розміри барних стільців

Барні стільці, Так само як і звичайні стільці, мають свої стандартні розміри, засновані на принципах ергономіки.

Висота сидінь барних стільців найчастіше становить 75 см або 85 см. Хоча можна знайти й інші параметри, наприклад Ікея випускає барні стільці для кухні висотою 63 і 74 см.

У наступній таблиці вказані розміри барних стільців, що рекомендуються, в залежності від висоти стійки. Майте на увазі, що не обов’язково суворо дотримуватися саме цих цифр, головне, щоб різниця між висотою столу та стільців не була меншою за 30.

Тип барної стійкиВисота від підлоги до стільниці Висота стільців від підлоги до сидіння
Барна стійка, що окремо стоїть130 см85 см
Барна стійка, що окремо стоїть120 см75 – 85 см
Барна стійка, що окремо стоїть110 см75 см
Барна стійка, залежна від кухонного гарнітуру91 см75 см
Барна стійка, залежна від кухонного гарнітуру88 – 86 см62 — 75 см
Обідній стіл у вигляді барної стійки75 см45 см

Розміри барної стійки та стільців

Поради:

 • Для економії місця на кухні варто купувати не традиційні барні стільці, а високі пластикові табурети. Вони легко помістяться під стійкою за потреби;
 • Для маленької кухні підійдуть прозорі стільці з пластику, що недавно ввійшли в моду, такі як на фото:
Барна стійка 86 см та прозорі барні стільці

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:55 Середня оцінка: 4,69 із 5)
Розміри барної стійки та стільців для кухні – наочні приклади з фото в інтер'єрі Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *