Дзеркальна кухня – 50 фото, ідеї застосування та гід на вибір
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Дзеркальна кухня – 50 фото, ідеї застосування та гід на вибір



Дзеркало на кухні візуально збільшує простір, посилює освітлення та просто додає шику інтер’єру. Сучасне дзеркальне оздоблення буває такою різною за формою, кольором і розміром, що ви легко зможете знайти щось, що зможе прикрасити саме вашу кухню. У цьому матеріалі ми зібрали добірку 50 красивих фото, огляд матеріалів, поради щодо догляду та дизайну, а також представили 7 ідей застосування дзеркал в інтер’єрі кухні.

Про матеріали

Дзеркало може бути виготовлене на основі полістиролу, акрилу або скла. Дзеркала з полістиролу не можуть бути використані на кухні, оскільки надто вони бояться вологи та механічних пошкоджень. Тому давайте розглянемо докладніше два останні варіанти.

Акрилове дзеркало в 5 разів ударостійкіше, а значить безпечніше за скляне. До того ж воно простіше у монтажі, різанні та транспортуванні. До мінусів можна віднести його меншу стійкість до подряпин та високу вартість.

  • Так як акрилове дзеркало легше звичайного в 2 рази, то їм найчастіше обробляють стелі та фасади меблів. В інших випадках, наприклад, для створення дзеркального фартуха на кухні краще вибирати традиційний скляний матеріал.
Листове дзеркало у фартуху кухні

Листове дзеркало у фартуху кухні з плінтусом

Як з акрилового, так і зі скляного дзеркала виготовляються такі матеріали:

  • Листові панелі. Найчастіше великоформатними панелями обробляються стіни, фасади меблів та кухонні фартухи. Листові дзеркала можуть мати товщину 4 або 6 мм і зустрічаються в наступних типорозмірах (залежно від виробника): 255×160 см, 275×160 см, 321×225 см, 321×255 см, а також 321×600 см. Під точні Розміри панелі підганяються в процесі монтажу.
  • Чим товщі листове дзеркало, тим воно міцніше, правдивіше і менш вимогливе до рівності основи. Тому для обробки стін та кухонного фартуха краще вибирати панелі завтовшки 6 мм. А для виготовлення настінних панно, Облицювання стелі, фасадів гарнітура або для обрамлення в багет краще вибирати дзеркала 4 мм або 5 мм.
  • Мозаїчна плитка. Найчастіше дзеркальна мозаїка на кухні використовується в облицювання фартуха, стін та криволінійних поверхонь. Продається вона у вигляді матриць із гнучкою основою, але деякі виробники пропонують мозаїку з окремих «чіпсів». Поширені розміри чіпсів — 2×2 см та 3×3 см. У дзеркальної мозаїки є безліч переваг. По-перше, на ній менше помітні плями та розлучення. По-друге, мозаїка підлягає локальному ремонту. По-третє, вона не вимагає ідеально рівної основи. І звичайно, вона просто дуже ефектна та варіативна у дизайні. Є в неї і мінуси – відносно висока вартість та необхідність періодично чистити шви. До того ж, властивостей, що відображають вона не має, а значить, і збільшувати простір не буде.
Приклад оформлення обідньої зони дзеркальною плиткою з фацетом та підсвічуванням

Приклад оформлення обідньої зони дзеркальною плиткою з фацетом та підсвічуванням

  • Найуніверсальніші кольори затірки для дзеркальної мозаїки – білий та графітовий.
  • Краще та безпечніше вибирати мозаїку зі шліфованою кромкою або з фацетом.
  • Плитка різних розмірів та форм. Випускається на кшталт плитки «кабанчик», як квадратів, трикутників, шестигранників та інших геометричних чи фантазійних формах. З таких плиток можна створити дзеркальний фартух кухонний або, скажімо, настінне панно.

Про крайку

Край – це важлива частина дзеркала. Якщо краї полотна ніяк не оброблені, то воно (в тому числі амальгама) стає вразливіше через наявні мікротріщини і сколи. Тому варто вибирати дзеркала з відполірованою кромкою (єврокромкою) або з фацетом — скошеними під кутом до 40 градусів гранями. Дзеркала з фацетом практично вічні, вони сильніше блищать, оскільки заломлюють світло.

  • Ширина фацету в залежності від розміру та товщини матеріалу може становити від 4 до 45 мм.

Варіації дизайну дзеркал

Вид дзеркальної поверхні буває різним. Крім традиційного гладкого сріблястого полотна ви можете вибрати такі різновиди:

  • Кольорове дзеркало – кольори золота, графіту, шампанського, а також блакитні, зелені, червоні, рожеві та пурпурові відтінки досягаються за рахунок забарвленого у масі скла-основи.
  • Сатин (сатінато) — Це дзеркало, матоване за допомогою хімічного травлення. Сатиновим може бути все полотно або тільки малюнок як показано нижче. Фініш сатинато зовні схожий на фініш піскоструминної обробки, але виглядає витонченіше і гладкіше.
Сатинато в кухонному фартуху

Сатинато в кухонному фартуху

  • зістарене – ефект помутнілої поверхні з відшаровується амальгамою досягається так само за допомогою хімічного травлення або за допомогою прямого друку нанесеної під шар амальгами. Зістарені дзеркала найкраще вписуються в класичні інтер’єри кухонь.

Фартух із зістарених дзеркал

  • З малюнком під амальгамою – дзеркало може мати будь-який малюнок чи візерунок, який ви захочете. Наноситься він на плівку методом прямого УФ-друку, який потім приклеюється на скло і покривається амальгамою.
  • З піскоструминним малюнком — за допомогою методу піскоструминної обробки можна нанести малюнок із зовнішнього боку дзеркала (тоді вийде ефект паморозі) або з зворотної, тобто по амальгамі (тоді вийде ефект малюнка всередині дзеркала). Важливий нюанс – дзеркало з піскоструминною обробкою обов’язково має бути обрамлене. Крім того, майте на увазі, що для облицювання фартуха воно не підходить, оскільки вимагає дбайливого поводження.

Про монтаж

Дзеркальні конструкції повинні кріпитися на рівні поверхні. Особливо важливо добре підготувати стіни, якщо ви встановлюєте дзеркальний фартух або дзеркало на всю стіну замість шпалер. Монтувати матеріал можна трьома способами:

  • на кріплення (зі свердлінням);
  • на клей або рідкі цвяхи для дзеркал (без свердління);
  • На гачки (прихований монтаж із свердлінням стін).

З перерахованих способів кріплення найнадійнішим є клейовий.

Про звільнення

Чи практично використовувати дзеркала на кухні? З одного боку, вони не бояться ні лугів, ні кислот, ні води, ні м’яких щіток. Поверхня дзеркала гладка і непориста, тому бруд і навіть плями жиру легко відмиваються. З іншого боку, дзеркала зобов’язують до частих прибирань, адже вони гарні лише у чистому вигляді. Втім, багато тут залежить від їх місця розташування. Так, наприклад, дзеркальний фартух – рішення або для тих, кому не страшне прибирання, або для тих, хто рідко готує. Натомість дзеркало, повішене, скажімо, в обідній зоні, достатньо протирати раз на тиждень.

  • Найлегше протирати дзеркала ганчіркою з мікрофібри.

Ідеї ​​застосування

  1. Дзеркало у фартуху

Дзеркальний фартух гарний тим, що дозволяє господині бачити, що роблять домочадці, поки вона готує, або дивитись телевізор у відображенні дзеркала. А ще воно дуже збільшує простір. Однак майте на увазі, що робоча стільниця, раковина, продукти та брудна посуд завжди «подвоюватимуться» у відображенні. У цьому сенсі, та й з погляду практичності, для обробки фартуха краще вибирати дзеркальну мозаїку. У наступній збірці представлені фото-приклади застосування дзеркальної мозаїки на кухні.

Далі в слайдері представлені фото дзеркальних фартухів інтер’єрах маленьких кухонь.

А ось і добірка фото-прикладів облицювання фартуха дзеркальною плиткою.

Дзеркальна плитка Кабанчик в інтер'єрі кухні

  1. Декоративне настінне дзеркало у робочій зоні

Якщо в робочій зоні вашої кухні є вільне від навісних шаф містечко, заповнити порожнечу ви можете настінним дзеркалом в рамі.

  • До речі, повісивши дзеркало навпроти вікна, ви зробите кухню значно світлішою, а якщо навпроти телевізора, то зможете дивитися улюблені передачі без відриву від приготування.

Кухня з дзеркалом навпроти вікна

  1. На всю стіну

Якщо кухня маленька або вузькаТо облицювавши одну зі стін дзеркалом замість шпалер, ви візуально збільшите простір практично вдвічі. У інтер’єр кухні-їдальні на фото нижче дзеркалами облицьовані дві стіни та обрамлені молдингами.

Кухня-їдальня з дзеркальними стінами

  1. В обідній зоні

Якщо ви повісите дзеркало навпроти обіднього столу, то згідно з вченням фен-шуй, привернете до будинку достаток, а на думку дієтологів — перестанете переїдати. Дизайнери використовують цей прийом просто для зонування, збільшення простору, посилення освітлення і краси.

  • Майте на увазі, що дзеркало має бути такого розміру, щоб воно не обрізало голови тих, хто сидить за столом.

А ось і фото-приклади оформлення дзеркалом стійки барної.

Дзеркало біля барної стійки в інтер'єрі маленької кухні

Дзеркало біля барної стійки

  1. На фасадах гарнітура

Кухня з дзеркальними фасадами – ідея для найакуратніших господарів, які відкриватимуть шафки лише тримаючись за ручки та часто протирати область навколо них. Втім, дзеркальною може бути лише частина фасадів, тоді прибирання не буде таким складним. У наступному фото-слайдері представлено 6 прикладів дизайну дзеркальної кухні.

  1. На стелі

Дзеркальну стелю на кухні можна створити за допомогою підвісної стельової системи Армстронг або дзеркальних рейок.

Дзеркальна стеля в інтер'єрі кухні

  1. У вигляді настінного панно або композиції із настінних дзеркал різних розмірів та форм

З дзеркальних плиток, мозаїки або декоративних дзеркал різних форм і розмірів можна своїми руками створити красиву настінну композицію. Втім, дзеркальні панно продаються і готовому вигляді, і робляться на замовлення.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:13 Середня оцінка: 4,38 із 5)
Дзеркальна кухня – 50 фото, ідеї застосування та гід на вибір Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *