Зонування простору кімнати як частина роботи над дизайн-проектом
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Зонування простору кімнати як частина роботи над дизайн-проектом


Вдалий дизайн інтер’єру та затишок квартири багато в чому залежать від освітлення.

Зонування: висвітимо головне

Вдалий дизайн інтер’єру та затишок квартири багато в чому залежать від освітлення. Поєднання різних джерел світла, використання різнокольорових світильників, облік таких показників як світлозаломлення та яскравість світла, допомагають досягати в дизайні інтер’єру найрізноманітніших ефектів. При цьому кожне приміщення потребує індивідуального підходу.

У вітальні вам обов’язково знадобиться загальне світло, що дозволяє поступово висвітлити всю кімнату. Біля крісла та дивана, які є зоною відпочинку та читання, варто розмістити окреме джерело освітлення з досить яскравим, але не ріжучим оком світлом. Це може бути торшер, виконаний в одному стилі з інтер’єром кімнати, або бра, розташоване на стіні на рівні очей, що сидить на дивані. Світло в зоні домашнього кінотеатру слід робити м’яким, щоб воно не відволікало від перегляду телевізора. Ідеально підійдуть для цього невеликі світильники на стінах чи підлозі. Звичайно, на кухні основну увагу слід приділити освітленню робочої зони. Лампи під навісними столами функціонально висвітлюватимуть раковину, плиту та робочу поверхню стільниці. Стельовий світильник або бра над кухонним столом вигідно виділять обідню зону. Зонування простору кімнати як частина роботи над дизайн-проектом

Світильники в інтер’єрі передпокою можна розміщувати і на стінах, і на стелі. Завдяки освітленню, можна зробити менш помітними такі недоліки передпокою як вузька та витягнута форма, невеликий розмір. Яскравий потік світла, спрямований на стіни, зробить зорово ширшим за довгий і вузький коридор. Додаткове підсвічування темного кута в передпокої неправильної форми, зроблять її менш похмурою. Торшер, бра або софіт додадуть затишку та привабливості. Особливу увагу слід приділити освітленню у ванній кімнаті. Найкраще використовувати галогенні лампи: вони невеликі за розміром, дають яскраве природне освітлення. Світло має бути рівномірним (для цього світильники розташовують симетрично в декількох місцях) і падати на вас, а не на дзеркало, що висить над раковиною. Можна зробити додаткове приглушене освітлення, при якому буде приємно приймати ванни, що релаксують.

Активне використання зонування в освітленні зробить ваш будинок не тільки затишним та комфортним, але й додасть особливість дизайну інтер’єру.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.