Затишне місце для читання  30 ідей для оформлення дизайну інтер'єру
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Затишне місце для читання 30 ідей для оформлення дизайну інтер’єру


Для того, щоб не перебувати у вічному пошуку зручного та затишного куточка для читання, любителям цього захоплюючого заняття можна легко організувати його у власній оселі. Для цього існує чимало способів, причому часом дуже незвичайних.

Домашня бібліотека з читальними місцями

Затишне читальне місце біля камінаОригінальний дизайн читального місця в інтер'єріАрхітектурна ніша, облаштована як місце для відпочинку та читанняЕксклюзивне та вкрай незвичайне місце для читання

Підвіконня – найпоширеніше місце для читання

Якщо ви маєте в своєму розпорядженні житло з великими широкими підвіконнями, а ще краще, якщо є еркер або вікно з прекрасним видом, наприклад, на море або парк, то на одному з них цілком можна організувати затишне містечко, де можна чудово провести час з улюбленою книгою або журналом . Особливо добре таке місце для читання тим, що коли очі втомляться від книг, чудовий краєвид за вікном чудово зніме напругу і допоможе розслабитися, отримуючи позитивні емоції, особливо якщо при цьому випити чашку кави або чаю.

Вікно з гарним виглядом як місце для читанняПідвіконня - чудове місце для читанняЕфектно оформлене підвіконня під місце для читання

В даний час затишне підвіконня стає все більш затребуваним, тим більше, що якщо збільшити його розміри, він зможе виконувати додаткові функції, наприклад, стане місцем для відпочинку та дозвілля для дітей та дорослих. Найбільш поширений варіант використання підвіконня – це дизайн підвіконня-дивану, який, до речі, дуже ефектно виглядає.

А можна облаштувати вікно з еркером так, щоб організувати там домашню бібліотеку із вбудованими полицями для книг.

Вбудовані полиці з книгами та затишне підвіконня для читання

Але навіть невелике вікно можна оформити з душею так, щоб маленький простір все одно мав індивідуальність. Для цього необхідно лише докласти трохи фантазії, причому без особливих витрат. Під підвіконням, крім усього іншого, можна зробити скриньки для зберігання білизни та всіляких речей. Такий дизайн дуже зручний та практичний, а також чудово прикрашає інтер’єр.

Затишне читальне місце біля вікна з скриньками для речей

Вікно з підвіконням, виділене шафами з книгами, теж дуже оригінально виглядає, незважаючи на простоту, що здається, на перший погляд. Таким чином, виходить неповторний дизайн зони для читання, що складається з книжкових шаф із читальним місцем на підвіконні між ними.

Вікно, виділене книжковими шафами

Ще підвіконня сміливо можна переобладнати на лавку, якщо вікна в будинку починаються на висоті, що дорівнює 46 см від підлоги, т.к. саме ця величина є стандартною для виготовлення стільців та табуреток. Підвіконня-лава крім того, що стане додатковим сидячим місцем, послужить прекрасним затишним куточком для відпочинку та читання, наприклад, у спальні або бібліотеці.

Підвіконня-лава для читання в домашній бібліотеці

Однак, для зручності сидячих необхідно дотримуватись правильної глибини підвіконня-лавки, яка повинна дорівнювати 30 см. Ну і звичайно, не обійтися без м’якої оббивки і подушечок, що змінить зовнішній вигляд підвіконня просто до невпізнанності.

Кабінет – чудове місце для читання

Якщо у квартирі є кабінет, Нехай навіть невеликий, то в ньому чудово можна розташувати такі речі, як крісло, столик, лампа, полиці або стелажі для зберігання книг. Навіть якщо кабінету як такого немає, його можна організувати, просто виділивши затишний куточок-кабінет на території вашого житла, де можна буде використовувати його як для відпочинку, так і для роботи, наприклад, на ноутбуці, при цьому набуваючи оригінальності інтер’єру. Важливу роль облаштування робочого куточка грає освітлення. Наявність вікна дуже бажано, т.к. для зору найкраще підходить денне світло. Однак, для вечірнього годинника все одно доведеться подбати про мобільну лампу, якою може служити не тільки лампа, а й торшер або бра. Головне пам’ятати, що основні атрибути для зручного та затишного місця для читання – це м’який диван, крісло чи стілець, а також маленький столик.

Куточок-кабінет для читання та роботи

Облаштування місця для читання за допомогою звичайного крісла

І все ж таки слід визнати, що головний елемент, необхідний для комфортного читання, це банальне крісло. Особливо у випадках, коли немає можливості влаштувати читальне місце на підвіконні або в якомусь іншому куточку вашого житла. І вибирати його потрібно, в першу чергу, з точки зору зручності та комфорту, адже в ньому доведеться провести довгий годинник – це означає, що навантаження на хребет має бути найменшим, а крісло максимально зручним.

Дуже комфортне м'яке крісло для читання

Створюючи зону для читання, найкраще розташувати її десь у куточку, щоб крісло нікому не заважало. Також необхідно організувати освітлення, яке не повинно бути надто яскравим, щоб очі не перенапружувалися, а сторінки повинні висвітлюватись рівномірно, що не менш важливо. Книжкові полиці бажано розташувати якнайближче до крісла, щоб можна було дістати потрібну книгу, не піднімаючись з нього.

Столик також необхідний читальній зоні. На нього, наприклад, можна буде поставити філіжанку чаю або кави, щоб перетворити процес читання на справжнє задоволення. До речі, за бажання можна розмістити і пуф для ніг, який послужить дуже зручним доповненням.

Затишне читальне місце з кріслом

Таким чином, способів, як облаштувати затишне читальне місце в будинку досить багато, як і дизайнерських рішень. Головне — відштовхуватися потрібно від таких критеріїв, як максимальна зручність і комфорт і трохи прикласти фантазію.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *