застосування шкіряної плитки в інтер'єрі
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

застосування шкіряної плитки в інтер’єрі


Шкіряна плитка в інтер'єрі

Уявлення про затишне житло у кожного своє. Хтось почувається комфортно в інтер’єрі, виконаному в кубинському стилі арт-нуво, із його скульптурними зображеннями. Комусь подавай арт-деко, із властивою йому актуальністю, еклектизмом та елегантністю. Інший визнає лише колоніальний стиль в інтер’єрі житлового приміщення та його поєднання з найновішими дизайнерськими знахідками. Всі перелічені вище стилі в інтер’єрі кімнати можна створити за допомогою різних матеріалів, одним з яких є шкіряна плитка. Застосовувати її можна для оформлення стін та підлоги. Шкіряна плитка може стати ефектним та оригінальним елементом у будь-якій кімнаті.

Шкіряна плитка – новинка на ринку будівельних матеріалів. Її використання як підлогове і настінне покриття перетворює звичайний будинок на будинок з «родзинкою». Шкіряна плитка робить інтер’єр будь-якої кімнати цікавим та індивідуальним. Крім того, цей матеріал має добрі якісні характеристики.

Шкіряна плитка – не найдешевший матеріал для обробки стін та стель у кімнаті, тому його використання має проходити під чуйним керівництвом досвідченого дизайнера. Такий матеріал ідеальний для створення інтер’єрів, що претендують на звання, як мінімум, незвичайних і незабутніх. Європейські та вітчизняні виробники будівельних матеріалів пропонують споживачеві шкіряну плитку різних видів.

Де застосовується шкіряна плитка:

  • для оздоблення стін;
  • для обробки стель;
  • для обробки підлог у приміщеннях.

Дитячі кімнати, вітальні, кабінети та коридори у квартирах та будинках, де в оформленні інтер’єру використовувалася шкіряна плитка, мають затишний вигляд. Оздоблення горизонтальних та вертикальних поверхонь ванної кімнати можливе за допомогою водостійких різновидів плит. А використання шкіряної плитки в інтер’єрах громадських приміщень, крім естетичної сторони, має ще й практичну сторону.

Шкіряна плитка. Переваги:

  • тепло- та звукоізоляція;
  • великий (до 20 років) термін служби;
  • естетичність;
  • Великий вибір форм та фактур;
  • легкий монтаж;
  • економічність (немає необхідності проводити оздоблювальні роботи у повному обсязі при пошкодженні одного з елементів, оскільки його можна легко замінити).

Шкіряна плитка. Види:

  • Плитка зі шкіри для обробки стін приміщення. Плитка для стін складається з трьох шарів: целюлозного, поролонового та декоративного верхнього шару. Верхній шар може бути виконаний із різних натуральних та штучних матеріалів. Для виготовлення шкіряної плитки виробники використовують шкіру теля, пітона, крокодила або імітують їх за допомогою якісного замінника шкіри. На сучасних ринках оздоблювальних матеріалів представлена ​​плитка, верхній шар якої виконаний із шовку, латексу, деревини чи пробки. Широкий вибір дає можливість покупцеві керуватися лише особистими уподобаннями та власним фінансовим становищем. Бажання задовольнити усі смаки покупців дає стимул виробникам виготовлення шкіряної плитки з малюнком, розробленим для конкретного замовника. Малюнок на такому оздоблювальному матеріалі може бути різним: з ініціалами, тисненням та візерунками. Форми та розміри шкіряної плитки теж відрізняються різноманітністю. Стандартні розміри квадратної плитки – 20/20 чи 30/30 сантиметрів; прямокутної – 30/45 сантиметрів; шестигранної та восьмигранної – 23/20 та 20/20 сантиметрів відповідно. Квадрати – з’єднання для шестигранної плитки мають розмір 8/8 см. А шкіряна плитка – хвиля – 30/14 сантиметрів. Щоб оформити інтер’єр квартири плиткою нестандартного розміру, можна зробити індивідуальне замовлення виробнику. Додаткова плата за таке замовлення виправдана, адже оформлення кімнати, реалізоване за задумом дизайнера, виглядає просто розкішно.
  • Плитка для підлоги зі шкіри. Підлогова шкіряна плитка відрізняється від шкіряної плитки для оформлення стін більшою товщиною та, відповідно, більшою витривалістю. Підлоговий матеріал складається з двох шарів: базовий шар – керамограніт, верхній – натуральна шкіра. Завдяки спеціальному просоченню, верхній шар плитки стає стійким до стирання. Міцність та декоративність шкіряної плитки зробили її популярним матеріалом для оформлення житлових та громадських приміщень. Підлогова шкіряна плитка має кілька стандартних розмірів: 45/45, 30/60 та 60/60 сантиметрів. Колірні рішення такого матеріалу, як і варіанти фактур, представлені десятком різновидів. На ринку будівельних матеріалів споживачеві пропонується плитка для підлоги зі шкіри закордонного виробництва. Така шкіряна плитка має високу якість і, відповідно, неабияку ціну за квадратний метр. Звичайно, ця обставина не зупиняє покупців, адже інтер’єр кімнати, де використовується подібний матеріал, довгий час дарує господарям затишок та комфорт. Правила монтажу шкіряної плитки

Для якісного монтажу плитки зі шкіри, поверхню, на яку вона кріпитиметься, необхідно підготувати. У цьому випадку видалення нерівностей штукатурки, ґрунтування нестійких матеріалів, таких як фанера і ДСП — необхідний процес. Поверхня для монтажу шкіряної плитки має бути чистою, рівною та сухою. Але добиватися ідеального стану стін та підлоги, все ж таки, не варто. Наприклад, щільно приклеєні шпалери на стіні – не завада.

За допомогою шкіряних плиток, які відрізняються один від одного фактурою та кольором, можна створити на будь-якій поверхні у приміщенні оригінальний візерунок. Якщо ж інтер’єр кімнати повинен бути виконаний у класичному стилі, краще використовувати однакову плитку, без малюнка. Класичний варіант більш доречний для оформлення стін та підлоги в кабінеті, оскільки він здатний підкреслити статус власника приміщення.

Шкіряна плитка кріпиться до будь-якої поверхні за допомогою рідких цвяхів або за допомогою клею ПВА. Пензликом клей наноситься на тильний бік плиток акуратно, так, щоб не забруднити їх лицьову поверхню.

Розрізається шкіряна плитка, за необхідності, легко. Для цього достатньо під лінійку відзначити олівцем ту частину, яку треба відрізати. Щоб плитка з обрізаним краєм не втратила своєї декоративності, з лицьового боку треба зробити збільшення 1,5 сантиметра. Після того, як картонний та поролоновий шар буде розрізаний, залишений шар шкіри необхідно загорнути на тильний бік та закріпити за допомогою клею.

Монтаж шкіряної підлогової та настінної плитки проводиться майже однаково. Крім того, такий матеріал чудово виглядає практично в будь-якому інтер’єрі, будь то вітальня, спальня або кабінет.

Догляд за плиткою зі шкіри

Правильний догляд за шкіряною плиткою виключає використання пароочисників та відбілювачів. Все, що потрібно – це регулярне протирання поверхні водним та мильним розчином. Якщо верхній шар плитки виготовлений зі штучної шкіри, то допускається чищення із застосуванням 50% водно-спиртових розчинів та розчинів, що містять аміак. Пилососити можна за допомогою насадки-щітки. Двічі на рік поверхню, оформлену шкіряною плиткою, необхідно покривати спеціальними оліями або ваксою.

Правильний догляд за шкіряною плиткою продовжить її, і так невеликий, термін служби. Інтер’єр кімнати, який виглядає новим та стильним навіть через десять років – мрія кожної людини.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *